Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 82

  • 46 442
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 956
И при мен гърдите бяха много болезнени след прием на Утрогестан. Мисля, че е нормално заради повишаване на прогестерона.

# 721
  • Мнения: 66
аз слагам утрогестан сутрин и вечер вагинално по 3 топчета (вече близо 3 седмици) и инжекции пролютекс (вече близо 2 седмици) и нищо ми няма - няма болезнени гърди... нищо

при предния опит (слагах само утрогестан) обаче гърдите ми бяха болезнени още от деня след пункцията

нямам представа кога болят гърди и кога не

Аз направих разширения в Геника.

Момичета, при вагинално поставяне на утрогестан, имате ли странични ефекти? В упътването не е описано, но при мен гърдите са страшно болезнени.



Здравейте, от къде си набавяте пролютекс и на каква цена?!
При мен от утрогестана се появи кървене/ слагам го вече месец/ и започнах прием само перорално, но докторката спомена за инжекциите, та ако се наложи- да съм подготвена.

# 722
  • Мнения: 793
Аз си поръчвах от Турция да ми носят.От там може да се вземе или пролутекс или прегестан декс, който е заместител и даже е малко по-евтин... Като цена зависи дали имате близък,който да ви ги купи ( някъде около 40лв кутията) или ще разчитате на някой от пътуващите и предлагащи турски стоки.(продават ти го за 60лв,поне толкова беше преди няколко месеца)
аз слагам утрогестан сутрин и вечер вагинално по 3 топчета (вече близо 3 седмици) и инжекции пролютекс (вече близо 2 седмици) и нищо ми няма - няма болезнени гърди... нищо

при предния опит (слагах само утрогестан) обаче гърдите ми бяха болезнени още от деня след пункцията

нямам представа кога болят гърди и кога не

Аз направих разширения в Геника.

Момичета, при вагинално поставяне на утрогестан, имате ли странични ефекти? В упътването не е описано, но при мен гърдите са страшно болезнени.



Здравейте, от къде си набавяте пролютекс и на каква цена?!
При мен от утрогестана се появи кървене/ слагам го вече месец/ и започнах прием само перорално, но докторката спомена за инжекциите, та ако се наложи- да съм подготвена.

# 723
  • Мнения: 37
Момичета, стигнахме почти до заветния момент с пункцията ( сряда, четвъртък). Но дали случайно някоя от вас знае каква трябва да е големината на фоликулите преди пункция и горе-долу може ли да споделите каква е добра бройка фоликули след стимулация.

# 724
  • Мнения: 913
За размера - не знам, бях решила, че се доверявам на лекаря и не питах, че се познавам и щях да почна да чета и да си внушавам глупости. Относно бройката - много заивиси от АМХ, протокола на стимулация, препаратите, дозите и т.н- трябва да са съобразени, с две думи да има индивидуален подход. Количеството не е толкова важно, колкото качеството. Частичен показател за това е естрадиола, но истината излиза на яве при оплождането, и колко ще стигнат фаза бластоцист (макар, че тук чета за много трансфери на ден 3 и ми е много интересно какво ги е наложило). Успех ви пожелавам!

# 725
  • Мнения: 486
Моите всички неуспешни трансфери са били на ден 3ти и са ми казвали че правят трансфер на 3ти ден когато имаш малко ембриони и когато се развиват и по-бавно. Това са ми казвали докторите като съм питала.
Иначе относно въпроса на момичето, около и над 20 мм ако не се лъжа трябва да са фоликулите, а за броя е относително. Аз при супер силни стимулации съм имала по 4 фоликула, а при естествен цикъл с много лека стимулация съм имала по 5-6.

# 726
  • Мнения: 1 016
Да за размерите и аз си спомням, че трябва да са около 20мм.Като доктора винаги гледаше и стойностите на хормоните и тогава решава кога ще е пункцията. Иначе за броя е много индивидуално, и да не забравяме, че най-важно е качеството! Може да са по-малко на брой яйцеклетки, но да са качествени!
Успех!!! ❤️

# 727
  • Мнения: 1 736
в интернет пише "Най-добрият вариант при фоликуларната пункция да се извадят между 6 и 9 яйцеклетки, но при някои жени броят може да е и 1-2."
На мен без значение от това каква е стимулацията повече от 2-3 не могат да ми извадят, понеже съм с нисък антимюлеров хормон

а за размера на фоликулите май пак е индивидулно - спрямо това каква е стимулацията и колко броя са фоликулите при мен май все са били около 23 мм, не знам никой не ми е казал в деня на пункицията колко мм са, това са по мои сметки, може и по-големи или по-малки да са били

Момичета, стигнахме почти до заветния момент с пункцията ( сряда, четвъртък). Но дали случайно някоя от вас знае каква трябва да е големината на фоликулите преди пункция и горе-долу може ли да споделите каква е добра бройка фоликули след стимулация.

# 728
  • Мнения: 37
Много, много благодаря за отговорите. На нас това ни е първи опит и малко бяхме като израза: “От вратата - за краката”. С мъжки фактор сме и понеже единия яйчник разбрах, че не е реагирал добре на стимулацията само с 2 фоликула и то по-малки, та затова се притесних. Иначе в левия съм с 6 уж добре растящи, но все пак си ми е филм.
Пожелавам успех на всички и скоро да видите двете чертички.

# 729
  • Мнения: 473
Здравейте!
За жалост съм изчела доста информация по темата инвитро,както и имам опит-повечето ме знаят от темите.
Днес водих пореден разговор с приятелка,която е над 40 и също се бори.
За сега е при Цветков-Надежда,трета неуспешна пункция.
Интересното е, че АМХ е над 4,при лека стимулация се вадят над 20 зрели яйцеклетки,спермограмата е перфектна,но до ден 5 не остават ембриони-спират развитие.
В случая тя е на кръстопът и не знае на къде да поеме- нищо ново не и се предлага, никакво търсене на решение,никакво обяснение на проблема.
Според мен или качеството или фрагментацията и играят лоша шега.ПИД досега не е правен.
Моля за съвети към кого да се насочим-лекар, клиника.Чух добри отзиви за Станулов и жени над 40,но като не съм с този проблем,не смея да препоръчам.
Моля да споделите опит какво да предприеме като изследване,къде да търси проблем и към кого да се насочи,като благодаря сърдечно предварително Green Heart

# 730
  • Мнения: 2 635
За жени над 40год. има много добри отзиви от доктор Стаменов в Надежда. Лично съм раговаряла и виждала успели жени на тези години. Успех пожелавам! 🍀
Аз също имам въпросче. Колко време след лапароскопия стартирахте процедура по дълъг протокол? В началото на август ще ми махнат тръбата и ми се искаше в края на август да ми сложат блокажа. Аз съм с цикъл около 30-31 дни и реално при започване на стимулацията ще са минали около 40-45 дни.

# 731
  • Мнения: 486
Здравейте!
За жалост съм изчела доста информация по темата инвитро,както и имам опит-повечето ме знаят от темите.
Днес водих пореден разговор с приятелка,която е над 40 и също се бори.
За сега е при Цветков-Надежда,трета неуспешна пункция.
Интересното е, че АМХ е над 4,при лека стимулация се вадят над 20 зрели яйцеклетки,спермограмата е перфектна,но до ден 5 не остават ембриони-спират развитие.
В случая тя е на кръстопът и не знае на къде да поеме- нищо ново не и се предлага, никакво търсене на решение,никакво обяснение на проблема.
Според мен или качеството или фрагментацията и играят лоша шега.ПИД досега не е правен.
Моля за съвети към кого да се насочим-лекар, клиника.Чух добри отзиви за Станулов и жени над 40,но като не съм с този проблем,не смея да препоръчам.
Моля да споделите опит какво да предприеме като изследване,къде да търси проблем и към кого да се насочи,като благодаря сърдечно предварително Green Heart

А защо първо при доктор Цветков не направи ПИД. Аз съм при него и ще правим. Може от там да се разплете случая ♡

# 732
  • Мнения: 1 521
Екатеринна, приятелката ти какви изследвания си е пускала? Мъжът ѝ има ли правена ДНК фрагментация, SDI тест? Може пък да е било наложително ИКСИ например, ако са имали "Скрит" проблем с материала. Иначе съм при Станулов и съм доволна, но съм под 40, ако има значение.

# 733
  • Мнения: 2 525
Екатерина,  има тема за инвитро на 40+. Там момичетата са страшно опитни и са минали през всичко. Ще могат да ви насочат или поне ще прочетеш за техните процедури,  защото е по-специфично.

# 734
  • Мнения: 53
Момичета, стигнахме почти до заветния момент с пункцията ( сряда, четвъртък). Но дали случайно някоя от вас знае каква трябва да е големината на фоликулите преди пункция и горе-долу може ли да споделите каква е добра бройка фоликули след стимулация.

Много е индивидуално наистина - при мен единият яйчник въобще не се повлия - реално изкарахме само от другия. като само половината от изкараните стигнаха до 5ти ден. Но и аз имам спомени, че гледахме над 19мм някъде да са.

Общи условия

Активация на акаунт