Рисуване за начинаещи

  • 160 067
  • 643
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 119
Blagodaria ti ideiata e strahotna no mi se iska da napravia otpe4atak na ra4i4kit i kra4encata na karton,hartia zvetna ili ne6to takova i da ia laminiram posle...  bouquet

# 151
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
сок от червено цвекло ми се види безвреден и достатъчно цапащ Simple Smile
Замразени къпини на пюре и прецедени ако трябва..... и т.н

# 152
  • Мнения: 595
Blagodaria ti ideiata e strahotna no mi se iska da napravia otpe4atak na ra4i4kit i kra4encata na karton,hartia zvetna ili ne6to takova i da ia laminiram posle...  bouquet

Малко брутално може а ти се стори но.........На дъщеря си направих отпечатъци с...маслени бои,когато беше на 6м.(Щях да ги направя с темперни ако имах,че са по безвредни)
Веднага измих ръчичката и крачето със сапун-всичко ОК.Но пък отпечатъците станаха страхотни-едни такива ясни и плътни.Не че те съветвам, но така ги направих аз Wink

# 153
  • Мнения: 2 924

Хубаво е т'ва много! Ама е по-скоро за типажи и състояния. Можеш ли да изкопаеш някое книжле точно за анимация - разрисовка на кадрите.
Извинявай, че така нахално, ама явно ти се отдава намирането на всякакви книжни съкровища.
мислех ,че вече никой не създава анимации на лист хартия:)
За какво са тези хубави прехубави програми за анимации. Цък и хайде готово фазанът е кацнал на главата на ловеца:)
Попадна ми тази книга. Но не знам дали ще удовлетвори изискванията ти:)





# 154
  • Мнения: 623
мислех ,че вече никой не създава анимации на лист хартия:)
newsm78 newsm78 newsm78
това не го разбрах

# 155
  • Мнения: 2 863
Ами безсмислено е да рисуваш на хартия, след като може да го правиш на компа и да анимираш отделните кадри със съответните а това програми, аз поне така го разбирам.

# 156
  • Мнения: 1 263
Ей  ама вие ме утрепахте! Ами нали си има принципи...А дали е с молив или с мишка- това вече е въпрос на инструмент. Айде аз да не знам основини правила, пък да видим това"цък" колко ще ми помогне... Wink

# 157
  • Мнения: 1 263
....но тази книга е супер! "Удолетворява ми изискванията" Grinning
Голямо благодаря Хипатия !!! Heart Eyes

# 158
  • Мнения: 2 924
Айде аз да не знам основини правила, пък да видим това"цък" колко ще ми помогне... Wink
значи все пак в  цък му е майката. Само да знаеш къде да цъкаш:))
Все си мислех ,че за да правиш анимация е необходимо що годе да можеш да рисуваш добре ,а после съответната програма ти прави кадрировките. И още си мисля така. Н е ме карай да започна да проверявам,че е грехота, нямам излишно време за експерименти:))

# 159
  • Мнения: 491
Леле, и в това хоби се записвам и може да ме изгонят от работа вече.
По рисуване се запалих лятото, нарисувах две картини и ме напусна музата (аз затуй съм с толкоз хобита  Laughing )
Понеже съм абсолютно начинаещ с никакви теоретични познания освен кофтито рисунки допуснах две основни огромни грешки. Първата е, че не обработих основата - рисувах на фазер, който чак сега от вас разбрах, че е трябвало да грундирам. В резултат боите ми
1. попиваха и съм ги нанасяла по няколко пъти
2. много си променяха цвета като изсъхнат (рисувах с темпер)
Сега втората ми съществена грешка - като нарисувах картините реших да ги лакирам отгоре. Взех безцветен лак, обаче картините ми УЖАСНО потъмняха. Бяха много свежарски цветове, рисувах ги за кухнята, а сега са тъмни и скучни. Много ме е яд!
С такива учители като вас и с такъв източник на литература като Хипатия обаче, след като си оплета жилетката, по която се вдъхнових от съседната тема, като си довърша захвърления от две години гоблен пак със събудена муза от този подфорум, като сътворя и някой колаж, разкъсана между цветята и кулинарните рецепти, пак хващам четките и боите. И без това сигурно вече ще съм останала без работа, че с тоя форум пет лева не съм си заслужила днес от заплатата.

# 160
  • Мнения: 1 263
Айде аз да не знам основини правила, пък да видим това"цък" колко ще ми помогне... Wink
значи все пак в  цък му е майката. Само да знаеш къде да цъкаш:))
Все си мислех ,че за да правиш анимация е необходимо що годе да можеш да рисуваш добре ,а после съответната програма ти прави кадрировките. И още си мисля така. Н е ме карай да започна да проверявам,че е грехота, нямам излишно време за експерименти:))
Абе не е така. Де да беше толкова просто...Ох дано да не те прочете някой аниматор, че зле ще му стане Laughing Дори и да има програма, която да прави фазите ( което много дълбоко ме съмнява) нали трябва да зададеш ключа, трябва да ти е ясно цялото движение, а това се учи, не става само да може "що годе да рисуваш". Аз мога да рисувам и не само "що годе", ама анимация не мога да правя и няма да мога най - вероятно... Tired

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Айде аз да не знам основини правила, пък да видим това"цък" колко ще ми помогне... Wink
значи все пак в  цък му е майката. Само да знаеш къде да цъкаш:))
Все си мислех ,че за да правиш анимация е необходимо що годе да можеш да рисуваш добре ,а после съответната програма ти прави кадрировките. И още си мисля така. Н е ме карай да започна да проверявам,че е грехота, нямам излишно време за експерименти:))
Е, Хипатия, разбира се, че не е "цък" Laughing Ела да видиш при нас колко труд си е... Laughing Права си, че само разкадровките, а при 3Д анимацията толкова много неща трябва да направиш, за да стигнеш до анимиране на движението.
 Моделираш, текстурираш, осветяваш...И чак тогава се говори за анимиране на движението.
 И при 2Д програмите за рисуване на анимация просто наистина се спестява от междинните фреймове. Иначе геройчето няма как да не нарисуваш, а и всичко останало. Програмите не генерират образи. Някои може и да генерират, но не вярвам някой да ги използва, особено в студията. Wink

# 162
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
[Ох дано да не те прочете някой аниматор, че зле ще му стане Laughing
Е, аз прочетох...  Mr. Green  Нали сега това правя,само че 3Д...
 Но си права! Точно така си е... Wink

# 163
  • Мнения: 2 924
добре,де,момичета:)
да не се пошегува човек.
Но цъка помага. Ако не да направиш анимация,то поне да намериш помощ във връзка с правенето и. Това имах предвид Simple Smile))
A за правене на 3D коя програма ползвате Maya или 3D Studio MAX. Поне на мен тези двете са ми известни. Като преди време имах намерение да изуча първата- стори ми се по- интересна. Но се отказах за сметка на нещо друго:)

# 164
  • Мнения: 2 863
Момичета, някой дали ще може да ми каже с каква програма хората проектират 3D вътрешно обзавеждане. Изключвам Auto Cad, за който знам, че се ползва, но не ми е по силите в момента.
Не съм много по темата, ама нали пак е рисуване само че на мебели. Heart Eyes
Жанаааааааа... ти не може да не знаеш! Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт