retinopathia

  • 33 235
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
а някой да знае нещо за фонова ретинопатия.....при жена на 61 г. - /откриха я на майка ми ...преди няколко дена/ и досега ня бях 4увала даже
лекува ли се...какво може да се направи....всяка информация ще е от полза.....
Благодаря Ви предварително....

# 16
  • Мнения: 3 914
Здравей,предполагам майка ти има диабет и тази ретинопатия е първата фаза на заболяването-ретинопатия.Лекува се,не се притеснявай,но ще трябва постоянно наблюдение от офталмолог,за да се предотврати усложняване на проблема.

**Диабетна ретинопатия.
Захарният диабет е общо заболяване, засягащо деца и възрастни, което след време може да даде отражение и върху очите. Пациентите с това заболяване са склонни да развият катаракта /"вътр. перде"/ или глаукома / повишено вътреочно налягане/, но засягането на ретината е основниата заплаха за трайно понижение на зрението. След 15-20 годишна давност на заболяването повечето пациенти развиват диабетна ретинопатия /увреждане на ретината от диабета/. С времето захарният диабет засяга кръвоносните съдове на ретината.

Най-ранната фаза на заболяването се нарича непролиферативна /фонова/ диабетна ретинопатия. В този начален стадий на болестта стените на артериолите на ретината отслабват и започват да пропускат формените елементи на кръвта на вън и се стига до образуване на малки, точковидни кръвоизливи по ретината.Освен това по ретината могат да се оформят участъци с оток, които да доведат до понижение на зрението. **

http://luxorclinic.com/faq.php#diabet

# 17
за всички майки, чиито деца имат диагноза - ретинопатия - мога да дам много информация. запомнете - това увреждане е поправимо стига да се помогне на време. ако имате недоносено, което в момента лежи в кувьоз, обръщайте специално внимание на очите и в момента, в който излезе - веднага на очен лекар, не чакайте дори и ден. в неонатологиите са много нехайни по този въпрос, само гледат да изпишат живо бебе, а с какви увреждания ще бъде, ние да се оправяме. не омаловажам тяхната помощ, но имам лош опит с очите на моето бебе. в българия залепване на ретина не се прави, не се доверявайте на бг лекари в това отношение. ние загубихме много време докато открием координати на водещ европейски очен хирург. мога да обясня всичко за операцията в чужбина ако някой има нужда. силно се надявам да нямате такава нужда...

# 18
Здравейте,първо съжелявам,че изпратих вашия текст от мое име-стана случайно.Много моля ако можете да ми кажете нещо повече за доц.Дъбов.Става въпрос за 18 год ми братовчедка.Тя беше също недоносено бебе.Лявото и око е напълно загубено но с дясното виждаше добреНо преди 2 седмици лекари са остановили че настъпва частично отлепване на ретината.Тя от положение да може да чете едър шрефт,разбира се приближен до окото,сега едвам вежда големи придмети.Пращат ни при доц.Дъбов.Моля ви за бърз отговор понеже на 19.03.2007 сме при него и евентуално треабва да се вземе решение къде да се прави операцията.Препоръчват Белгия.Моля помогнете ни с информация.Пожелавам на всички здраве,успех и кураж.

# 19
  • Мнения: 3 914
Какво искаш да знаеш за Дъбов?
А иначе щом е на 18 год.,сега вече може доста да е направи,включително и една процедура със силикон,която при бебе не е възможна.Всичко това се прави и тук в БГ .Има доста лекари,които могат да  оперират,особено щом е 18 годишна.
Пиши какво точно те интересува?

# 20
Ужасно ви благодаря,че ми отговорихте.Днес минахме на преглед при доц.Дъбов насрочи операция на 26.03.2007 в клиника Вижън.Дава доста надежди,но не знам защо съм много притеснена.Като че ли не настоявахме много за чужбина,а той ни убеждаваше за тук.Исках да питам за него като специалист ниакакви отзиви.И верно ли е че в Вижън имат по добра апаратура.Ако имаш възможност пиши каквото знаиш.Ние сме много неориентирани и уплашени.БЛАГОДАРЯ!!!

# 21
  • Мнения: 199
Здравейте,
Включвам се в темата ако можете да ме ориентирате какво мога да направя за детето си. Цвети е на почти 10 месеца. От раждането има депигментни петна на ирисите (така пише в епикризата). Родена е след термин, но я водят недоносена. Подлагана е на кислород, но не знам кога, защото беше в ковиоз 7 дни, но никога не съм виждала да й подават кислород.
Освен това направихме ядреномагнитен резонанс: Цистерна Магна Пермагна, Вътрешна хидроцефалия, Хипоплазия на малък мозък.
Пиша ви защото видях, че Shosho са правили операция за поставяне на клапа и ако не е неудобно да ми разясни как стоят нещата, какво мога да очаквам. Изобщо какво ме чака.
Но наред с това и проблема със зрението. Тези петна за които споменах са в горната част и на двете очи. Ходихме на консултация в Александровска болница в очния кабинет уж за наблюдение. Последния преглед беше октомври и ни казаха да отидем след една година.
Те гледат очно налягане и не знам си какво и казват че ще вижда (тогава беше много малка), но ме притеснява, че не следи предмети, не я интересуват играчки.
Инъче реагира на светлина и знам че вижда, но виждам че нещо не е наред.
Къде да я заведа да й направят някакви изследвания или знам ли какво, за да се разбере какъв е проблема и има ли макар и минимален шанс за подобрение.

Благодаря предварително!  Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 3 914
Здравей,бих могла да говоря само за зрението на детенцето ти,за другото дано *shosho*се включи,защото тя рядко влиза,но ако бъдеш търпелива... Hug
Това ,че има депигментация, нищо не означава ,и не бих казала ,че е свързано с виждането ,освен ако няма аномалия в пигментите и на други части на окото.Причината да не се заглежда и да не реагира на играчки е по скоро в неврологичния проблем.Бих ти препоръчала да направиш едно изследване което незнам дали се прави в БГ,аз поне не съм го и търсила тук.
Изследването е със това съкращение-ERGVIP-което определя реакциите на ретината ,връзката към очния нерв и връзката със зрителните центрове в мозъка,съответно и дали мозъка вижда,защото окото е просто прозореца,но ако мозъка не обработва информацията и да е здраво окото,говорим за практическа слепота.Успех  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 914
Ужасно ви благодаря,че ми отговорихте.Днес минахме на преглед при доц.Дъбов насрочи операция на 26.03.2007 в клиника Вижън.Дава доста надежди,но не знам защо съм много притеснена.Като че ли не настоявахме много за чужбина,а той ни убеждаваше за тук.Исках да питам за него като специалист ниакакви отзиви.И верно ли е че в Вижън имат по добра апаратура.Ако имаш възможност пиши каквото знаиш.Ние сме много неориентирани и уплашени.БЛАГОДАРЯ!!!
Здравей,радвам се че новините са добри Hug
За Вижън-да една от най модерните клиники в БГ,имат страхотна апаратура.Дъбов пък е много добър витреоретинален хирург,но не бих казала ,най-добрия.За БГ ,и по специално в този случай,бих препоръчала Проф.Гугучкова или Проф.Танев-мед.център Зрение.Другия вариант ,който ще ти предложа е това:
http://www.worldeyecenters.com/
Намира се съвсем близо и това което видях там,не съм го виждала никъде по света,пък и предполагам ще ви излезе по евтино и по качествено от тук.Успех  bouquet

# 24
Незнам,доц.Дъбов дава 80-90% успеваемост на нещата.За проф.Гугучкова чухме,но не знаем  къде практикува.Лошото при нас е че ниама време,че трябва да се действа бързо,съответно и ние нямаме време да се лутаме.Във Вижън ни искат 1800 лв.Ако решим да се свържем с проф.Гугучкова къде може.
 Hug

# 25
  • Мнения: 3 914
Незнам,доц.Дъбов дава 80-90% успеваемост на нещата.За проф.Гугучкова чухме,но не знаем  къде практикува.Лошото при нас е че ниама време,че трябва да се действа бързо,съответно и ние нямаме време да се лутаме.Във Вижън ни искат 1800 лв.Ако решим да се свържем с проф.Гугучкова къде може.
 Hug
Мед. център Зрение- София ул. Балша №5 тел.02 9531574,цената може и същата да е/едва ли е от значение ,когато говорим за зрение/ ,но пък тя е най-добра в тази област Peace
Проф. Танев пък е оперирал моето дете за диагноза ,непозната още тук и аз не съм недоволна,просто такъв е случая ,но видях хора ,на които е дал много.Даже търсете него Hug

# 26
Благодаря!!!Само не разбрах според вас кой е по добър доц.Дъбов или проф.Танев?Ние становището го знаем,много лекари го потвърдиха.Въпроса е кой специалист да изберем до оперира,въпреки че имаме планувана операция при доц.Дъбов,ако знам някой друг по добър няма да се замислим.И като се замисля и най големия специалист може да направи грешка.Има и голям процент късмет.
  bouquet 

# 27
Вашето детенце в коя клиника го оперираха.

# 28
  • Мнения: 3 914
И като се замисля и най големия специалист може да направи грешка.Има и голям процент късмет.
  bouquet 
Това е абсолютно вярно,вие решавате кой да оперира,както казах Дъбов е добър.Моето дете е оперирано от Танев,въпреки че той не е детски офталмолог,на едното око стана грешка,но на другото и даде силует,за което аз съм му благодарна.Познавам хора доволни и недоволни и от двамата.За мен обаче Танев е по добрия,но пак подчертавам,вие решавате кой да оперира.
Помислете за това което ви дадох за Турция-само два дни ви трябват,и добър англииски Peace

# 29
За Турция да.Само че за съжаление нищо не разбирам на английски и даже не можах да се ориентирам от текста в сайта че клиниката е в Турция.Днес ще търся някой да преведе.Кажи нещо повече.В Итамбул ли е клиниката.Там на място ли се отива,без препоръка.Майка ми работи там за една бг фирма.знае малко турски.
 Praynig

Общи условия

Активация на акаунт