Китайска роза

  • 47 851
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 461
Не мога да си обясня ,защо не ми цъфти Китайската роза....... newsm78.
Първото и последно цветче беше преди около три години .

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Китайската роза наесен се подрязва като външните рози. Моите ги режа на около 20-25 см от почвата. И трябва да са на светло през зимата

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
на работа имахме голямо дърво, режехме ми върховете на клоните - да се оформи корона. През пролетно-летния сезон го сложихме на южно място в офиса, и взе да цъфти.

# 3
  • Мнения: 6 461
В такъв случай май при мен ще е от светлината...... newsm78
Преместих я сега на слънчево място в къщи ........  Peace...пък дано цъфне.
Забравих да ви кажа ,че моята съм я  направила нещо като бонсай ,в смисъл тя е около 4-5 годишна ,но е мъничка в малка плитка саксия сега си мисля ,че може и от това да не цъфти..... newsm78

# 4
  • Мнения: 701
Чувала съм че зависи от вида на розата!Наяшата в къщи се спуква да цъфти и от без да е подрязвана!Цъфти и в момента-сега имам 5 цвята и 3 пъпки!
Тази в офиса обаче е от друг сорт и за 3 год.един път не е цъфнала!

# 5
  • Мнения: 1 737
Моята цъфти в момента, тази година ми я подариха, но е много висока. Все залита Drunk и се налага да я връзвам малко за една пръчка - грозна работа. Искам да я подрежа, но трябва да изчакам до пролетта, нали? Освен това цъфти около върха си, има още няколко пъпки. като е 50 см и повече, мога ли да я клъцна половината, няма ли да и е множко?

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
AQ, можеш и сега да я клъцнеш, за да цъфти напролет. Аз при моите не спазвам особени правила, оформям ги да изглеждат добре.

# 7
  • Мнения: 8 505
Моят хибискус (макар да го дледа майка ми,аз до подрязвам и пресаждам) го режа също есента,като оставям по 2-3 колена (местата,от където са излезли листата).Напролет се разклонява от всички колена.Първите 2г го рязах по-малко (оставях повече колена) и пак се разклоняваше само от последните 2-3,но стоеше много рехав.За цъвтежа го торя 2 пъти годишно за по 2-3 седмици-в средата/края на март и през юли/август.

# 8
  • Мнения: 2 161
Може ли някой по-подробно да ми обясни как да я отрежа или да качи снимка с подрязаната си роза?

# 9
  • Мнения: 6 461
Аз моята я поокастрих так ,че на мен да ми хареса и сега е на слънчево място......ако цъфне ще сложа снимка да я видите.

# 10
  • Мнения: 25 611
Разгледайте този сайт:
http://hibiscus-rs.hit.bg/saveti.html
Има много полезна информация, също и за начините на подрязване.   Grinning

# 11
  • Мнения: 747
Eто я моята- като дръвче:
http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=46122
дано се вижда, за пръв път пращам снимка newsm78

# 12
  • Мнения: 2 161
Eто я моята- като дръвче:
http://snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=46122
дано се вижда, за пръв път пращам снимка newsm78
Не мога да я видя,иска ми парола.

# 13
  • Мнения: 747
A taka?:
http://images12.snimka.bg/001554282-thumb.jpg
Ще трябва да се поупражня с тази дейност; надявам се розата ми надживее моите опити да пращам снимки:)

# 14
  • Мнения: 2 161
A taka?:
http://images12.snimka.bg/001554282-thumb.jpg
Ще трябва да се поупражня с тази дейност; надявам се розата ми надживее моите опити да пращам снимки:)
Прасчо,вижда се,но е много малка снимката Simple Smile.Обаче доколкото виждам,тя не е подрязана.Греша ли?

# 15
  • Мнения: 747
Подрязана е, висока е 1,60м. Ужасно ме е срам с тези снимки, ако някой ми каже /може би на лични/ как става това със снимките, ще се опитам да изтрия срама от челото Embarassed

# 16
  • Мнения: 2 161
Подрязана е, висока е 1,60м. Ужасно ме е срам с тези снимки, ако някой ми каже /може би на лични/ как става това със снимките, ще се опитам да изтрия срама от челото Embarassed
И аз не съм много компетентна.Може би трябва да провериш какъв е размерът на снимката и просто да я уголемиш.

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Китайските рози обикновено се режат февруари. След това се пресаждат и след около 4 седмици започва редовно торене с тор за цъфтящи. /чака се заради пресаждането/
Подрязването е изключително лесно. Няма начин да сбъркате. Може да оформите короната като подкастрите по една-две пъпки. Или да срежете всеки клон повечко като оставите само най-долните 3 пъпки.
Под пъпки имам предвид възлитес листата.
Аз лично режа почти до дъно всяка пролет. Харесвам си разклонение. Броя 3 листа /обикновено къде са били, защото отдавна е станало вдървено там стъблото/ Режа под ъгъл спрямо пъпката, което не е задължително.
Всяка година розите правят доста дълги леторасли. Така че не ги пазете Simple Smile Аз не и оставям ни един лист при рязането. И так агодини на добър растеж и цъфтеж. Давайте смело!

Обича хубав припек. Расте по гръцки острови и Италиански площади и се скъсва от цъфтеж Simple Smile.

Моите зимуват на 0-4 С , като не ги полиам, но е хубаво да не прекалявате като мен Simple Smile

# 18
  • Мнения: 122
Ето пак научих нещо ново от този форум!  bouquet
Точно и се нервирах на моята роза, че е като храст и няма оправия. Явно ще я подрязвам. Само, че сега ми е жал, че не е спирала да цъфти от около 4-5 месеца. То и саксията и е за смяна, ама пак по същата причина не съм я пресадила.

# 19
  • Мнения: 6 461
Китайските рози обикновено се режат февруари. След това се пресаждат и след около 4 седмици започва редовно торене с
Това и свекърва ми го беше казала много отдавна.
Бях го забравила........... smile3555

# 20
  • Мнения: 109
И още нещо - хибискусът иска яко подхранване, аз я торя с всяко поливане - с торна вода, т.е. слагам 2 пъти по-малко тор от указаното. За да цъфти, трябва да се подхранва с тор, в който има по-голямо количество калий. Препоръчвам кристалон. Аз имам няколко рози, които изкарват цяло лято на балкона, сега са прибрани на топло и продължавам да торя по малко - през зимата е по-добре да се тори с универсална тор, т.е. такава, в която елементите са балансирани.

# 21
  • Мнения: 9 095
мале, момичета, аз с моите бегли познания относно цветарството..., как да ми растат цветята Cry, на мен милото ми донесе китайска роза, преди около месец от работа и тя много бързо пусна коренче, бяха 3 занесох едно на майка ми, другото си го боднах сега в една малка саксия, защото самия корен беше много голям и изскачаше от чашката, та викам и да не се хване, третото още е във вода Blush, та така, знам че не съм направила добре така да я садя по това време, ама тя си тръгна, гледам че живна и май ще имам ново листенце, разбрах за подрязването, ами да ми препоръчате някакъв вид тор, или да пръскам или да слагам върху пръстта newsm78, преди малко писах че и корделинето и драцената спряха да растат и за там се чудя какво да правя, а относно цъфтенето, пробвахте ли да сложите противозачатъчно в пръстта, мамите казват че много помага Peace  bouquet

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Противозачаръчните са наистина панацея за някои цветя, но за хибискуса, не знам да е така...
Нормално е да не растат сега цветята. "От ноември, до март" сме  - фазата на покои за повечето.

# 23
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Китайските рози обикновено се режат февруари. След това се пресаждат и след около 4 седмици започва редовно торене с тор за цъфтящи. /чака се заради пресаждането/
Подрязването е изключително лесно. Няма начин да сбъркате. Може да оформите короната като подкастрите по една-две пъпки. Или да срежете всеки клон повечко като оставите само най-долните 3 пъпки.
Под пъпки имам предвид възлитес листата.
Аз лично режа почти до дъно всяка пролет. Харесвам си разклонение. Броя 3 листа /обикновено къде са били, защото отдавна е станало вдървено там стъблото/ Режа под ъгъл спрямо пъпката, което не е задължително.
Всяка година розите правят доста дълги леторасли. Така че не ги пазете Simple Smile Аз не и оставям ни един лист при рязането. И так агодини на добър растеж и цъфтеж. Давайте смело!

Обича хубав припек. Расте по гръцки острови и Италиански площади и се скъсва от цъфтеж Simple Smile.

Моите зимуват на 0-4 С , като не ги полиам, но е хубаво да не прекалявате като мен Simple Smile

И аз така правя.Можете да си намалите снимките с този сайт: http://www.imageshack.us/ .За да се вижда снимката във форума:
[img тук има затваряща голяма скоба после сайта после затваряща /img].Като се намали снимката вземете най-долния линк.Там са показани пет.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 18:55 от pеtia

# 24
  • Мнения: 9 095
благодаря, успокоихте ме за растежа, а за противизачатъчните точно за розата съм го чувала Peace

# 25
  • Мнения: 747
Благодаря на Petia за разяснението!

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 21:13 от prascho

# 26
  • Мнения: 3 647
Разгледайте този сайт:
http://hibiscus-rs.hit.bg/saveti.html
Има много полезна информация, също и за начините на подрязване.   Grinning

# 27
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Prascho когато качваш снимки на онзи сайт има една отметка- resize image.Другия път я отметни.За да ти е по малка снимката.Там можеш да си я намалиш колкото искаш.Ако ви е необходима друга помощ питайте.

# 28
  • Мнения: 9 095
ами я аз да питам- цветята отгоре или отдолу е по- добре да се поливат?  bouquet

# 29
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Хубаво е цветята да се поливат и от двете  страни.Когато се полива отдолу на цветето му се развива кореновата система,а е хубаво от време на време да се поливат и от горе защото така хранителните вещества който са там чрез поливането ще бъдат усвоени от растението.Аз така зная.Дано да съм помогнала.

# 30
  • Мнения: 25 611
Мнение на един специалист по въпроса за поливането:
FLORIST: ( Heart Eyes  bouquet)
Цитат
Как да поливаме?

Има два начина за това

-отгоре
Когато се полива отгоре е добре да се полива не изведнъж, а по малко и неколкократно, докато водата изтече през отворите на дъното. Ако тя се изсипе изведнъж, то това компактира (“спича”) почвата, което от своя страна пречи на аерацията на корените. Ако почвата е сравнително влажна, то е по-добре да се изчака още, тъй като прекаленият застой на водата причинява образуването на болести по корените и пречи на добия въздушен обмен.
Поливането сутрин е по-добро, поради отварянето на устицата чрез светлината. Ако се полива вечер /макар и да е по-удобно/, водата се задържа доста време без да бъде усвоена от корените.
Добре е винаги да се поддържа този ред- водата изпарявайки се през устицата /транспирация/, навлиза през корените /осмоза/ и намалява в почвата, където на нейно място постъпва въздух /аерация на корените/ от атмосферата.
Много е важно също да се знае структурата на почвата. Фините, съставени от дребни частици почви, имат висок капацитет на задържане на водата, и следователно се нуждаят от по-редки поливки, докато при почвите с едра структура е необходимо те да са по-чести.
Растения без листа се поливат съвсем рядко или почти никак. Тези с обилна листна маса имат висок капацитет на транспирация, извличат с голяма скорост водата от субстрата, и се нуждаят от по-често поливане.
От съществено значение е и съотношението (обем на почва/ големина на растението). Примерно едно малко растение, засято в голяма саксия, не успява да усвои водата така бързо и честите поливки могат да бъдат причина за загниване на корените.
Необходимо е да се практикува различен начин на поливане при всеки отделен вид, или индивид, и не методът "поливане наред както дойде..."

-отдолу
Има растения, които с голяма скорост усвояват водата от почвата, при което се ползва с успех "резерв от вода". За други растения този метод е летален. И в двата случая при внасяне на водата отдолу почвата я абсорбира /изсмуква/ до запълване на капацитета. През сезони с ниски температури този метод не е добре да се използва, поради риск от прекалено дълго задържане на вода. Пагубно е за корените.
Другият риск при това поливане е получаването на прекалена концентрация на соли (почвата не се промива).
Положителното при поливане отдолу е, че не се компактира силно почвата, нейната структура се запазва, и оттам - добрата аерация на корените.

Няколко общи съвета:

*Никога не поливайте със студена вода. За да се нармализира температурата, я оставете няколко часа да престои. При това ще се освободи от хлора, който е вреден за корените. Почти всички растения предпочитат малко по топла вода от тази на температурата в помещението.

*Ако поливате с чешмяна вода, имайте в пред вид че е възможно да съдържа неблагоприятни за растенията соли. Много растения като Anthurium, Saintpoulia, Calathea, Phalaenopsis, и др. се оказват много деликатни относно твърдоста на водата. Добре е да се събира дъждовна вода за целта, или да се вземе от близка река. Ако нямате възможност за това , можете да я преварите, или филтрувате през глинен съд.

*Ако почвата е пресъхнала прекалено, не поливайте обилно тъй като в такова състояние е трудно да се накисне, и водата бързо ще премине през нея. По добре е да се потопи за около 2-3 минути в друг съд с вода, и ако е необходимо се повтаря. Особенно е характерно при торфените смески.

*Поливайте само когато има нужда, и не примерно 2 пъти на седмица. За да разберете кога, мушкайте пръста в почвата за да установите влагата. Сухата повърхност не е винаги добър индикатор.

*Не поливайте с прекалено много вода. Рискувате да се отмият солите в почвата, освен в случаите когато целите именно това.

*Ползвайте вода с адекватнa киселинност(pH) за всеки вид растение.


След излагане на тези принципи в начина на поливане, имайте предвид, че всеки един от нас трябва да познава състоянието и нуждите на всяко от своите растения, и според тях да прилага съответния метод. Няма определена "универсална" формула, само вашият "усет" би определил как да действате според обстановката, винаги базирайки се на основните физиологични процеси на растенията.

# 31
  • Мнения: 1 737
Искам съвет за въшки!
По гърба на листата на китайската ми роза изведнъж, ненадейно се появиха тънки, продълговати като чертички, много мърдащи въшки. Напръсках с препарат и половината като че ли умряха но още има мърдащи. Обаче листата на следващия ден клюмнаха , пожълтяха и някои от тях започнаха да капят.  Sad Иначе в момента цъфти.
Чудя се сега да повторя въшемора със сапунана вода (или с веро?), или ми казаха друг начин - сварява се тютюна от 1 цигара и се пръска с него против гадините? Да не доуморя горкото цвете?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Искам съвет за въшки!
По гърба на листата на китайската ми роза изведнъж, ненадейно се появиха тънки, продълговати като чертички, много мърдащи въшки. Напръсках с препарат и половината като че ли умряха но още има мърдащи. Обаче листата на следващия ден клюмнаха , пожълтяха и някои от тях започнаха да капят.  Sad Иначе в момента цъфти.
Чудя се сега да повторя въшемора със сапунана вода (или с веро?), или ми казаха друг начин - сварява се тютюна от 1 цигара и се пръска с него против гадините? Да не доуморя горкото цвете?

И аз съм го чувала това за тютюна, по-добре пръскай докато измрат гадините, иначе може да уморят цветето! Моите цветя едно лято бяха нападнати от щитоносни въшки и пръсках всеки ден в продължение на около седмица докато се изчистят. Ти с какво пръска първия път, че са оклюмали листата?

# 33
  • Мнения: 1 737
Ти с какво пръска първия път, че са оклюмали листата?
С лактофол - пише против акари и щитоносни въшки. Аз не различавам кои въшки какви са, виждала съм различни и не знам кой препарат за кои е. Знам от майка ми стандартното, но всеки ден пръскане със сапунена вода, или разредено веро. След като пожълтяха и клюмнаха листата, започнах с  верото, но трябва по-дълго време, сигурно е по-слаб ефекта.
Не съм пушачка и за цигара ще трябва специално да измоля някой, за това не съм пробвала.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 242
С лактофол - пише против акари и щитоносни въшки.

И аз точно с него пръсках. Чак не ми се вярва той да направи такава беля Thinking Нали ти казвам - пръсках всеки ден, направо ги къпех цветята и нищо им нямаше...
Освен да пробваш с тютюна, друг вариант е да забучиш кибритени клечки в саксията с фосфора надолу - аз така се отървах от белокрилки. Дано да живне по-скоро цветето Peace

# 35
  • Мнения: 6 461
В пръста на Китайската роза имаше дребни мушици.Тук някъде бях чела ,че като се забият няколко скилиди чесън във пръста мушичките изчезват.Наистина е вярно,защото го пробвах.
Дори едната  скилида чесън пуснала коренчета и на горе зелени пера.

# 36
  • Мнения: 6 461
Това е моята Китайска роза ,която не цъфти Sad
(снимките са тъмни,но  не можах да направя по-хубави с камерата) Confused


# 37
  • Мнения: 9
Моята Китайска роза цъфтеше с много красиви червени цветове.
От както й смених мястото след ремонта не съм видяла цветове. Sad

# 38
  • София
  • Мнения: 6 080
Момичета, искам и аз да попитам за вашето мнение. Имам подарък една розичка от любимия, но от известно  време й съхнат и капят листата... започна от едното стръкче (те са 3 в саксията), беше останало без листенце, после се оправи само, но сега гледам, че другите са почнали  и те... Дали може да е от някакви въшки или подобни вредители? Пръсках я с лактофол и аз, но още чакам да видя ще има ли резултат...  Sad

# 39
  • Мнения: 68
Аз имам 3 китайски рози вече 4 години. Подрязвам ги по малко ноември , като ги прибирам, а цяла зима ги държа на стълбищната площадка, където е почти тъмно. Даже понякога забравям и да ги поливам. Изкарвам ги на балкона март и цъфтят цяло лято Peace

# 40
  • Мнения: 6 461
Не мога да си обясня ,защо не ми цъфти Китайската роза....... newsm78.
Първото и последно цветче беше преди около три години .


Момичета да ви се похваля...
Урааа...   newsm44  rotfImao ЩЕ ЦЪФТИ  Flowers Sunflower.Има две пъпки...
Поокастрих я добре...,а и е на слънчево място...

Снимката е пак с камерата на компа Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 3 647
Разгледайте този сайт:
http://hibiscus-rs.hit.bg/saveti.html
Има много полезна информация, също и за начините на подрязване.   Grinning
Peace

# 42
  • Мнения: 3 647
Не мога да си обясня ,защо не ми цъфти Китайската роза....... newsm78.
Първото и последно цветче беше преди около три години .


Момичета да ви се похваля...
Урааа...   newsm44  rotfImao ЩЕ ЦЪФТИ  Flowers Sunflower.Има две пъпки...
Поокастрих я добре...,а и е на слънчево място...

Снимката е пак с камерата на компа Rolling Eyes


super

# 43
  • Мнения: 3 164
и моята роза не иска да цъфти от 1 година Thinking ще й сменя пръста и ще я подкастря още Peace
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2241987

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 14:23 от Shoni

# 44
  • Мнения: 6 461
и моята роза не иска да цъфти от 1 година Thinking ще й сменя пръста и ще я подкастря още Peace
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2241987
Моята я преместих на слънчево място у дома.На прозореца.

А я направих нещо като бонсай ,понеже в къщи нямам възможност да отглеждам големи цветя.

# 45
  • Мнения: 3 164
и моята роза не иска да цъфти от 1 година Thinking ще й сменя пръста и ще я подкастря още Peace
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2241987
Моята я преместих на слънчево място у дома.На прозореца.

А я направих нещо като бонсай ,понеже в къщи нямам възможност да отглеждам големи цветя.

# 46
  • Мнения: 6 461
Вярно,не бях обърнала внимание ,че е до прозореца ти ... Thinking
То и без това сега е време за подкастряне и след това може би ще ти цъфне.
А какви цветове има?
Моята веднъж е цъфтяла и е с червени цветове.

# 47
  • Мнения: 6 461
Ето вече цъфна  Flutter
Много съм доволна.



# 48
  • Мнения: 3 647
Ето вече цъфна  Flutter
Много съм доволна.




newsm51 smile3525 newsm48 newsm44 newsm44 newsm44 smile3501
супер душата  много се радвам че най-после е цъфнала

# 49
  • Мнения: 3 537
Моята май е решила да не цъфти тази година. SadПодрязах я,но тц! #2gunfire

# 50
  • Мнения: 6 461
Моята май е решила да не цъфти тази година. SadПодрязах я,но тц! #2gunfire
Сега остава да я сложиш на най-светлото място в къщи ...и няма де да иде ..ще цъфне Mr. Green

# 51
  • Мнения: 3 537
Моята май е решила да не цъфти тази година. SadПодрязах я,но тц! #2gunfire
Сега остава да я сложиш на най-светлото място в къщи ...и няма де да иде ..ще цъфне Mr. Green
Ама тя е винаги но светло,до прозореца. newsm78Не съм я местила изобщо от там. Wink

# 52
  • Мнения: 6 461
Моята май е решила да не цъфти тази година. SadПодрязах я,но тц! #2gunfire
Сега остава да я сложиш на най-светлото място в къщи ...и няма де да иде ..ще цъфне Mr. Green
Ама тя е винаги но светло,до прозореца. newsm78Не съм я местила изобщо от там. Wink
И аз ревах за моята ,че не цъфти...ама виж каква се е разхубавила. Laughing

# 53
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Моята миналата година цъфтя чак есента, така че надежда има.

# 54
  • Мнения: 1 737
А моята от миналото лято до сега не спира да цъфти, или нон стоп си подържа пъпки и не мога да я окастря! Много ме нервира, защото заради височината си е кривната и искам да я намаля двойно и присадя с право нагоре стъбло. Не понасям криви събла, маниачка съм на перфектно правите - и за палмите ми се отнася, за всичко... Всеки луд с номера си!  ooooh! ooooh! ooooh!

# 55
  • Мнения: 747
А моята от миналото лято до сега не спира да цъфти, или нон стоп си подържа пъпки и не мога да я окастря! Много ме нервира, защото заради височината си е кривната и искам да я намаля двойно и присадя с право нагоре стъбло. Не понасям криви събла, маниачка съм на перфектно правите - и за палмите ми се отнася, за всичко... Всеки луд с номера си!  ooooh! ooooh! ooooh!

AQ, розата ти е прелест! А този бял цвят е... мечта. Съветвам те обаче да не я намаляваш драстично! За да стане идеално права, на първо време я подпри с колче. Розата ти е твърде млада, за да стои с изправено стъбло. Аз моите точно така ги оформям- чакам да станат  поне 1,2м високи, после режа върха. Междувременно махам страничните клонки. Така стават като дървета с корони, и са прави! Само че минават няколко години, за да придобият желания вид.

# 56
  • Мнения: 6 461
А моята от миналото лято до сега не спира да цъфти, или нон стоп си подържа пъпки и не мога да я окастря! Много ме нервира, защото заради височината си е кривната и искам да я намаля двойно и присадя с право нагоре стъбло. Не понасям криви събла, маниачка съм на перфектно правите - и за палмите ми се отнася, за всичко... Всеки луд с номера си!  ooooh! ooooh! ooooh!
AQ, Китайската ти роза е разкошна.

# 57
  • Мнения: 814
 Имам хибискус, който в някои публикации се нарича и китайска роза. Само че цветът е с един ред листа, което май си е точно хибискус.  Миналата пролет го окастрих много, като по предписание и цъфтя прилично. Тази зима не отрязах връхчетата на клонките и не забелязвам цветоносни пъпки.  Късно ли е да го направя сега? Макар и с едноредни листа, цветовете са прекрасни?!

# 58
  • Мнения: 3 647
А моята от миналото лято до сега не спира да цъфти, или нон стоп си подържа пъпки и не мога да я окастря! Много ме нервира, защото заради височината си е кривната и искам да я намаля двойно и присадя с право нагоре стъбло. Не понасям криви събла, маниачка съм на перфектно правите - и за палмите ми се отнася, за всичко... Всеки луд с номера си!  ooooh! ooooh! ooooh!
AQ, Китайската ти роза е разкошна.
Peace newsm18 smile3521 newsm48

# 59
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз всяка година по това време чупя моята роза. Така че ако не виждаш пъпки смело чупи. Може би по-късничко ще цъфне.

# 60
  • Мнения: 1 737
Ами като ми е толкова разкошна розата, размножила съм  2 клонки във вода, които пускат коренчета, може някоя събота, например да се срещнем на НДК и да си раменим. Аз търся наситени цветове - оранжева, червена.
Имам и едно трилистниче - бебе, което няма какво да правя. А харесвам всякакви цъвтящи.

# 61
  • Мнения: 6 461
Ами като ми е толкова разкошна розата, размножила съм  2 клонки във вода, които пускат коренчета, може някоя събота, например да се срещнем на НДК и да си раменим. Аз търся наситени цветове - оранжева, червена.
Имам и едно трилистниче - бебе, което няма какво да правя. А харесвам всякакви цъвтящи.
Много бих искала да имам като твоята. Peace
Предполагам ,че си видяла и моята на снимките. Simple Smile Наситено червена е и цвета й е пълен.
Жалко ,че нямам път към НДК Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 737
Е-е-е, ти пък си чак на морето!

# 63
  • Мнения: 747
AQ, разтреперих се от вълнение- откога търся бяла роза... А към Южния парк не ходиш ли? Мога да ти дам червени 2 вида- кичеста и с обикновен цвят /снимка на една от тях съм сложила на 2 стр. от тази тема/. Не са вкоренени, но ако решим да се видим- ще ги срежа пресни- пресни Grinning

# 64
  • Мнения: 1 737
Добре, някой скорошен уикенд сигуно ще се разходим там, прати ми номера си на лични, за всеки случай!

Няакой друг? С някакви други, цъвтящи цветя?

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Моята май е решила да не цъфти тази година. SadПодрязах я,но тц! #2gunfire
Сега остава да я сложиш на най-светлото място в къщи ...и няма де да иде ..ще цъфне Mr. Green
Ама тя е винаги но светло,до прозореца. newsm78Не съм я местила изобщо от там. Wink
Обаче трябва и да е топло, тя обича топлината.

Общи условия

Активация на акаунт