Разхищението като начин на живот

  • 1 824
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
аз си мисля,че  не пречи на ничии бизнес...защото този,който има достатъчно средства няма да търси тази стока,ще търси оригиналната ,марковата...защото още не съм видяла някои с достатъчно средства да се облича и обува от китайски magazin за едно евро.
  bouquet

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най- голямото безумие, за което знам е изгаряне на кожите на убити животни от природозащитници  #Crazy....според мен това напълно обезсмисля убийството им

# 17
  • Мнения: 907
За мен няма и 2 мнения, че пречи. Защото между тези с многото средства и бедните има такива като теб и мен и даже мнозинството е такова, че гледа да спести там където може. Има си достатъчно изследвания колко се губи от пиратството в най-различни браншове. А и е некоректно за тези, които печелят по този начин. Не е нужно да си дизайнер в Найки. Може да си прост и незначителен служител - тогава вероятността да те съкратят поради намалял оборот е и доста по-голяма, нали?

# 18
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ама друго не мога да разбера - какво им пречи на бизнеса. Сякаш ще фалират от това....
Не се наламтяха за повече пари. Аман от алчни душици.

назидание му викат на това.
ние си мислим едно , те си мислят за името и за Бъдещите пари.
така, тия , които правят ментетата ще знаят какво ги чака и следващия път.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И горенето на хванатия наркотик......ако го горят въобще, а не развиват собствен бизнес.....е тъпо....може да се използва в медицината или нещо от сорта

# 20
  • Мнения: 11 315

така, тия , които правят ментетата ще знаят какво ги чака и следващия път.
Да, бе, да!
Направо се уплашиха и им треперят мартинките.
А ти не мислиш ли, че хващат "нарочно" по-малката пратка за показно пред обществото и оставят по-голямата, дето носи много повече щети на "умствения труд", да си се разходи по магазините и да придобие нови собственици.
Не е нужно да си дизайнер в Найки. Може да си прост и незначителен служител - тогава вероятността да те съкратят поради намалял оборот е и доста по-голяма, нали?
А какво защитава тогава закона за умствения труд бедния незначителен служител в такава голяма фирма?
Пак опираме до несправедливост.

# 21
  • Мнения: 2 292
И горенето на хванатия наркотик......ако го горят въобще, а не развиват собствен бизнес.....е тъпо....може да се използва в медицината или нещо от сорта

и самото горене zамърсява околната среда и унищожава кислорода  Sick

# 22
  • Мнения: 907
какво защитава тогава закона за умствения труд бедния незначителен служител в такава голяма фирма?
Пак опираме до несправедливост.

Това не го разбрах. Законът за умствен труд защитава собственика на този труд и правото му да преживява от това. Понеже този труд лесно се копира в днешно време, редно е да се защитава и чрез такива мерки. Ако разглеждаш Найки не като единствен собственик, а като група от хора, то законът защитава всеки един от тях, работещ във фирмата. Къде е несправедливостта тук?

# 23
  • Мнения: 1 937
Въпросът е чисто правно-икономически.

Световноизвестните търговски марки са обект на специална закрила по една конвенция подписана от голям брой страни - Парижката конвенция.
Тяхната отличителна способност е правопропорционална на възможността да акумулират огромна печалба само от факта че са в категорията световноизвестни.
Съществуват и понятия като вярност към марката, престижност на марката и пр.
В изграждането на по-горните са вложени огромни средства.
Самото им име е и своеобразна гаранция за качество.

При подобни акции се се унищожава малък процент от незаконно произведеното.
А на гърба на известните се трупат далеч по-големи печалби.

Не намирам това за редно.

# 24
  • Мнения: 1 909
Седим си ние тук тихо и кротко, хортуваме си как можем да помогнем на бедните дечица в родината ни, какви инициативи да предприемем, а в същото време около нас цари едно безпощадно и безумно понякога за мен разхищение.
Какво стана повод за това ми възмущение.
Вчера за пореден пък показаха как са набарали контейнери пълни с пиратска стока от Изтока - маратонки "Найк" (кавичките са за "оригиналност" на продукта).
По закон "за да се спестят загуби на марката производител" тази стока подлежи на унищожение. Всичките чифтове чистак бърсак нови маратонки бяха пуснати в една месомелачка и извадени на парцали, за да бъдат в последствие изгорени.
Питам се кому е нужна тази "защита", защо трябва да бъде унищожена стока, която може да бъде най-малкото полезна с нещо на обществото.
Защо вместо да се прави на парцали и изгаря, не се праща по бедни старчески домове, домове за сираци, като помощ на Международния червен кръст.
Като че ли всички хора по света са облечени и обути и можем спокойно да метнем фалшивите маратонки в месомелачката.
Направо съм бясна!!!
Това пред Коледа, когато на всички очите са отворени за дарения към по-бедните от нас, към нуждаещите се, към болните и слабите..... Cry

Т.е. трябва "с чужда пита помен да се прави"  Joy
Според мен не е редно с фалшиви стоки да се правят дарения. Лично мнение.

# 25
  • Мнения: 11 315
какво защитава тогава закона за умствения труд бедния незначителен служител в такава голяма фирма?
Пак опираме до несправедливост.

Това не го разбрах. Законът за умствен труд защитава собственика на този труд и правото му да преживява от това. Понеже този труд лесно се копира в днешно време, редно е да се защитава и чрез такива мерки. Ако разглеждаш Найки не като единствен собственик, а като група от хора, то законът защитава всеки един от тях, работещ във фирмата. Къде е несправедливостта тук?

Как къде? Ами закона защитава собственика - ти си го казала. Това е дизайнера на обувките (в случая). Той е единствения, който би трябвало да страда.
А в действителност закона защитава някакво си име, зад което фигурира цяла империя. Къде е умствения труд в случая.
В случая закона не защитава всеки един от фирмата. Защо ще съкращават работника от лентата за опаковане,а не мухльото по горните етажи дето е продал тайно патента и се произвеждат фалшификати.
Надявам се сега ме разбираш

Джеми, а редно ли е да се изгарят?
Ето това искам да разбера. Щом не е редно да се правят дарения.
Това си е чисто разхищение.

# 26
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477

така, тия , които правят ментетата ще знаят какво ги чака и следващия път.
Да, бе, да!
Направо се уплашиха и им треперят мартинките.
А ти не мислиш ли, че хващат "нарочно" по-малката пратка за показно пред обществото и оставят по-голямата, дето носи много повече щети на "умствения труд", да си се разходи по магазините и да придобие нови собственици.
Не е нужно да си дизайнер в Найки. Може да си прост и незначителен служител - тогава вероятността да те съкратят поради намалял оборот е и доста по-голяма, нали?
А какво защитава тогава закона за умствения труд бедния незначителен служител в такава голяма фирма?
Пак опираме до несправедливост.

къде я видя тая справедливост някъде Laughing дай ми една област от живота тия дни. и аз така като теб се ядосвам, ама само с това си оставам. за тоя проблем, за който говориш идеята ти е много справедлива и човешка, но света не се ръководи от наще правила и идеи за справедливост. за съжаление.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какво им пречи да изрежат или разпорят марката и стоката да отиде в помощ на бедните от държавата, в която е заловена стоката

# 28
  • Мнения: 6 167
Какво им пречи да изрежат или разпорят марката и стоката да отиде в помощ на бедните от държавата, в която е заловена стоката

 Shocked

geminarius каза нещо важно за произхода на даренията, което много ми хареса Peace има значение дали източника на дарението е законна дейност. или не.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А каква е ползата за държавата да задържа тази стока...освен спазването на закона......в крайна сметка това е придобита  стока от престъпна дейност.......ако е злато какво го правят.....ако са скъпи платове, ценни кожи, диаманти...... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт