Хипоспадия 9 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 38 441
  • 590
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 16
#marychery Ето го и отговора на Тамара, като прикачам файла (понеже ме може да се копира от него), който ми изпрати видовете упойки и успокоителни, които дават:

Dear Gergana,
I am sending you list of anaesthetics.
Regards
Dr Tamara

Гергана, ако кажеш на д-р Димитров, че е спешно и става въпрос за операция на дете ще Ви в.мести в графика си. Миналата година моето дете претърпя още 2 операции. Д-р Димитвов дойде в частния си кабинет вечерта в 19 ч и направи тестовете и изчака разчитането до 20 - 20.30 часа. Той е  много разбран.
Що се отнася до информация от болницата, ако ти отговорят моля да споделиш. Интересно е дали биха коментирали вида прилагани упойки.
Обикновенно това е избор на анестезиолога спрямо индивидуалните особености на пациента.

# 586
  • Мнения: 5 531
Благодаря,
Утре ще ги опиша на първата страница.

# 587
  • Мнения: 164
Благодаря,
Утре ще ги опиша на първата страница.

Ceftriaxone е антибиотик (3та генерация цефалоспоринов антибиотик - широкоспектърен). Подобен на този, който се съдържа в Panc*ef.

Поздрави!

# 588
  • Мнения: 1
Здравейте! Имаме планирана операция при доктор Джинович за 12.06.2024. Има ли мама, на която да и е останал от ANDR.... гела?
Здравейте,
Аз имам останал гел, който е отворен началото на март и е в срок. Нашата операция мина и се прибираме в четвъртък. След което може да се разберем как да Ви го дам.

# 589
  • Мнения: 2
Здравейте! Имаме планирана операция при доктор Джинович за 12.06.2024. Има ли мама, на която да и е останал от ANDR.... гела?
Здравейте,
Аз имам останал гел, който е отворен началото на март и е в срок. Нашата операция мина и се прибираме в четвъртък. След което може да се разберем как да Ви го дам.

Благодаря ви, но вече го поръчахме от Франция!

# 590
  • Мнения: 164
Здравейте!
При последните снимки и видео, които изпратихна доктора имаме препоръка за няколко дни да правим дилатация с катетри. Пускам цитат на написаното от доктора: "Looks OK - you can do only few light dilations several days 2x per day with catheter number 10 and then 12 - put some Gell on it and introduce catheter 2 cm inside". Моля за съдействие, който е правил подобен тип процедура. Има ли някакво значение марка или друго за катетъра - ясни са номерата? Второ редуването на номер 10 и 12 е последователно в рамките на една процедура или? Има ли нещо специфично за гела?
Всякакви насоки и препоръки ще са ми от полза.
Предварително благодаря на включилите се.
Здравейте, ние сме правили и продължаваме да правим дилатации. Използвам Катежел и поръчвам катетри от този сайт https://mte-online.com/product/%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%82%d1 … -40-%d1%81%d0%bc/
Ако имате някакви въпроси, не се притеснявайте да ме питате.
Наминавам само да кажа няколко неща, свързни с дилатацията. Понеже исках да започна максимално бързо след препоръката на доктора за дилатация и докато момичетата ми отговорят се сетих за Санитарен магазин Пирогов - почти всеки живеещ в Сф го знае (имат и възможност за онлайн поръчка), дамите са много мили. До тук чудесно, нооо цената е два пъти по-висока от сайта, който Karina Petkova посочи и е качен в началната страница на темата, съотв. пристига до където решите в рамките на следващия ден. Та хем по-бързо, хем без да се разкарва човек, хем по-евтино и то два пъти по-евтино. (Стерилните ръкавици също са по-скъпи в тази аптека.)
Ние започнахме с номер 8, минахме през 10 и 12. Чакахме отговор от доктора, сега тази седмица сме пак с 12 и предстои с номер 14. При поставянето на катетъра усещам стеснението - просто по-трудно минава катетъра и след това няма проблем, при изваждането -също се усеща леко.
До кой номер стигнахте вие и колко време продължи тази процедура? През колко номера минахте. Не че е кой знае какво - вече свикнах, но информативно да се подготвя психически. Иначе след 2 седмици пак клипче ще пратим по препоръка на доктора.
Поздрави на всички.

Общи условия

Активация на акаунт