Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 11

• 9 344
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
Здравейте,  може ли да препоръчате добра метилирана фолиева киселина (фолат), който да го има в Бг, в краен случай да се поръчва от сайтове тип iHerb? Знам за Неофолик мета, че е такъв фолат, но аз съм с ИР, а в съдържанието му има лактоза и царевично нишесте, които аз не приемам без значение в колко малки количества са.
Имате ли наблюдения дали има такива добавки, но без гадории като нишестета, оцветители и захари?

# 136
kokix , на Solgar - https://remedium.bg/solgar-folat-400mkg-h50-kapsuli-133514/p

Съдържание на 1 таблетка:
Фолиева киселина (като L-метилфолат като метафолин) - 400 mcg.
Други съставки: манитол, микрокристална целулоза, растителни стеаринова киселина, растителен целулоза, силициев диоксид, растителен магнезиев стеарат.
Продуктът НЕ съдържа глутен, пшеница, млечни продукти, соя, мая, захар, натрий, изкуствени ароматизатори, консерванти и оцветители.

# 137
Може ли да помоля за протеин за бременност да ми препоръчате за нисък белтък.Но моля ви да се предлага и в българия.Денис обръщам се и към вас,защото виждам,че ги разбирате.

# 138
Здравейте, записвам се при вас.

Малко предистория и молба за навигация в пътя на добавките :

След три години опити със съпруга ми, в началото на месеца видяхме двете чертички, но за жалост почти час след това започна кървене и съответно извънматочна бреенност , която беше установена малко по-късно и от ЧХГ, което сега вече (към днешна дата) е спаднало на 0.
Малко предистория - СПКЯ придружена с тежка ИР , в следтсвие на която с безвъглехидратна диета свалих много килограми. Пиех какви ли не лекарства и в един момент се концентрирах върху това, да наблегна и на витамините и по препоръка на лекаря - да  се изследвам и за тромбофилия . Оказа се, че имам мутация по  MTFHR за усвояването на витамините, също така по диагноза уж имам и запушена тръба (от която всъщнсот съм забременяла ). Дефицит на витамините Д ( 23 pg/mL) ; Витамин Б12 (190pmol/l) и фолат 30.2 nmol/L; доста завишен също така Хомоцистин; 14.8 umol/L.

ФСХ винаги ми е или 1.9 или 2.1
АМХ - последно изследван : 3.5  ng/ml

От изследванията за тромбофилия по препоръка на лекар излезоха и завишени показатели на :

Lupus Anticoagulants (LA) 1.38
Lupus sensitive aPTT - 51.90
Free Protein S Ag - 116.20

Вметка: спонтанния аборт настъпи точно месец след тези изследвания, в които честно да си призная освен метилирани формина витамин Б , предписани от лекар - не съм приемала.
Не мога да знам или коментирам дали горните показатели имат пръст в това, което се случи. Сега ми предстои среща с имунолог, но аз все пак искам да започна да си приемам добавки или витамин с които да оправя тези показатели
Спряла съм се на следните неща, по-долу оставям линкове- съвет дали са добре подбрани и в какъв ред и последователност точно да ги пия? Също така пропускам ли нещо и ако да, какво и къде да го вмъкна в програмата:

https://apteka.framar.bg/30064838/%D0%BC%D0%B8%D0%BE-%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BB-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81%D1%83%D0%BB%D0%B8-120-fairhaven-health

https://remedium.bg/gnc-l-arginine-l-arginin-500-mg-h90-kapsuli-15405/p

https://https://remedium.bg/gnc-women-s-evening-primrose-oil-maslo-ot-ve … 0-kapsuli-22520/p

https://remedium.bg/gnc-natural-vitamin-e-naturalen-vitamin-e-10 … i-kapsuli-12563/p

https://remedium.bg/gnc-nac-n-acetyl-l-cysteine-600mg-h60-kapsuli-22187/p

https://remedium.bg/natural-factors-r-alpha-lipoic-acid-pri-diab … -kapsuli-133316/p

https://remedium.bg/natural-factors-ubikvinol-aktiven-koenzim-q1 … -kapsuli-132907/p

Метилираната фолиева си я приемам , както и спрея на бетърю витамин Д + К от 3000 единици.

Ще съм благодарна на всякакво съдействие и помощ в графика с добавките и дали съм се спряла на правилните.

# 139
  • София
Може ли да помоля за протеин за бременност да ми препоръчате за нисък белтък.Но моля ви да се предлага и в българия.Денис обръщам се и към вас,защото виждам,че ги разбирате.
Не мога да посоча продукт - ти си избери и ако искаш ми го покажи ( на ЛС, че вече не пиша в тази тема и избягвам да давам съвети... поне се опитвам).
Но, все пак, най-общо  Simple Smile  - Желателно е да е животински ( суроватка, мляко.. ) ... защото той е пълноценен за разлика от растителния... а пълноценен означава, че съдържа всички, необходими АК в съответното кол-во, така че да се синтезира колаген ( да се изграждат правилно и нормално всички органи, тъкани и системи на бебчо). Растителният протеин, освен че не е пълноценен, но в много случаи е богат на фитоестроген... а това, освен че не е полезно, нито за бременността ( хормонален дисбаланс с всички последствия от това ), но може да  навреди на бебето.
Може да потърсиш т.н. медицински  протеин  - защото той е максимално добро кач-во и е много по-чист, добре филтриран и т.н. Прегнако-то напр. не е хубав, макар, че се промотира и от лекари ( мое мнение). В БГ има свободна ниша за тези продукти  ( за бременни - храни, протеин, ПроБ, DHA ...) и докато не се появи добра конкуренция, която да осигурява избор на качествени продукти ... ще е така - Боклуци в лъскави опаковки + силна реклама

# 140
Здравейте,може ли препоръка и мнение за маслото от вечерна иглика, див ям и витекс. Искам да ги приемам поради липса на овулация и нисък прогестерон от няколко месеца насам вече, заедно с това и менструацията ми се скъси и последните 2 месеца е по 3 дни някъде само..
Дали биха помогнали за регулиране на хормоните, как се приемат?

# 141
  • София
Пила съм протеин от zdravis , специално за бременни. Има за различните триместри.

# 142
Още еди опит...ако може препоръки..прочетох малко повече информация по темата и разбрах, че скъсена менструация може да е от по - тънка лигавица, а тя от липсваща овулация
Да допълня с предистория: имам ИР и от 6 месеца съм на НВ режим, като оървите месеци имаше подобряване в симптомите ми като ПМС, болезнените гърди преди М., болки при самата менструация почти нямах..но от 2 месеца насам започна да ми сд губи овулацията, а самата менструация стана много къса..притеснявам се въобще ще ми дойде ли този месец, защото още нямам грам симптом, а никога досега не не ми е прескачала или липсвала( дори когато бях с недиагностицирана ИР)
Много моля за съвет и препоръки отново, ще съм крайно благодарна
Здравейте,може ли препоръка и мнение за маслото от вечерна иглика, див ям и витекс. Искам да ги приемам поради липса на овулация и нисък прогестерон от няколко месеца насам вече, заедно с това и менструацията ми се скъси и последните 2 месеца е по 3 дни някъде само..
Дали биха помогнали за регулиране на хормоните, как се приемат?

# 143
При мен прекалено нисковъглехидратният режим изпитано води до къс цикъл - идва ми по-начесто и самото кръвотечение е по-кратко / по-слабо. Цялостно - не ми се отразява добре, колкото и мазнини / протеини да приемам. Тези симптоми се получават, само когато орежа въглехидратите драстично. НВ режимът просто не е подходящ за всеки. Помисли в тази насока.

А как разбираш, че нямаш овулация? Прегледи ли си правила?

# 144
Пускала съм прогестерон последните 2 месеца (но не съм следила за О.), тоест може и да не съм хванала деня, но и така да беше резултатите шяха поне да са в долна граница , а те са като за менопауза ( на 23 съм). При последният ми цикъл на 4ти ден пуснах ЛХ, ФСХ, Естроген - из някоя от темите тук дори тогава ми споделиха че естрадиола ми е като за менопауза, пък и другите...а преди той дори ми беше висок..не знам какво де слупва и дали да го обвързвам със режима или е съвпадение просто.. не знам дали е позволено да качвам изледвания тук, моля, ако не е кажете ще ги премахна!

Тези са от преди 1-2 месеца

Този прогестерон е от миналата седмица
Иначе за режима- не бих казала че е драстично НВ...да първите 2 3 медеца бях по стриктна с около 30- 45/50 гр. въглехидрати нетни на ден..но след това, и особено последно време вариарат до 60/70 , над 100 едва ли ги вдигам, но дори и така виждам пораженията върху нивата ми на инсулин и кз на гладно..бях ги смъкнала до кз 4.5/ инсулин ок.6/7..сега пак са над 5 кз и над 9 инсулин( 9.9 беше на изледването)...и това е от леко повишение на въгшехидратите..излиза, пе аз или оправям едното или разбутвам другото и съм страшно объркана

# 145
Понеже не си спомням какво сме коментирали преди, а знам, че си питала из темите - нали знаеш, че си с хипофункция на ЩЖ? За Хашимото гледали ли са те на ехограф? Пиеш ли синтетичен хормон?

При хипофункция, не е желателно да се храниш с по-малко от 100 г. въглехидрати дневно. Действа много зле на жлезата.

# 146
Понеже не си спомням какво сме коментирали преди, а знам, че си питала из темите - нали знаеш, че си с хипофункция на ЩЖ? За Хашимото гледали ли са те на ехограф? Пиеш ли синтетичен хормон?

При хипофункция, не е желателно да се храниш с по-малко от 100 г. въглехидрати дневно. Действа много зле на жлезата.
Знам, но 3 ендокринолога нито един не ми изписва нищо..за всички нищо нямало..
Гледали са ме на ехограф 3 пъти, последно преди около 2 седмици, имам само 2 кисти малки, които ми казаха да следя на 6 месеца до година. Антитела съм изследвала също доста пъти, движат се в граници около средата. Последно ги пусках преди около 2 месеца, затова скоро не съм, нали по често от 6 месеца няма нужда.
Хипото ми се появи последните 2- 3 месеца..преди това стойностите ми бяха горе долу в средата на рефервнтните( колкото и да не е оптимално, но не беше хипо). Горе долу от тогава са ми и проблемите с цикъла и О.
Общо взето не знам колко да го обвързвам със режима..

# 147
  • София
Здравейте, много полезна тема, благодаря Ви!
Пих искала да попитам конкретно за Опти ова витамините/добавка. Преди последната ми стимулация ми бяха препоръчани от лекаря и ги пих 4 месеца. Имаше положителен резултат и имах подобрение в качеството на Я. и последва бременност, която за съжаление загубих в 17 г.с.  Бих искала да попитам дали са подходящи за приемане за по-доброто възстановяване на лигавицата и преди замразен трансфер?
Ще съм много благодарна за мнението ви или ако имате предложение за нещо подходящо за случая.

Общи условия

Активация на акаунт