Осцилококциум и инфлуенциум 15CH

  • 796
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Добър вечер, дъщеря ми е на 2г и 10 месеца.  От доста време я лекувам с хомеопатия. Днес и дадох инфлуенцинум 15СН 10 гранули, а тя после е изпила един осцилококциум докато съм била в банята. Много се притеснявам, може ли да и стане нещо? В момента не е болна, инфлуенциума и го давам като профилактика веднъж месечно.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Нищо няма да й стане. Нито може да предозира, нито може тази хомеопатия да й помогне с нещо.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
От хомеопатия нищо не може да й стане, особено пък в това количество, но не е лошо да дори и хомеопатичните препарати да ги държите далеч от детето

# 3
  • Мнения: 1 708
Ако тези лекарства не са предписани от хомеопат, мнението ми е, че може да има последствия.
В конкретния случай с Осцилококцинума едва ли, но профилактика с хомеопатия е безсмислено.

# 4
  • Мнения: 106
Ако тези лекарства не са предписани от хомеопат, мнението ми е, че може да има последствия.
В конкретния случай с Осцилококцинума едва ли, но профилактика с хомеопатия е безсмислено.
Инфлуенцинума е предписан от хомеопат веднъж месечно по 10 гранули профилактично в грипния сезон. Осцилококциума също по схема. Какво според вас може да и навреди. Това, че ги изпи в комбинация ли?

# 5
  • Мнения: 1 708
Не, не заради комбинацията, а начинът на приемане. Аз също съм приемала две лекарства като комбинация.

Хомеопатичното лекарство трябва да е съобразено със състоянието на човека в момента, най-общо казано. В даден случай може да е подходящ Инфлуенцинум, но в следващия да не е. Затова писах, че не удачно профилактично да се пие. Освен това лекарствата се разреждат с вода, не се приемат сухи гранули.
Ако имате възможност, потърсете тук темата Класическа хомеопатия и вижте първите страници.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Това пък с приемането на вода ....има такива комбинации, които се разреждат във вода,има и такива , които директно се приемат. И специално Инфлуенциум и осцилококцинум са за повишаване на имунитета и се пият точно профилактично.

# 7
  • Мнения: 1 708
Да, може първият прием да са сухи гранули. След това се разрежда, съгласно указание от хомеопата.
Инфлуенцинум и Осцилококцинум не са витамини, че да повишават имунитета.
Който ги изписва с тази цел не спазва хомеопатичните принципи.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Ох,не ме карайте да си ровя за рецептите от хомеопат...пак казвам различните комбинации  се прилагат по различен начин спрямо състоянието на пациента. И не - не са витамини, но са монопрепрари за подсилване на имунитета

# 9
  • Мнения: 1 708
Нищо не ви карам да ви правите Simple Smile
Ясно е, че сме с различни мнения. Но хомеопатия профилактично не се приема, няма логика, защото лекарствата се предписват, когато има изявена вече картина. Осцилококцинум е при грипни състояния /и за много други също/. Когато човек е здрав защо да го приема...
Но явно някои хомеопати практикуват така.

Общи условия

Активация на акаунт