Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема № 5

  • 37 965
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ние или сме големи прасета или големи чистофайници. Имаме дрехи за вън, за вкъщи. Синът ми след  половин ден в училище, хвърля всичко за пране, слага домашни дрехи, които отиват за пране като влезе да се къпе вечерта. Аз не работя, моите домашни клинчета пера на два, три дни, блузи, бельо всеки ден. Мъжът ми също слага за пране поне един чифт дрехи. Дрехите ми след тренировка.... И накрая става - пералня, понякога две или три на ден. Детето и мъжът ми са високи, два техни панталона, с две ватирани худита са ми половина пералня. Аз сменям хавлии в банята и кухнята два пъти седмично, хавлии за тяло също, седмично спално бельо.... Има дни в които само пера. 2 перални седмично съм събирала лятото когато съм сама и са само тънки дрешки.

# 766
  • Мнения: 68 703
Моля ви, темата е за тока.
Не за битовите навици. Не забивайте в ненужни спорове, смисъл няма, а и е спам.

И без това основният конкуматор е отоплението.
Крушки и др.не споменавам дори.

# 767
  • София
  • Мнения: 1 583
Хлебопекарната ни е 400 вата, но тя се пуска рядко. Пералнята - през ден, а с нея и сушилнята. Сушилнята също е 600 вата. Как да обясня, че наистина сме гледали уредите ни да са много енергоспестяващи и се изплащат с времето.

# 768
  • Мнения: 3 545
Ако се пуска рядко, има ли смисъл да се споменава? Някои споменаваме хлебопекарна, защото ползваме редовно, като пералня и сушилня, или по-често. И аз имам шевна машина, но колко  я ползвам.

# 769
  • Мнения: 68 703
Аз чета само кой на какви уреди се топли. Другото от постовете го скролвам и не чета....то сякаш има жилище без крушки, без лаптопи и т.н....че да се споменават изрично в картинката....

# 770
  • Мнения: 25
И тези които са на ТЕЦ, според мен, може да скипват темата.
Каква добавена стойност има да сравняваме тези с по 3 климатика и 5 конвектора с някой с нагревател за рибки.

# 771
  • Мнения: 21 280
Аз смятам тази година да премина изцяло на дърва ако ще ползваме котела на парното.Втория вариант е пелетна камина,вързана към тези радиатори горе в къщата или пелетен котел на мястото на стария котел.
Къщата е 120 квадрата и с два климатика просто не става работата.

# 772
  • София
  • Мнения: 1 583
И тези които са на ТЕЦ, според мен, може да скипват темата.
Каква добавена стойност има да сравняваме тези с по 3 климатика и 5 конвектора с някой с нагревател за рибки.

Това къде е написано? Това си е ваше мнение.

# 773
  • Мнения: 6 302
Лисичке, много, много скъпо ще ви е така.Имам близки и роднини,които си преработиха дори котелите,да са съвместими с пелети,точно преди големия скок на цените им.Ми отказаха се,сложиха климатици.Единият ми казваше,че за денонощие му трябват 2 чувала,за общо 28 лв.Сама можеш да сметнеш на месец колко би било.Сложил климатик,с който топли дневна и едната спалня, последната му сметка беше около 240-50.Доволен е, догодина щял да сложи още един климатик,и да забрави за този етап на пелетите.Дървата пък подминаха 150 лв2.Тази година взехме 8,като палим само едната камина,и ще ни стигнат на кантар.За догодина обмисляме още един климатик,в помещението с камината,че наличният идва малък.

# 774
  • Мнения: 4 270
Ако се пуска рядко, има ли смисъл да се споменава? Някои споменаваме хлебопекарна, защото ползваме редовно, като пералня и сушилня, или по-често. И аз имам шевна машина, но колко  я ползвам.
Аз не подценявам и сешоара. Ползвам го два пъти в седмицата, като времето да си изсуша/изправя косата, е поне 40 минути - 2300 W. Освен лаптопи, телевизори, бойлер, климатици, пералня, сушилня, миялна, хладилник, пахосмукачка (почти всеки ден), доволно ползваме микровълнова, кафемашина и кафемелачка... електроуреди да искаш в днешно време.
За последния отчетен период още не е излязла сметката. Чакам я с нетърпение, защото 10 дни нямаше никой вкъщи, а през останалото време е живял само един човек.

# 775
  • Мнения: 22 963
Лятото токът ми е 60-70 лв и то почти без сушилня и много по-малко ползване на ел. крушки.Така че зимата едни близо 100лв. са ми само периферните уреди и осветление.Без топла вода,отопление,  и тн.
При мен пералня и миялна въртят всеки ден по 1-2 пъти.

# 776
  • Мнения: 68 703
Тия периферните лятото не се ли ползват? Кпрушки в баните не ползвате ли и лятото?

# 777
# 778
  • Мнения: 22 963
Сушилня и осветление вътре се ползва по-малко, защото имаме двор и сме там основно.По-често се приготвя храна на барбекюто или скара.Така че
лятото плащам по-малко ток, но мисълта ми бе, че не е малко перо извън отоплението, вече и топла вода на ток.

Общи условия

Активация на акаунт