Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 41

  • 32 348
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 8 561
Didi168, в скала се сондира по-евтино, не се кахъри. Не знам как е цитираната цена в момента, няма смисъл да сравнявам с преди три години. Вариантът с по-ниско заплащане при неоткриване на вода не е лош, по наше време го предлагаше само един сондьор (този, който ни каза къде да копаем ние), но тогава имаше само машина за скала и нямаше как да работим с него в нашия парцел.
За съжаление, за Варна не мога да ти препоръчам хора, но нещо не ми звучи добре това "те решават къде". Ти даваш парите, ти казваш къде и на каква дълбочина - ако решиш, копаят където те ти предложат, ако ли не - копаят където ти искаш. Поразпитай из околните къщи на каква дълбочина са и имат ли дебит, потърси си човек с пръчки/шишенце или радар (при тези с радарите също зависиш от "задкомпютърното устройство", един такъв подмина с радара си нашият готов и изграден сондаж - писах преди няколко страници за случката). Ние правихме и геоложко изследване - разпъват се едни жици през имота и се мери съпротивление на тока на различни дълбочини, като така се откриват "предполагаемо оводнени зони". Прави ни го един много възрастен доцент от БАН, като пак не дава гаранция. Струваше 80 лв, но нямам идея дали е жив още човека, дали се занимава и дали излиза извън София. 
Потърси и из други форуми инфо за сондажи във варненско.

# 736
  • Мнения: 6 298
Фаталина, това е форум и тук не мрънкаме, а обсъждаме проблемите си. Обсъждаме различни ситуации и решения. Не знам какъв е твоят проблем , но за някои хора не е възможно да плащат няколко хиляди (или десетки ) лева задължения на някое дружество. Така или иначе не помагаш с нищо , а си една от многото , които ни обясняват как нещо не може да се случи. На всички ни е ясно , че ще направят всичко възможно да ни принудят да платим, тук въпроса е може ли да се направи нещо или не и изобщо някой опитал ли е или просто всеки си плаща мълчаливо …..
Въобще повече няма и да се включвам да пиша. Който иска ме е разбрал, а който много знае да си чака помощ от небето! Това че не Ви харесва ситуацията не значи, че не е такава. Като се сблъскате с истината няколко пъти сами ще се сетите какво и как да правите. А това че много като мен Ви обясняват как не може да се случи, значи наистина не може да се случи! Аз моята къща отдавана и то за кракто съм си я построила. Имам и ток, и вода, и канал и не ми дреме, ама хич за хорските недомислени неволи.

# 737
  • Мнения: 373
Не ти дреме ама имаш изписани доста редове в защита на ВИК ….. 😂 и да пишеш и да не пишеш , все тая. Както казах , може и нищо да не постигна , но има начини да не подкрепям тази простотия.

# 738
  • София
  • Мнения: 55
Ох, и аз да се оплача и да потърся съвет. Споменах наскоро, че имаме покривна конструкция, но без керемиди. Вече ми омръзна да им се моля, 3 месеца, на строителите да дойдат да си довършат работата. Моето задължение към тях е по-малко от 1000лв, т.е. те съвсем нямат интерес да го свършат. По съдебен път не ми се занимава - нямам сили и време. Та, ако някой ми препоръча читава бригада да довърши покрива (София), ще съм ви безкрайно благодарна! Керемидите са складирани там и чакат някой да ги нареди Simple Smile

# 739
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Doriva,  ние бяхме в сходна ситуация и търсихме майстор фордмажорно. Ще ти пусна на лс контакт на майстора, който дойде да ни довърши покрива. Останахме доволни.

# 740
  • Мнения: 549
Здравейте!
При външна изолация с каменна вата, необходимо ли е и отвътре да се изолира с нещо? Външната изолация е 15см.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Изобщо не е препоръчително да се прави вътрешна изолация на стените ,ако говорим за тухлена къща  .Петнадесет сантиметра външна е повече от добре .

# 742
  • Мнения: 1 613
Здравейте!
При външна изолация с каменна вата, необходимо ли е и отвътре да се изолира с нещо? Външната изолация е 15см.
Със сигурност няма нужда.

# 743
  • София
  • Мнения: 245
Ами хората си имат правила и това са възможностите, които имат, за да включат някой с имот в далечни зони, които някога са били поляни, ниви или гори.

Всъщност много е лесно да презастрояват централните части на градовете, за да не изграждат необходимата инфраструктура за разширяване на границите на града към въпросните поляни, ниви и гори. Смятам, че ролята на държавата и общините в случая е именно тази - да подсигурят инфраструктурата и като цяло да служат в интерес на гражданите. Ако не крадат толкова, ще имат по големи възможности.

А иначе по моя тема да попитам ако може, че все още не сме кандидатствали за подмяна на отоплителен уред. Притеснявам се ако кандидатстваме за климатици или котел на пелети (чудя се кое е по-добре за временен вариант предвид, че в крайна сметка искаме да имаме термопомпа с водно подово??)... та ако кандидатстваме сега по тази програма дали ще имаме проблем да кандидатсваме за термопомпа по плана за възстановяване и устойчивост, който се очаква в близките 1-2 години да бъде в действие?

# 744
  • София
  • Мнения: 44 088
Сигурно ли е, че ще има такъв план за термопомпи? Само за подмяна ли ще е или за закупуване при ново строителство... Питам защото така или иначе тази година няма да стигнем до термопомпата...

# 745
  • Мнения: 549
Здравейте!
Ние сме и на тема дограма.
Дали някой от вас е слагал външен и вътрешен перваз на прозореца?
Аз искам вътрешни первази, но не искам да стърчат напред, а да са с дължината на зида и да свършват, без сантиметри извън стената. Има ли такова животно?
Бихте ли споделили при вас как са изпълнени със снимки?
Благодаря!

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Лично аз ,пиша в тази тема от поне 2,5 г.Споделяла съм детайлна информация за дограма и изолация със снимков материал .Информация ,за която съм плащала (за проект и изчисления при специалисти) и такава ,на база  дългогодишни проучвания ,както и опит на ММ в изолациите .
На никого не съм отказала съвет на Л.С. или тук ,макар да не съм експерт .Просто, вече се уморих ,през 2 месеца да споделям едно и също на еднакви въпроси  .Погледнете в старите ми мнения  и не само моите .Тази тема е изключително полезна и наистина предлага взаимопомощ .Там има информация за класовете дограма ,армировката им ,изборът на остъкляване спрямо изложението ,транспортния профил и в коя равнина на тухлата се монтира .Мембрани ,изолация и т.н.

# 747
  • Бургас
  • Мнения: 1 453
Аз само да се похваля. Вратата към верандата имаше нужда от комарник. Не исках плисе, не исках отваряема врата. Плисето не ми харесва, защото ще ми скрие шпросите и също ми се струва, че събира мръсотия и прах. Отваряемата врата трябва да се дупчи дограмата и постоянно отвори затвори. Няма нужда от постоянно да го има. Съобразяваме го с това кога сме отпред или отзад на къщата. Ролетен да се вдига също не ми харесва. Исках да се отваря и да предпазва на половин и цялата врата. Е, имам го вече. Много съм доволна.


# 748
  • Мнения: 375
Изглежда много добре! Как се събира настрани, ако не е плисе? На ролка? Колко е широк профилът? Алуминиев ли е? Аз гледам 2.2см и 3.2см, не мога да преценя дали 2.2см ще издържи, ако някой се облегне без да иска...

# 749
  • София
  • Мнения: 8 561
Оооо, много е як! Какъв тип се води/от къде е?

Общи условия

Активация на акаунт