За брат ми.......

  • 3 559
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз бих се съгласила. Все пак, имаш един брат ! До сега завличал ли те е? Сподели с него опасенията си, чуй какво ще ти отговори... Според мен, ако досега не  е създавал подобни проблеми лично на теб, може би не трябва да му отказваш... Едва ли би ощетил сестра си. А ако все пак се издъни, от теб не може да се скрие.
Никой не може да вземе решение вместо теб, но аз бих направила услугата.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Преди да взема решение аз бих си поговорила с него и бих споделила опасенията ми. Той трябва да разбере, че трябва сам да си поема отговорността за действията си. Не е малък вече.
А няма ли начин дирекно тази сума да му се спира от заплатата? newsm78

# 17
  • Мнения: 179
  Благодаря ви момичета !  Hug


А няма ли начин дирекно тази сума да му се спира от заплатата? newsm78

   Заплатата си я взима на ръка всеки петък т.е. той ще  трябва лично да ми дава парите.Обаче нали в строителството зимата е слаб период и винаги ще каже "взех малко пари ,ако ти дам за сметката нищо няма да ми остане или сега не ни платиха,или".........оправдания колкото щеш.
  kiselina не ме е завличал,но това не пречи да го направи сега.Фактът,че се звъни в дома на родителите ми от всички места на които дължи пари и тормозят родителите ми.....той ми е брат,но семейството ми е също важно....
 имам чувството,че ще бъде трудно решение.




# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 180
О, той значи има дългове не само към телефонните компании ooooh! Говори с него и му обясни защо ми отказваш. Ти си имаш семейство, за което да се грижиш Naughty

# 19
  • Мнения: 9 865
Според мен решението е да откажеш - меко или грубо, но да откажеш. Братята и сестрите са хубаво нещо, ако си помагат взаимно, но и ако не си пречат все пак... Аз имам сестра и я обичам, бих и помогнала, но ако виждам какви ги върши не само не бих и помогнала, а и бих я "зашлевила" за глупостите дето ги върши, е не с плесница де, но с думи... как ще тормози родителите ти този твой брат а и ска и теб да вкара...

Извинявай, ама 800лв. не са малко пари, защо не иска да плаща сметки... не разбирам...
И какво ще ти помогне за заема, та на него като че ли не може много да се разчита...

# 20
  • Мнения: 1 336
Миличка, имам си го същото същество у дома на 20 години, което ми излезе със същото предложение, но му казах, че когато не можеш да си позволиш нещо не го ползваш  Naughty . Той многократно доказа, че не може да му се има вяра след като 2 месеца подред направи по 200 лв сметка на стационарния телефон, родителите ми го спряха само за градски разговори той давал поръчки за gsm...  #Crazy Интернета , който щеше да си плаща (точно 1 месец го плати) пак се плаща от нашите в момента...Виж дрехи му купувам и си го обичам, защото ми е братче и то с 10 години по-малко, но всеки месец да му плащам мрънкането по телефона с разни кифли  Naughty  Naughty Naughty

# 21
  • Мнения: 179
 
О, той значи има дългове не само към телефонните компании ooooh! Говори с него и му обясни защо ми отказваш. Ти си имаш семейство, за което да се грижиш Naughty

 Дължи за кредитна карта,към Jet kredit нещо изплащаше,ама не помня какво беше.


 mebbeth права си.Ако знаеш колко му е говорено,примери давани ,ефект никакъв.И бой няма да помогне,страхувам се ,че ще си остане такъв цял живот.
Сигурно ще му откажа заради  не хайството му.Но си мисля защо е такъв? Еднакво сме гледани и възпитавани.Даже към мен бяха по-строги /нали съм по-голямата/.Вечно нещо не му е в ред.Изкара училище покрай мен.Никога не можеше да свърши сам нещо,все аз.Има проблеми-  сестра ми помощ!!! А е на 28г.   Shocked Не може да поеме никаква отговорност.Сега живее при родителите ми.Да са ми живи и здрави,но един ден и тях няма да ги има,после накъде.....не иска да създаде семейство/то какъвто е безотговорен/.Работи ,взима добри пари ,но е с такива широки пръсти....и приятелите го използват,но той не иска да  приеме този факт.
 Имам чувството ,че пропилява живота си.Една шофьорска книжка не иска да изкара,само му дай кръчми и да скита.Все се надявам ,че ще се промени с времето,но знам ли...
   
    /извинявам се, ако съм станала досадна,просто исках да споделя/

# 22
  • Мнения: 4 447
Ами защо не му поискаш да ти остави примерно 200 лв като гаранция, че ще си плаща сметките и ако не се окаже така да имаш с какво да платиш! Хем няма да му откажеш, хем ще си се подсигурила! А пък ако после трябва да си вземеш картата, можеш да кажеш, че е открадната, или си си загубила телефона, и те ще я блокират!

# 23
  • Мнения: 9 990
Никакво питане как ще плаща и дали ще плаща-би трябвало да си се уверила, че не го прави, а така ще е спокоен, че щеш-нещеш ще му плащаш ти.Просто откажи-грубо или тактично-вече си е твой избор.И никакво оставяне на 200 лв като залог-на фона на това, което харчи 200 лв са капка в морето-те ще свършат бързо и пак ще трябва ти да му плащаш.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Дали ако остане без карта ще осъзнае,че трябва да отнася по-сериозно  и отговорно към парите си или пак ще намери някакъв лесен начин да получи, това, което иска?
Елисана, стискам ти палци да вземеш правилното решение fingerscrossed

# 25
  • Мнения: 7 474
Честно казано не бих се съгласила . За малко щяха да ме съдят един път заради неплатена сметка на мое име - повече не се ловя на тоя влак Naughty

# 26
  • Мнения: 2 292
чисти сметки, добри приятели. Нали така  Hug

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Брат или не-аз не бих се съгласила Peace .
После да плащам аз и да си имам проблеми.Кой знае какви ще ги забърка.Не благодаря.

# 28
  • Мнения: 1 866
Съгласиш ли се, все едно го подкрепяш в безотговорното му поведение. Все пак е 28 годишен мъж, време е да се вземе в ръце и да си поеме отговорността. Казваш му го и толкова.

# 29
  • Мнения: 91
Аз не бих се съгласила.С доход 800 лева гледам 2 деца , а брат ти ерген да не може една сметка да си плати- това е срамота.Кажи му да става по-сериозен,ами ако дай боже утре стане баща...?
 За жалост и мойто братле е същото "калпазанче" bambam

Общи условия

Активация на акаунт