адаптирано мляко

  • 5 726
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Когато ни изписваха от болницата питах акушерките кое адаптирано мляко е най-добре усвоявано от бебетата и те горещо ми препоръчаха Аптамил. Хранили сме се с Аптамил 1 / който е до 4м./ и Аптамил 2 / който е до 8м./ тогава нямаше Аптамил 3 / вече го има/ и ние започнахме със супите. През времето което сме се хранили с Аптамил не сме имали проблеми. А това че едно адаптирано мляко може да намали коликите  не съм съгласна Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 411
А-а-а исках да ви кажа че Милупил и Аптамил са на един производител  и еднакви като качество само, че Миупила е с вкус на ванилия.

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
най- добре ще те посъветва вашето педи.
моята бебуна обожава аптамил,не го сменя с нищо друго. Grinning
правили сме опит за измама,ама тц!
препоръча ни го нашата педиатърка,първо беше на конформил пак на милупа и след 4 месец мина на аптамил.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: petrova
Здравейте,кърмата не ми достига и трябва да дохранвам бебчо.Моля ви, препоръчайте ми  адаптирано мляко:)

...където се включвам аз и питам дали не си обмисляла варианта да си помогнеш за увеличаване на кърмата за да храхиш само естествено, или твърдо си решила да храниш смесено, или изцяло с ад. мляко? Grinning  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 597
Препоръчвам Милумил,изпробвано-много съм доволна.Много се харесва на бебетата,приятно е на вкус и съдържа много хранителни вещества и витамини.Успех!

# 20
  • Мнения: 210
Ами ако мога да обобщя направи всичко възможно да увеличиш къмата си не се предавай аз го направих и сега много съжелявам, защото не направих необходимото за да кърмя по дълго.
Ако все пак е наложително да минеш на адаптирано мляко непременно го обсади с педиатърката си. Всички млека са добри защото са специално за бебета. Чувала съм че Милупа е най-близко до кармата но незнам колко е вярно.
Аз лично давах Фризовом защото бебо много повръщаше и се налагаше да сме с лечебно мляко.

# 21
  • Мнения: 1 809
Ние бяхме на Nutrilon 1, сега сме на Nutrilon 2 , обаче скоро ще го сменя с такова за след годинка.

Педиатъра също ще ти препоръча адаптирано мляко, ако е наложително  Rolling Eyes
Има всякакви млека- за злояди деца, за такива, които много повръщат,за бебета , които трудно акат... Confused  
Моето лично мнение е , че  най-добри са
-"Omneo" ( въпреки, че не е толкова сладко, като другите),
-"Nutrilon" , и
-"Milupa"

# 22
  • Мнения: 1 289
Най-добре питай педиатъра си. Омнео е много добро, но много скъпо и Ради получи разтройство и колики от него. На третия път отказа да го яде и хвърлих 10лв. в контейнера. Пробвахме и други, но това когато имаше криза за НАН AR, иначе до сега с  НАН.

# 23
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Desani
Когато ни изписваха от болницата питах акушерките кое адаптирано мляко е най-добре усвоявано от бебетата и те горещо ми препоръчаха Аптамил. .............


В моята болница не само, че казаха да ги храним, ако има нужда с NAN, но и не приемаха друго, ако им занесеш.Вече почвам да се чуда дали от разни фирми не им плащат, за да рекламират и препоръчват Thinking

# 24
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Desani
А-а-а исках да ви кажа че Милупил и Аптамил са на един производител  и еднакви като качество само, че Миупила е с вкус на ванилия.


Аптамила не е ли по-гъст и по-калоричен за недоносени? Може  да греша, но нещо такова ми се въртин из главата Embarassed

# 25
  • Мнения: 46 518
Цитат на: maia_sevova
...........Чувала съм че Милупа е най-близко до кармата но незнам колко е вярно. ..........


Аз това съм го чувала за всички млека, който каквото  предпочита казва, че е най-близко до кърмата, не се връзвайте.

# 26
Цитат на: boo
Цитат на: petrova
Здравейте,кърмата не ми достига и трябва да дохранвам бебчо.Моля ви, препоръчайте ми  адаптирано мляко:)

...където се включвам аз и питам дали не си обмисляла варианта да си помогнеш за увеличаване на кърмата за да храхиш само естествено, или твърдо си решила да храниш смесено, или изцяло с ад. мляко? Grinning  Rolling Eyes

Ми кърмата ми е малко, а нямам апетит откакто родих. Не мога да сложа  насила нищо в устат аси. Предполагам ,че това е причината да намалее кърмата. Доколкото имам ще я храня с кърма, но  ще се наложи да й давам и адаптирано мляко - не искам да стои гладна. Много е послушно бебето и не ми  се иска да  се изнерви, като е гладничка.

# 27
  • Мнения: 3 334
и аз ти препоръчвам Аптамил!

# 28
  • Мнения: 144
Цитат на: Petinka
Цитат на: bibi
е сега ще се побъркаш от мнения  Laughing  - ние сме на Нан 1 - оплаквания нямаме

И ние така:)


И ние сме на него-всичко е наред Wink  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 777
Цитат на: petrova
Цитат на: boo
Цитат на: petrova
Здравейте,кърмата не ми достига и трябва да дохранвам бебчо.Моля ви, препоръчайте ми  адаптирано мляко:)

...където се включвам аз и питам дали не си обмисляла варианта да си помогнеш за увеличаване на кърмата за да храхиш само естествено, или твърдо си решила да храниш смесено, или изцяло с ад. мляко? Grinning  Rolling Eyes

Ми кърмата ми е малко, а нямам апетит откакто родих. Не мога да сложа  насила нищо в устат аси. Предполагам ,че това е причината да намалее кърмата. Доколкото имам ще я храня с кърма, но  ще се наложи да й давам и адаптирано мляко - не искам да стои гладна. Много е послушно бебето и не ми  се иска да  се изнерви, като е гладничка.


И аз бях като теб, откакто съм си вкъщи ям много малко и хич не ми се яде. И на мен ми казаха да дохранвам с адаптирано мляко, но аз понеже съм инат реших че няма да го правя. Послушах съветите на мамите във форума за Кърмене, слагам бебо на двете гърди, когато иска да яде. Изчеждах се след кърмене, колкото и да нямаше мляко и сега седмица по късно имам толкова мляко че си го замразявам Grinning бебо наддаде 100 грама за 2 дни и всички сме доволни и щастливи. А адаптираното мляко така си стои.
Аз купих Аптамил и си направих една чаша да го пробвам. Е много е гадно не знам как бебето ще го пие. Доста е мазно и определено не ми се видя близко до кърмата.
Така че не се предавай, колкото повече сучи бебчето толкова повече се стимулира кърмопроизводството и може скоро нещата да се оправят.
Успех, каквото и да стане.

Общи условия

Активация на акаунт