Чухте ли за гафа в Света София

  • 3 366
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
имена незнам,но с удоволствие бих ги казала ако ги науча Grinning

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не знам този случай дали е верен, но аз имам лична позната със съвсем идентичен случай - секцио по желание (второ) в Св.София, с уговорка и плащане, след 2 дни жестоко изкървяване, прехвърлена в Пирогов, където седя няколко дни в онези палатки за безнадеждните случаи след спешната хистеректомия - но оцеля в крайна сметка.
Не мисля, че е до болница - със сигурност за всяка една болница могат да се чуят такива случаи. За съжаление застраховки няма - а и секциото съвсем не е тази безопасна интервенция, която се опитват да изкарат и усложнения са възможни както при всяка друга коремна операция.

# 17
  • Мнения: 31
. Аз лично раждах в тази болница преди два месеца и съм изключително доволна. Имам само приятни спомени. Всички бяха много мили и внимателни. При всяка смяна на екипа, акушерките, сестрите и лекарите идваха в стаята да се представят и да кажат къде може да ги откриваме по време на смяната им. Санитарките ни чистеха стаята поне по два пъти на ден. Изобщо, всичко беше на изключително високо ниво. И ако пак ( дай боже ) забременея, пак там смятам да родя.
Още повече, че аз не виждам как на тази жена нищо и нямало пет дена, а пък на шестия - с такъв проблем. Имайки предвид, че там има минимум по две визитации на ден и ако нещо не ти е комфортно, само трябва да кажеш. Пускат ти се изследвания, дават ти се лекарства и стоиш, докато се оправиш. Това го видях с очите си. В крайна сметка, случва се при раждане да има проблеми. То ако нямаше рискове и нямаше нужда от лекари, щяхме да си раждаме сами вкъщи. Ако обаче тази жена на всичките визитации е казвала, че всичко и е наред, лекарите как да разберат, че и има нещо.
Най странното е, че там до преди изписване ти мерят температурата по три пъти на ден. Как пък въпросната пациентка даже и температура не е имала....
Наистина тази история ми е малко странна.
[/quote]
 Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace
Това е и моята истина.Ако е бързала да си ходи и не е казвала нищо на визитациите няма как да се разбере,че не е добре.Аз родих преди 7м.

# 18
Еее, ама щом толкова от вас са гледали репортажа и интервюто с лекарките - ами кажете ги бе хора.
Едната от лекарките е д-р Костова/за съжаление не и знам малкото име/ Една моя позната ходи при нея на консултации и ми каза че семейството на тази жена е завело дело срещу нея и другата лекарка /но за съжаление не и знам името/

# 19
Това много клюкарско ми звучи, как така 5 дена нищо и няма, а на 6 тия вече е със сепсис Shocked - имате ли представа каква температура се вдига при такава диагноза. То да не е ей така - хоп и си с диагноза сепсис.
Аз на такава информация не вярвам  Naughty
Мога да те уверя че случаят не е измислен това е самата истина

# 20
  • София
  • Мнения: 1 062
А другата?

# 21
  • Мнения: 795
Жалко е, че такива неща се случват все по-често! За съжаление в такива случаи е много трудно да се открие истинския виновник за случилото се - невинаги лекарите имат вина - инфекция може да тръгне във всяка една болница и по всяко време! Дано никому не се случват подобни неща!!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Еее, ама щом толкова от вас са гледали репортажа и интервюто с лекарките - ами кажете ги бе хора.
Това много клюкарско ми звучи, как така 5 дена нищо и няма, а на 6 тия вече е със сепсис Shocked - имате ли представа каква температура се вдига при такава диагноза. То да не е ей така - хоп и си с диагноза сепсис.
Аз на такава информация не вярвам  Naughty
Не е била изобщо добре като са я изписали. Започнала е да вдига температура дни преди това, но са я отдали на алергия към лекарство, което са й дали и се е обринала от него. Отделно изследванията са й били лоши, но никой не е извикал за консултация специалист. До колкото идях от репортажа утайката й е била някъде към 22. Сутринта преди самото изписване отново е била с 38градуса, но са й дали хапче и са я изписали с малко над 37. Казали са й, че сигурно прави някаква алергия в болницата и за това е по-добре да се прибере и в къщи най-вероятно всичко ще се оправи. НА следващия ден след изписването се е върнала отново в Св.София, защото е била много зле и те тогава я препращат в Пирогов. Не съм пристрастна в случая, защото не познавам никой от лекарите, нито имам впечатления от болницата. Предавам част от това, което видях в репортажа. Упреците на жената не бяха толкова за инфекция, предизвикана при самото секцио, а по скоро за това, че никой не е извикал за консултация специалист при положение, че почти 5 дни е била с температура, имала е лоши показатели от изследванията и толкова време никой не е предположил изобщо, че може да става въпрос за инфекция.

# 23
  • Мнения: 9 050
Много странно. Мен на третия ден ме заболя главата. Не беше силно главоболие, но споделих това с лекарката, която ме оперира ( тя идваше да ме види поне по веднъж на ден ). Тя излезе и след малко се върна със старшата сестра, която ми взе кръв за изследване и с анестезиолога, който ми показа как да се раздвижвам, за да намаля главоболието. Оказа се, че е от упойката, но реакцията на лекарката ми беше мигновенна... Представям си, ако имах температура и изследванията ми не бяха наред.

# 24
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
Другато е Григорова-завеждащата.

Това неЩо сепсис е ОСТРО и ВНЕЗАПНО протичащо състояние,което може и след 5 дни да се прояви зависи от организма на човек.Аз съм потърпевша от такава инфекция след  операция.Лекарите казват че е нормално да вдигаш темп. след операция но не винаги е така ,за това бъдете внимателни и настоявайте да ви се обръща внемание.Аз вече съм напълно объркана и незнам към кой да се обърна за секцио.

# 25
  • Мнения: 3 161
Не бързайте да скачате срещу лекарите. Секциото е тежка операция и често води след себе си усложнения - никой не е застрахован. Когато майките масово избират секцио, защото им се струва по-лесно и безопасно, трябва и сами да поемат част от отговорността за този си избор.

# 26
  • Мнения: 9 050
Григорова присъства на всички планови операции. На моята също присъстваше и даваше напътствия от време на време. Но тя само контролира операциите. Нали все пак отделението е под нейно ръководство, тя носи най-голяма отговорност, така че не се учудвам, че е била там.
Но нейната роля се изчерпва със зашиването. Оттам си те поемат от реанимация и после - в следродилните отделения. Там си има лекари, които следят за състоянието ти.
Така че, не мисля, че тя има някаква вина.
Освен това емем е права. 95% от ражданията със секцио минават без проблем. Но все пак има и едни проблемни 5%, които не винаги са по вина на лекарите.
Още повече, че в разказа на тази жена има нещо странно. Отдали температурата на алергична реакция към лекарството, което и били дали. Какво лекарство са и давали? Аз като раждах, на никоя от родилките не са и давали никакви лекарства. Бяха ни казали какъв антибиотик да си купим, за да започнем да го пием веднага след операцията и пет дни само това си пихме. И Солпадеин, за да не ни боли глава от упойката. Значи тя е имала и други проблеми, за да и дават някакво лекарство.

# 27
 To tova si e ziva tragedija. Ne naprazno kazvat, che sekzioto e edna ot nai-sloznite operazii. Istinata e njakade po sredata na dvete versii

# 28
  • Мнения: 3 356
Малко офф,ще ме простите,ама не мога да го разбера секциото по желание-народа ще се изтрепе  за него.
Хапчета дават.Не знам при секциото как е,аз родих нормално,но на момичето при мен в стаята му беше много зле от самото раждане (става въпрос за МД ),не можеше от леглото да стане.Три дни аз и носих детето и се грижех за двете.Правиха и изследвания и и назначиха 2 вида хапчета.Идва друг лекар да я гледа.Така че си зависи от болничния персонал.
Особено ако е без уговорка и по медицински показатели секциото,може да се очаква всичко.

# 29
  • Мнения: 46
Я виж ти. Как стават тия гафове все при една и съща докторка в Св.София? Преди година и нещо поради нехайството на др.Костова изпуснаха и моето ангелче. А вътре болнична инфекция си има разбира се. Оказа се че на мен ми бяха лепнали не едно а две неща. Имената трябва да се казват за да може всеки сам да си прецени дали да се довери на въпросния лекар.

Общи условия

Активация на акаунт