не иска да си повдига главата по корем

  • 2 342
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 630
Първо, не разбрах  на колко месеца е бебчето, защото ако е прекалено малка за това е нормално да забожда глава и да се ядосва като е по корем.

В подписа на vesi се вижда възрастта на бебчето.
Майката има нужда от успокоение, но по-важното е това успокоение да се потвърди и от специалист.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Е, моето мнение е малко по-различно - добре е, че се притесняваш, това означава, че наблюдаваш детето си и го опознаваш още по-добре. Напълно съм съгласна с Darra. Щом нещо те притеснява споделяш с педиатъра, ако виждаш, че той не е съвсем убедителен или не достатъчно компетентен, искаш направление за специалист. Факт е, че повечето педиатри не забелязват проблеми в дигателното развитие на бебетата.
Казвам го от личен опит, и то съвсем пресен. Моята принцеса на 3 месеца не можеше да си държи хубаво главата, а по корем хич не й харесваше - уморяваше се много бързо, пъшкаше и аз не я насилвах да стои така. Според педиатърката ни всичко му е ок на детето. Но когато започнах да сравнявам Ени с другите деца на нейната възраст установих, че тя наистина е малко по-отпусната и ленива. Мислех си, че е до темперамент, но вътрешно продължавах да се притеснявам. На 5 месеца още не си вдигаше главата съвсем стабилно. И точно благодарение на форума (Хедра, Емия - благодаря!) отидохме на физиотерапевт. Направиха изследване на двигателните умения на принцесата ми и се установи, че наистина има проблем. Хубавото е, че проблемът е поправим, защото е хванат навреме. От днес водим Ени на рехабилитация.
Пиша толкова подробно, за да ти кажа да не приспиваш бдетелността си с успокоения от типа  "Всички деца се развиват различно", "Спокойно, и моето бебе не правеше така, пък гледай го сега не може да се спре" и т.н. Да, така е, но има и случаи, в които трябва намеса на специалист. И колкото по-рано се хване даден проблем, толкова по-големи са шансовете той да се отстрани.
Стискам палци при вас нещата да са наред и наистина да си се притеснявала излишно! Но това може да разбереш само, ако отидете на специалист!  Hug

# 17
  • Мнения: 3 500
Първо, не разбрах  на колко месеца е бебчето...

В подписа на vesi се вижда възрастта на бебчето.
 
1. Когато писах мнението си по темата нямаше в подписа й календарче на бебето, а само на брака.Ако имаше щях ли да питам?Да не съм малоумна нещо? Тези подписи понякога зацепват както всички знаем.
2. Искам да уточня, че мнението, което публикувах по-горе е такова, тъй като не знаех каква възрастта на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт