СЕДМИ КЛАС 2021/2022

  • 46 936
  • 781
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 201
Няма проблем със сканирането. Изпробвано току-що Laughing
Писах само какво съм чела преди години.
Как реагира написаното с такъв химикал при загряване? Може да е бил такъв проблема. Ти си сканирала една страница, там сканират хиляди.

# 721
  • Мнения: 18 598
Еее, това вече не съм пробвала. Но цветът си е доста ярък, отделно не се повлиява от триене с обикновена гума, търкане…друго не причиних. Даже изтрих една част и така сканирах, да видя на мястото на тритото какво ще излезе. Каквото си беше на листа, това излезе.

# 722
  • София
  • Мнения: 6 201
И аз не съм пробвала. Само споделих какво съм чела. А и както казах, може и да не е вярно, не всичко написано в мрежата е. А предпазливостта, дори и излишна, е за предпочитане в този случай.

# 723
  • Мнения: 8 247
Не мисля, че има нужда от такъв химикал принципно. За тестовите отговори знаят какъв е редът за заличаване на грешен отговор и маркиране на нов. За другите неща, като сбърка, ще поправя. За преразказа със сигурност няма да получи максимален брой точки за графично оформление. Едно, че пише с краката си, и второ, все някъде но ще поправи.
Дано задачите са му по-прегледно разписани и подредени. Поне чертежите му вече са прилични у че там положението беше плачевно преди.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 346
Който се е явявал в Регалия по БЕЛ - има оценки вече. Моята заплесия отново е допуснала елементарни грешки в първи модул (наклонения, сложно изречение, редакция) Sad и са и дръпнали цели 9 точки. 🙁Ама както казваше дядо ми: “да бъдем други - вече късно е”:🤐. Та равносметката е 87/100. (Добре, че преразказът е сравнително добър).
И аз бях накупила черни химикалки, с които пише, за да свиква (хич не обича черно), но сега ще купя още някоя, за да не свършат другите на средата на преразказа и да не прекъснат, леещите се като водопад мисли😉.
Jan, има ли ги тези карти по книжарниците? Аз имам сините от приятелка, но искам да взема и “Виж кой говори!”😂

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 23:06 от Skiorche

# 725
  • София
  • Мнения: 761
Може да бъде полезно за някого.

"За трета поредна година Издателска група „Просвета“ ще излъчва безплатни видеоуроци с учител за Националното външно оценяване (НВО) след 7. клас.

Кампанията стартира на 19 май с урок по математика. Всички уроци може да се проследят свободно във фейсбук страницата на „Просвета“. А всеки, който е пропуснал първоначалното излъчване, може да го гледа по-късно в удобно за него време в платформата е-просвета, секция „Безплатно съдържание“. 
 
График на безплатните видеоуроци за НВО след 7. клас:

19 май (четвъртък), 18,30 ч. – Подготовка за НВО по математика (1. урок); Учител: Ирена Муташка
23 май (понеделник), 18,30 ч. – Подготовка за НВО по БЕЛ (1. урок); Учител: Весела Михайлова
26 май (четвъртък), 18,30 ч. – Подготовка за НВО по математика (2. урок); Учител: Ирена Муташка
30 май (понеделник), 18,30 ч. – Подготовка за НВО по БЕЛ (2. урок); Учител: Весела Михайлова
2 юни (четвъртък), 18,30 ч. – Подготовка за НВО по математика (3. урок); Учител: Ирена Муташка
6 юни (понеделник), 18,30 ч. – Подготовка за НВО по БЕЛ (3. урок); Учител: Весела Михайлова
9 юни (четвъртък), 18,30 ч. - Подготовка за НВО по математика (4. урок); Учител: Ирена Муташка

# 726
  • София
  • Мнения: 6 201
Jan, имали ги тези карти по книжарниците? Аз имам сините от приятелка, но искам да взема и “Виж кой говори!”😂
Нямам представа. Аз съм ги купувала преди три години, когато големият беше седмокласник. Тогава си ги поръчах в кварталната книжарница и ми ги доставиха.

Виждам, че ги предлагат 7 клас и 6 клас

# 727
  • Мнения: 688
На истинския изпит задачите със свободен отговор автоматично ли се проверяват от ключ с верни отговори или минават през погледа на проверяващ човек?
На пробните явно компютър ги проверява и ако няма 100% съвпадение счита се за грешка (например при изброяване вместо "," е използвана ";"), сега видях че после ги коригират

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 13:15 от tsveta_pile

# 728
  • София
  • Мнения: 6 201
Явно става въпрос за онлайн пробни, където е писано на компютър и може да се провери така.
На хартия - различни почерци, някои красиви, някои четливи, други не толкова... По-трудно ще е машина да проверява.

# 729
  • Мнения: X
Машинно се проверяват само задачите със затворен ( избираем) отговор. Тези с отворен ( свободен) отговор се проверяват от двама оценители, независимо един от друг.

# 730
  • София
  • Мнения: 761
Картончетата с произведения и герои за 7 клас ги има на първа страница на темата в "Материали по всички предмети" - БЕЛ, които Ston любезно ни е предоставила.

# 731
  • Мнения: 8 247
Ехе, тези картончета аз ли съм ги предоставила 🙂 Вярно, че май имах и такива неща. Казах вече, че вкъщи е склад на всякакви помагала - по рафтовете, на хартия, а компютърът е пълен с електронни. Ама нали казах  и че вкъщи никой друг освен мен не се вълнува от подобни неща. На играта "познай
цитата или произведението" не сме играли. Да минава и НВО и да си поразчистя къщата. С такъв кеф ще разкарам всички бумаги.

# 732
  • София
  • Мнения: 2 346
Освен да ги разпечатам на принтера и да не се занимавам да ги търся за 14 лв. и за едно препитване Simple Smile

# 733
  • София
  • Мнения: 761
Освен да ги разпечатам на принтера и да не се занимавам да ги търся за 14 лв. и за едно препитване Simple Smile
Определено! Аз така направих, даже не съм ги и рязала.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 534
И аз приготвих нашите сини картончета за преговор, но снощи не стигнахме до тях. Ще видим днес дали ще им дойде ред.

Общи условия

Активация на акаунт