Strah me e..

  • 1 636
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Pernik
  • Мнения: 111
Аз фолиева киселина пия още 2 месеца преди да забременея, защото от август месец се опитвахме и неставаше и за коледа полу4ихме подарък = 2 4ерти4ки на теста

# 16
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: nikol78

Казваш, че лекаря само е потвърдил бременността, нормално е, мен ми казаха, че ще ме запишат чак като вляза в 3 месец.
Поздрави Grinning

Понеже и на мен ми бяха казали така и не искаха да ми дадат болнични а имах кръвотечение и трябваше да лежа, та проверих в касата как стоят нещата  и ми казаха, че гинеколога трябва да ти направи картон в момента в който се установи бременността, да разбере какво работиш и да ти предложи болнични до края на трети месец ако има някаква опасност. Всяка бременна има право на 180 дни болнични, без да се броят 45-те дни преди раждане и 75-те май бяха след това. Така че самите гинеколози предлагат болничните за да лежиш в къщи докато отмине опасността от аборт. Това ми го казаха в здравната каса. Аз разбира се смених веднага гинеколога и нямах проблеми. Почти цялата бременност бях в болнични. Все пак бебето е най-важно.
Леко раждане ти желая.

# 17
  • Мнения: 6 472
Цитат на: hAnibal
Днес отидохпри друг лекар и тои ми каза, че още не се вижда плода и че съм много в началото, но следващия петък би трябвало да се види всичко. До тогава ще се опитам да не мисля за най-лошите варианти и като имам резултати ще ви кажа!! Още веднъж много благодря момичета!!!!!!!


Ако те гледат с вагинален ултра звук би трябвало в петък да видят бебчо, а не само плодния сак:)

# 18
  • Мнения: 71
4естито и от мен.не се притеснявай,колкото си по спокоина по добре и за теб и за бебето.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
Честито и от мен! Да се включа макар, че вярно се забравя как и какво е било по време на бременността.
По мои спомени и дебели книги, плюс мнението на лекарката ми - рисков за спонтанен аборт се смята периода до 10-12 г.с. Като до тогава може да има прокървяване около датата на цикъла - аз лично до 4 месец си имах лек цикъл, което отначало ме хвърляше в паника, после не му се връзвах. Това е времето, когато се отчита наличието на плоден сак и пулс на зародиша, но едва около 7 г.с. и то при вагинално изследване с ехограф.
Втората третина от бременността се счита за спокоен период, наричан още "медените месеци" на бременността и последните 12-тина седмици започва внимаването за преждевременно раждане, което не се случва често. Това ти го казвам за информация, понеже като цяло бременността завърша успешно.  Добре е да си намериш читав гинеколог, който от една страна да си разбира от работата, а от друга да ти отговаря на всички въпроси и тревоги, колкото и смешни да изглеждат Grinning .
Ух, увлякох се, ама хайде още веднъж леко бременеене, почивай и се наспивай, понеже после няма да можеш! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт