Мазна коса - как да се преборя с нея?

  • 12 799
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Сега им ходих на сайта, България я няма там, но може из големите фризьорски салони да зареждат Thinking

# 16
  • Мнения: 44
cialata seria na kerastase moge da namerish v friziorskia salon srestu xotel daun tawn posoka popa,srestu frenskata gimnazia ima edin salon po edni stalbi tam ima sasto.v ovca kupel-1 okolo blok 604 ima edin salon mackata e super i tam ima moga da ti dam i tel ako iskash da zzzz.uspex,no mai tvoja slucai stresa igrae rolia Wink

# 17
  • Smallville
  • Мнения: 994
Пишеш,че имаш здравословни проблеми и си подложена на стрес,та това е една "неочаквано добра комбинация" за да ти докара този проблем.С каквото и да си миеш косата,ти премахваш следстието,а не причината.Според мен трябва да обърнеш внимание на това,а не какъв шампоан да използваш.Виж дали проблема не е хормонален,тази свръх функция на мастните жлези не случайна,тя е показател ,че нещо в организма не е наред.Изобщо косата и кожата са индикатор за здравословното състояние като цяло,те показват толкова много неща,но за съжаление само лекар може да ги разчете.Масово когато имаме някакъв проблем,я суха,я мазна кожа,коса,пъпки,пърхут даже,всички се юрват да лекуват пораженията,докато проблема си остава някъде вътре в организма. Не казвам,че козметиката не е важна,напротив неподходящата такава може да ти докара сериозни неприятности,но мисля,че тя може да е само съпровождаща лечението.Дано съм била полезна,просто се консултирай с лекар.Успех  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 362
Пишеш,че имаш здравословни проблеми и си подложена на стрес,та това е една "неочаквано добра комбинация" за да ти докара този проблем.С каквото и да си миеш косата,ти премахваш следстието,а не причината.Според мен трябва да обърнеш внимание на това,а не какъв шампоан да използваш.Виж дали проблема не е хормонален,тази свръх функция на мастните жлези не случайна,тя е показател ,че нещо в организма не е наред.Изобщо косата и кожата са индикатор за здравословното състояние като цяло,те показват толкова много неща,но за съжаление само лекар може да ги разчете.Масово когато имаме някакъв проблем,я суха,я мазна кожа,коса,пъпки,пърхут даже,всички се юрват да лекуват пораженията,докато проблема си остава някъде вътре в организма. Не казвам,че козметиката не е важна,напротив неподходящата такава може да ти докара сериозни неприятности,но мисля,че тя може да е само съпровождаща лечението.Дано съм била полезна,просто се консултирай с лекар.Успех  bouquet
Подкрепям напълно Peace

# 19
  • Мнения: 899
Аз си реших проблема с шампоани за ежедневна употреба. Много са щадящи (ако си вземете от по-висок клас) и съответно косата се чувства добре. Всички шампоани за мазна коса са прекалено агресивни, в началото има ефект от тях, но после започва ново омазняване с пълна сила.
Сега ползвам този на Eucerin, редувам с обикновен шампоан Па-па, а следващата ми покупка ще е на Рене Фуртиер (тъй ли се казваха  newsm78).
Мога да се похваля, че косата ми издържа дълго време, почти не се омазнява, става просто мръсна. Мия я два пъти седмично, понякога три, ако съм носила шапка (шапките ми действат крайно зле на окосмението Simple Smile ).
Също така добре ми действа срещу омазняването на Vichy зеления, против пърхот.
Какъвто и да си вземете трябва да ги редувате, защото с всеки косата може да привикне. Достатъчен е един месец почивка с друг, за да се върнете спокойно към стария.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.........................
Какъвто и да си вземете трябва да ги редувате, защото с всеки косата може да привикне. Достатъчен е един месец почивка с друг, за да се върнете спокойно към стария.
Това е много вярно твърдение!  Peace

# 21
  • MUC
  • Мнения: 297
Важно е разбира се да се "лекуват" първопричините за по-силното омазняване, но факт е също така, че дори те да бъдат отстранени, косата вече междувременно е привикнала на миене всеки ден или през ден. То си е един омагьосан кръг с тая мазна коса - миеш я по-често, та да не изглежда мазна, от това тя се омазнява още по-бързо.  ooooh!

Мю, Василиса не е писала какво точно на Керастаз ползва, в смисъл кой точно шампоан. Но да, виж откъде купува нейния...

Ако в България не се намира този и някой го иска, ще го потърся тук, след около месец се прибирам и мога да ви донеса. Цените предполагам, ще са сравними, но тук поне е сигурно, че ще е наистина Керастаз.  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 381
Mev мерси за инфото от къде мога да си купя Керастаз (дано да не му бъркам изписването).
В деня на измиването, ако е сутрешно, косата ми е ок, на втория ден също, но на третия е ужас. Ако нямам излизания от къщи я връзвам и аз като karmen66 и така някак си успявам да я мия през 2 дни. Но ако трябва да съм на работа няма как, трябва да е през ден, а хич не ми се ще на такава честота да ми привиква косата.
Иначе здравословните ми проблеми са гинекологични - предполага се, че е ендометризна киста на левия яйчник, която по всяка вероятност ще оперирам др. месец. Имам да правя куп изследвания по този повод. Другите здр. проблеми пак бяха гинекологични, но хормони не съм изследвала, защото не беше нужно. А и стресът от половин година ми е доста. За капак съм и на нова работа от броени дни.

# 23
  • Мнения: 929
Аз си реших проблема с шампоани за ежедневна употреба. Много са щадящи (ако си вземете от по-висок клас) и съответно косата се чувства добре. Всички шампоани за мазна коса са прекалено агресивни, в началото има ефект от тях, но после започва ново омазняване с пълна сила.
с това съм напълно съгласна, но честото миене на косата също не е хубаво.

# 24
  • Мнения: 1 318
Опитай да я миеш по-рядко, защото честото миене предизвиква свръхсекреция... И питай в аптеката за някой хубав шампоан. Ефект със сигурност ще има Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 456
На мен ми се струва, че е по-важно в момента да се справиш с другите здравословни проблеми - стискам палци!, А след това, като намалее стреса и косата ти ще реагира! Аз лично не виждам нищо лошо в честото миене на косата с ежедневни шампоани! Не само защото се омазнява, а и защото въздуха е достатъчно мръсен, за да издържа повече от 2 дни. Аз си мия косата през ден от 10г и все още я имам:)

# 26
  • Мнения: 463
веднъж една лекарка ми каза, че има два органа, които не могат да търпят чистотата - ушите и косата. колкото повече ги чистиш/миеш, толкова по-зле става. аз бях отишла при лекарката със същия проблем - страшно, ама страшно бързо омазняваща се коса. нейният съвет беше: "ами пробвай да не я миеш известно време и ще се оправи...". отначало се възмутих - как така няма да си мия аз косата? ама като видях, че нищо друго не помага, и на това се реших. не излязох повече от една седмица от вкъщи. и чудо - оправи се, сега я мия веднъж на 4 дена.
при всеки е индивидуално обаче. защо не попиташ лекуващия те лекар дали не е възможно да се дължи на проблемите, които имаш.

# 27
  • Мнения: 9 095
и аз знам че Керастаз е много ефикасен, но каквото и да правиш не я мий по- често от 2-3 пъти в седмицата, иначе кожата на главата ти изсъхва повече и се омазнява по- бързо Peace

# 28
  • Мнения: 84
Аз съм много доволна от един продукт, съдържаш екстракти от смръдлика. Казва се Себорал. Много е ефикасен при повишена секреция на мастните жлези, разположени по кожата на главата. Ограничава секрецията  както и помага ефективно срещу пърхут по кожата на главата. Можеш да си купиш Себорал от почти всяка аптека, струва около 1.50лв. Просто трябва да  го втриваш в кожата на главата с памуче,  след като си я измила и подсушила.  Flutter

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Мерси за съветите. Определено няма да я мия повече от 3 пъти в седмицата, защото косата ми не е от здравите... А и Господ не ме е дарил с буйна грива...
milenap може и със Себорал да опитам, защото вчера пак си слагах хума и днес вечерта косата ми започна да се омазнява. Утре, направо не ми се мисли, каква ще съм в главата, ако не си вържа косата.  #2gunfire
Тази седмица няма да имам време да обикалям фризьорските салоне за Керастаз, но другата сигурно ще го потърся.

Общи условия

Активация на акаунт