Съвет - за махане на биберон

  • 5 822
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз махнах биберона на моя син на 9 месеца и честно да си призная нямах никакъв проблем. Сега си ипиваме млякото и заспиваме и през нощта не се буди за него. Моят съвет е да го махнеш отведнъж!  Peace

# 16
  • Мнения: 8 505
От раз,но още е рано.Махнах биберона на дъщеря си на година и 5м,но тя ги използваше за около 5 мин на ден преди заспиване.

# 17
  • Мнения: 364
съгласна съм с блонди - проблема не е в това. дъщеря ми също малко преди втория рожден ден сама изхвърли биберона (макар че винаги след заспиване съм махала биберона ), а след това и памперса.

# 18
  • Мнения: 3 500
Важното е как ще се чувства детето.Ако плаче за биберона, по-добре не му го отнемай.Забелязала съм, че с децата насила нищо не става.Всичко става постепенно и с много добро, с много любов.Така че не мъчи бебчо щом още не е готов да захвърли биберона.Племенника ми сам се отказа от него на около годинка.Моята Мони си обича бибата, когато заспива.

# 19
  • Мнения: 8 917
Не е това проблемът, рано е да й го махаш. Около 2-годишна възраст, тогава е времето и на биберона, и на памерса  Peace

Така е Peace Ние го махнахме изведнъж на 1 г и 10 м., но тя сама си го хвърли - казахме й че е голяма й  да го хвърли долу на кучетата, като преди това бях завряла част от него в устата на кучето й - играчка - уж, че го отгризнало Mr. Green И тя само вечер заспиваше с него. Попита 1-3 пъти и като й напомнихме, че кучето го изяде, а остатъка - хвърли се спря Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Не е това проблемът, рано е да й го махаш. Около 2-годишна възраст, тогава е времето и на биберона, и на памерса  Peace
Ох, дано да си права, ние засега нито с памперса искаме да се разделим (мразим гърнето), нито с бибата, въпреки, че й я даваме само вечер за заспиване, но си я търси и през нощта ...

# 21
  • Мнения: 479
Благодаря на всички за съветите.

И ние през деня не искаме биберон но това което ме притеснява е че нощно време се буди постоянно за бибата и цяла нощ е с нея. Мисля си- може и да не съм права - че това е по-скоро вредно отколкото полезно.

От това което прочетох и размислих ще опитам да махна биберона отведнъж пък да видим.

лек ден.


# 22
  • Мнения: 115
 И ние не искахме биберон през деня, но вечер се будеше за да го търси. Реших проблема изведнъж. Просто обясних ( тя беше почти на 2 години), че едно кученце е взело бибата. Имахме няколко безсънни нощи, но бързо я забрави! Самата аз бях доста изненадана от бързата и общо взето лесна раздяла с бибата.
 Правилно си решила да я махнеш отведнъж - само това е начинът! Въоръжи се с търпение и действай! Успех!

# 23
  • Мнения: 6 461
Според мен ако решиш да го махаш трябва да го махнеш изведнъж.
Ще ви е много трудно.Сигурна съм,защото минахме по този път с големия ми син.Цяла седмица имаше много сълзи,но успяхме(той беше на1г.и3м. тогава)Но пък съня му стана спокоен ,защото вече не беше ангажиран да се пробужда и да си търси биберонката...

# 24
  • София
  • Мнения: 2 217
Не е това проблемът, рано е да й го махаш. Около 2-годишна възраст, тогава е времето и на биберона, и на памерса  Peace

Напълно подкрепям Peace, че даже и до 2г. и 6 м.....ние още сме с бибата...

Абсолютно съм съгласна!
То май тези биби повече пречат на мама и тати, отколкото на бебо, та все се измислят разни методи за тормоз на децата - това не има давай, онова им вземи, лиши, отучи...
Всичко с времето си - при нас бати не искаше биба изобщо, но пък Бобо.....пристрастен е просто! Laughing Еми не мога да му я взема, той си я търси, плаче много и мисля че не е редно да го тормозя.
Но и всяко дете си е различно. Мен само ме е страх да не си изкриви зъбките или челюстта... newsm78

# 25
  • Мнения: 5 026
Аз съм решила да му оставя бибата поне, докато ни поникне някое зъбче. Май само с бибата се успокоява. Иначе съм чувала, че се рязва върха на бибата и така вече не е "вкусно" на бебо да го муца  Wink

# 26
  • Мнения: 479
Алекса то мен от това ме  естрах за изкривяването- Ние имаме вече 6 зъба.

Дими и аз на това силно се надявам да престане да я търси нощем да и е по-спокойна.

# 27
  • Мнения: 678
То си е до детето.Когато на Анджела й излезе първото зъбче/6 месеца/,тя сама се отказа от биберона.Аз й го слагам в устата,тя го хвърля,аз пак го тиквам,тя хвърля.Вече 4 месеца сме без него.Много бях изненадана.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Ще ви споделя опита си с по-голямото си дете. Не помня точно времето когато  го махнахме, но помня, че този метод беше най-ефикасен. Всеки ден режех отгоре биберонката по мъничко, ден, след ден и така остана само едно пънче. Не й харесваше така, сама го захвърли през кошарата и повече не го потърси.Между временно се нервираше, че не е както преди, но пак го смучеше. Пробвайте така, може и да подейства.

# 29
  • Мнения: 1 237
Ще ви споделя опита си с по-голямото си дете. Не помня точно времето когато  го махнахме, но помня, че този метод беше най-ефикасен. Всеки ден режех отгоре биберонката по мъничко, ден, след ден и така остана само едно пънче. Не й харесваше така, сама го захвърли през кошарата и повече не го потърси.Между временно се нервираше, че не е както преди, но пак го смучеше. Пробвайте така, може и да подейства.
И при нас стана така.Беше на 1г.7-8м.Рязах го по малко,най-накрая взе да се нервира,че й пада от устата,даже си го придържаше сама с ръка.Една вечер не го потърси като заспиваше.След това само 3-4 нощи имаше малко зор,но се получи.Съжалявам,че не съм махнала биберона по-рано,за да си осигурим и двете спокоен сън.
Успех и търпение,ако решиш да го махаш!

Общи условия

Активация на акаунт