Препоръчайте ми адаптирано мляко за бебе на един месец

  • 2 499
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Милумил 1- 20лв Peace

# 16
Благодаря ви много момичета за ценните съвети!При мен случая е много объркващ!Терминът ми беше на 17.11.(вчера),а аз родих на 20.10.,тоест цял месец по-рано!Бебка се роди 2500 гр.-доста мъничка,но побърза да излезе!Родих със "Секцио цезаре" по спешност,тъй като детето се беше умотало с пъпната връв,а и плацентата ми беше доста изтъняла(незнайно защо тъй като за разлика от Лана от Big Brother 3 никога не съм пушила,а и не употребявам алкохол и наркотици-просто природа)Та поради тази причина бебка суче много мързеливо,а аз имам толкова много кърма,че след кърмене винаги се изцеждам и ми е толкова гадно,че хвърлям безценната течност!Педиатърката изчисли,че наддава средно по 16 гр. дневно и ми препоръча дохранване с изцедена кърма от шише след кърмене!Опитах,но бебето дори не помириса!После реших да пробвам преди кърмене и,забележете,"Само" за 2 часа тя изсука 50 мл. ...направо с клизма newsm45Потече ми вода отвсякъде!Тя изобщо не иска биберон!Как да я дохранвам тогава?Според мен не яде малко макар,че бързо заспива!Напоследък се пооправи и е повече будна,а през нощта спи по-дълго!И все си мисля,че и стига яденето,защото е жизнена и е голяма жилка!Редовно пишка и ака(отвреме на време пропуска по веднъж,два пъти),плаче ясно и силно,кожата и е гладка и здрава...А педиатърката ме съветва да и давам АМ!...Не била яла достатъчно!Тогава какво да правя-да спра да си кърмя детео при положение,че си имам кърма?

# 17
  • Мнения: 27 524
Първо и най-важното - изобщо недей повече да хвърляш кърмата. Тя се замразява без проблем, във фризер може да стои 6 месеца, в камера - 3. Така че прибирай в малки съдинки или пликчета и замразявай, ще си я използваш.
И второ - с какви биберони даваш? Ако са прекалено твърди, някои деца не ги искат. Съветвам те да си купиш шише и биберон на чико, но каучук, не силикон, опитай, няма дете, което да не яде с тях. Мекички са, мазнички стоят бибероните, шишето има добра пропускливост на въздух и ще видиш, че ще яде. Кърмата размразявай или в хладилник, или на стайна температура. Или на водна баня, ако си забравила да си извадиш навреме. На котлон директно и в микро не. Успех.

# 18
  • Мнения: 765
 Аптамил .

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Aptamil 1
900 гр.  за 18-19 лева
В началото може да ти стигне и за две седмици. После за 10-тина дни и така
Подкрепям Блонди, не изхвърляй кърмата, тя е най-ценната течност за твоето бебе! Ех, да имах и аз толкова кърма.......

# 20
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Колкото хора - толкова мнения. Аз например от форума се запалих по Аптамила. Но след като имаш кърма, не се отказвай. Мбого майки имат твоя проблем и бебчетата не искат биберони. Моят бебчо също се роди малък и 1 месец го държа жълтеницата. Все спеше и едва ядеше. Но пък аз нямах и кърма, така че бързо минахме на АМ. И тогава много наддаде, но АМ-то само надува коремчетата  Laughing Ти се опитай,  и я наблюдавай, щом вида и е здрав не се притеснявай.

# 21
Аз съм много доволна от адаптираното мляко на Хип. На моето дребосъче много му харесва,при това не го запича както от Фризолака .Стига за 3-4 дни защото е 300г и е между 6.50 -7лв.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз мисля, че кърмата не трябва да я изхвърляш, а да я замразяваш. А относно АМ-не бързай, щом бебка е добре  и наддава, няма смисъл още. Ние по същите причини се дохранвахме с АМ, нещо, което сега констатирам като най-голямата грешка, откакто съм родила. Заради дохранването на 2 месец вече по никакъв начин не можах да накарам малката да яде от мен. Само за шишето си мрънкаше. Започнах само да се изцеждам, но вече и кърмата ми намаля, а накрая и спря  Cry!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 363
според мен се консултирай и с друг педиатър! това е лудост, недоносено дете, имаш много кърма, а ще го храниш с АМ!
то като не иска да пие кърма от биберон, как ще пропие АМ от биберон, що за тъпа логика?
16 грама на ден не е толкова зле, долната граница на нормата е 20 грама на ден за първите 3 месеца. бебето би трябвало постепенно да заякне и да почне да дърпа по-добре - независимо дали от гърда или от биберон. а и точно на слабото бебенце кърмата ще му е най-нужна.
пази си кърмата, не давай АМ! ех, що нямах и аз кърма...

не търси съвет за АМ, а търси съвет за добър педиатър. консултирай се и с неонатолозите в болницата, където си родила.

# 24
  • Мнения: 16
Здрасти и от мен. Аз съм на мнение също, че щом имаш кърма няма нищо по хубаво от това. Моя малчуган като се роди за 1 месец наддаде 350 грама и много ме стресираха, но аз не се поддадох. А и щом не иска с биберон може да пробваш с лъжичка, аз така правех - вярно по бавно е, но така няма да я отбиеш. При условие, че спи и не плаче мисля, че няма от какво да се притесняваш. Не всички бебета могат да наддават по кило на месец. Аз нямах кърма и се наложи дохранване, но аз започнах с кисело мляко и с лъжичката, не защото е по евтино, а защото от адаптираните млека много се 'помпят" децата(поне според мен). А и другото което е като започнеш да дохранваш най-вероятно ще се сблъскаш и с проблема "запек", при нас така се получи, а и от други майки съм го чувала. Ще се радвам ако съм ти помогнала със съвет. Ако имаш въпроси питай, на разположение съм.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 11:51 от Тинчето

# 25
  • Мнения: 2 897

И ние с това започнахме Peace

# 26
  • в стаята
  • Мнения: 469
Аптамил Peace

# 27
# 28
  • Мнения: 4 621
Аптамил или Милумил Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 457
Никое не ти препоръчвам  Peace
Ти си имаш кърма, АМ не ти трябва. Подкрепям Блонди за замразената кърма и каучуковия биберон на Чико. Най-добре физиологичното шише на Чико против колики и биберона към него. А щом бебето ти не иска кърма с биберон, защо педито ти е решила, че ще иска АМ с биберон  newsm78
А ако си сигурна, че бебето ти се развива добре, хич не го мъчи с биберони. То се е родило мъничко и много бързо се изморява. Давай му да суче по-често  Peace (не слушай педитата с техните 6 пъти на ден  Stop)

Общи условия

Активация на акаунт