Бебешките ритничета в коремчето на мама

  • 1 990
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте бъдещи мами,
искам да попитам на някоя от вас случвало ли се е бебето един ден да рита много силно,а на следващия ден доста по-слабо? И нормално ли е това според вас? Аз съм с първа бременност и затова ми е малко притеснено. Ще се радвам на различни мнения  от вас 😊

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Нормално е, особено в по- ранните седмици, тъй като бебето е малко и ако смени позицията, сменя се и усещането.

# 2
  • Мнения: 14
Благодаря за бързият отговор 😊  В 24 г.с. съм дано е нормално,защото прегледа ми за ехограф е чак в 28 г.с. а до тогава меко казано ще се побъркам от притеснение  😊

Последна редакция: ср, 06 апр 2022, 23:37 от PaolaZ

# 3
  • Мнения: 771
При мен е така. Няколко дена спорадични движения, после няколко дена хиперактивност.

# 4
  • Мнения: 1 033
Напълно нормално е, и да се притесняваш, и да има дни в които го няма изобщо😀... Моето го усетих към 6ти месец, към 7ми го нямаше по седмица 😀😀, към 8ми се завърна хиперактивно. Почивай си, и не се занимавай с глупости в нета.

# 5
  • Мнения: 14
Много ви благодаря 😊 определено ме успокоихте ♥

# 6
  • Мнения: 5
Здравейте бъдещи мами,
искам да попитам на някоя от вас случвало ли се е бебето един ден да рита много силно,а на следващия ден доста по-слабо? И нормално ли е това според вас? Аз съм с първа бременност и затова ми е малко притеснено. Ще се радвам на различни мнения  от вас 😊
При мен беше така първите седмици на шестия месец. Нормално е. Все пак бебчето си сменя позициите.

# 7
  • Мнения: 1 121
И аз моето го усетих късно. В шести месец едва, и то към края. Никога не ме е ритала. Само се наместваше и корема ми се надигаше настрани или нагоре-надолу. Направо си беше страшничко. И аз след седми месец започнах да се вглеждам и да я чакам да помръдне, но тъй като беше мързеливичка, аз я побутвах леко с показалец и тя веднага се размърдваше. Вече в деветия месец беше някакъв ужас за мен - завъртя се наляво, имам чувството, че съм й натиснала крачето, надясно - главата че съм й настъпила, легна по гръб - не мога да дишам. Добре, че родих две седмици преди термин, че нямаше да издържа още две седмици.

# 8
  • Мнения: 5
Да, нормално е. Най-много рита когато има място, а когато стигнеш 9 месец и му стане тясно даже вече и не рита. Моето бебенце само си разпъваше краката напред и корема ми ставаше квадратен 🤣

# 9
  • Мнения: 491
От 22 г.с. до 29 г.с усещах бебето както всеки ден, така и 4-5-6 дни пълно затишие. За първи път като получих такова затишие веднага отидох на лекар и ми казаха, че е напълно нормално. После вече като нямаше движение просто си знаех, че си мързелува.

# 10
  • Мнения: 3 488
Напълно нормално е, спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт