Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 5

  • 37 981
  • 778
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 23 022
77,98ст. миналият месец, Електрохолд.По-ниска спрямо предходния, защото ползвам сушилнята на 1/3 , отколкото зимата, когато токът е около 85-90лв.
Къща, гараж, двор около 200кв-всичко се осветява навън.Готварска печка, която работи през ден,пералня всеки ден, сушилня 2-3 пъти седмично лятото, осетление вътре.(отопление и топла вода на газ)

# 136
  • София
  • Мнения: 1 199
Този месец 60лв, миналия 71. Доволна съм. Тази година най голямата беше 122 лв, като се отопляваме на ток. Ползваме само топла вода от топлофикация

# 137
  • Мнения: 1 271
Три лампи, една от които доста често е оставяна да свети с часове.  Един настолен компютър, два лаптопа(работещи по цял ден), 1 екран, един телевизор(цял ден работи на радио), хладилник и по поне една пералня на ден + една сушилня. Готви се през ден. Миналия месец 71 лв., този месец 53 лв. Живееме в Банско и е възможно да е по- евтино от София. Иначе в зимните сезони сме на климатик и конвектор + духалка отвреме навреме и сме плащали и по 160 и по 300 лв.

# 138
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
За предишния месец - 45лв ток, четири членно семейство. Спрях да пускам сушилнята и разликата е около 10лева. Когато се сетя и мога, пускам пералнята с отложен старт. Съдомиялната, за съжаление, няма такава опция.

# 139
  • София/Варна
  • Мнения: 1 432
Отопление и топла вода на газ. 3-4 човека. Къща, добре изолирана. Готвим редовно. Миялна през ден. Пералня и сушилня два пъти седмично. 4-5 лаптопа, единия денонощно. 3д принтер. Работим вкъщи. Сметки 90-100лв. От 2-3 месеца пускам сушилня и миялна на отложен старт, само на нощна и сметката се стабилизира на 60-65лв. В този период си купихме и газово барбекю, което е дало своя принос. Но съм доволна. Живот и здраве големия с двата лаптопа и 3д принтера, който през половината време е при нас, като се изнесе ще видим какво ще стане.

# 140
  • Мнения: 1 424
За този месец имаме 35.78 лв. Работил е единия климатик за няколко часа на студено.

# 141
  • Мнения: 4 708
168 лв, като бяхме в ремонт, и нямахме климатици  - бяха демонтирани заради ремонта, готвене 3 -4 пъти седмично, бойлер не се изключва , пералня и миялна всеки ден, 3-ма човека. Тв и компютър вечер. Чудя се вече как е възможно изобщо да плащам поне около 100 лятото, явно няма да стане. Съседите и те се оплакваха, че с отопление на дърва плащаха зимата 500 лв сметки, не знам вече какво трябва да направя, освен да отвъртя бушона централно и да се изнесем. Мрън.

# 142
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
От 7.05 до 06.06 72 лв енерго про. От 01.06 не е работил 300л бойлер на ток, така че се надявам следващата сметка да е на половината на тази.

# 143
  • Мнения: 14 904
168 лв, като бяхме в ремонт, и нямахме климатици  - бяха демонтирани заради ремонта, готвене 3 -4 пъти седмично, бойлер не се изключва , пералня и миялна всеки ден, 3-ма човека. Тв и компютър вечер. Чудя се вече как е възможно изобщо да плащам поне около 100 лятото, явно няма да стане. Съседите и те се оплакваха, че с отопление на дърва плащаха зимата 500 лв сметки, не знам вече какво трябва да направя, освен да отвъртя бушона централно и да се изнесем. Мрън.
Викали ли сте човек да ви погледне инсталацията? Енергото да смени електромера?

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 2 921
От 7.05 до 06.06 72 лв енерго про. От 01.06 не е работил 300л бойлер на ток, така че се надявам следващата сметка да е на половината на тази.
Ще  те следя другият месец да споделиш, защото и на мен ми е любопитно ,колко бихме спестили със слънчев колектор и бойлера от 200л.

# 145
  • Мнения: 14 904
11 (единадесет) лв от 1во до 29то число към Електрохолд. 45кв преустроена гарсониера. 1 човек и 1 котка. Къпане с ТЕЦ. Общо 10 перални на макс 40° и съкратени програми, но пък с допълнителна центрофуга. 30 пускания на котлона (20 бързи манджи, 10 кафета). Малко претопляния и сандвичи в микровълнова. Само енергоспестяващи крушки и свети единствено в помещението, в което съм. Лаптоп - не повече от 20 часа сумарно за месеца. 5 хляба в домашна хлебопекарна. Абсолютно всичко, което не се ползва в момента, се изключва напълно от мрежата, с изключение на хладилника, един нов климатик с неизвестни за мен характеристики и готварската печка. Единственото, което работи нонстоп, е хладилникът, който е А+, доколкото знам.
Или съм мега спестовна, без реално да си давам някакъв зор, или Електрохолд готвят някаква голяма тесла, или...и аз не знам.
П.п. токът на родителите ми също забележимо е намалял, Енерго про. От 70 на 50, макс 55 лв. Двама души , две котки и едно куче, 100 кв., бойлер на ток, лаптоп и два телевизора през почти цялото будно време, готвене с мултикукър през ден, миялна през ден до два, минимум 3 перални в седмицата, три хляба в хлебопекарна в седмицата, вечер свети поне половината къща и общо-взето, макар да не се стараят да харчат, не си и дават и те особен зор да пестят.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 23:07 от Нарцùса

# 146
  • Мнения: 46 539
А какви са ти били сметките досега?

# 147
  • Варна
  • Мнения: 1 558
От 30.05 до 30.06 -88.50лв..Климатик все още не сме пускали на охлаждане.Нормалните уреди за едно домакинство.Сушилнята се ползва  на половина по-малко от зимата.

# 148
  • Мнения: 14 904
НСЧ, ето записите от 2020 за юни, юли и август. Там, където е пускан климатик, сметката със сигурност минава 30 лв.
2020 - 18, 43, 50
2021 - 30, 73, 61

Преди 2020 помня, че съм плащала в поне три други квартири между 20-35 лв лятото, без миялни, без сушилни, без климатици, със и без ТЕЦ (т.е.не се влияе дали се къпя с бойлер, или с ТЕЦ). Освен това тогава ходех и по командировки и реално би трябвало само хладилникът да е харчил, защото на излизане изключвах всичко.

П.п. коригирах се, бях написала сметките за май, вм.за август.

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 00:09 от Нарцùса

# 149
  • Мнения: 6 743
75 лв
Още не сме включвали климатици на охлаждане. Ежедневно готвене на ток, перални около 10 на седмица, като може би половината са на 60 градуса. Хлебопекарна 1-2 пъти седмично. Бойлер всяка вечер, че и през деня.

Общи условия

Активация на акаунт