Фотошоп VIII

  • 25 454
  • 433
  •   1
Отговори
# 30
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Момичета страхотни творби!

# 31
  • Мнения: 1 639
Ето какво правих аз досега .  Grinning


Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 01:53 от Горска Фея

# 32
  • Мнения: 1 502
Остана да си сваля снежния шрифт и да сложа надпис над еленчето.

Можеш ли да пуснеш линк към него да си го дръпна и аз. Praynig

# 33
  • Мнения: 1 084
Горска Фея, много, ама много, е хубаво!!! И моделът също!!!
Аз продължавам да се мъча с картички на новогодишна тематика Simple Smile Май елхичките ми станаха по-хубави Wink)

# 34
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Горска Фея, много, ама много, е хубаво!!! И моделът също!!!
Аз продължавам да се мъча с картички на новогодишна тематика Simple Smile Май елхичките ми станаха по-хубави Wink)



Ей страшна си!!! Не е лоша!!! Wink Някаква тъжна ми  е такава обаче... тя какво прави  - отворила си е пеещата картичка и пее ли?? newsm78  Wink

# 35
  • Мнения: 1 084
Simple Smile) И аз не знам Simple Smile)), но в 6 сутринта това успях да измисля Simple Smile)))) Довечера ще я дооправям Simple Smile) - чакам унищожителните критики на мъжа си Simple Smile)))))))), който никак не си пада по шаренийките Simple Smile))

# 36
  • София
  • Мнения: 715
Мимс, няма линк към урока.
Аз щях да излизам от снимка Mr. Green, пък накрая ето какво се получи. Остана да си сваля снежния шрифт и да сложа надпис над еленчето.




Естествено, нали трябва някой да го сложи... Rolling Eyes Съжалявам наистина, голяма съм патка... Ето го:
http://uroci.net/index.php?option=com_content&task=view& … 361&Itemid=92

А снимката ти много ми харесва.  Peace

Горска Фея, много оригинално!  Peace Вчера направих същата фотосесия на Мартина със слушалките... Само да видя кога ще стигна до тези снимки...

# 37
  • Мнения: 1 425
Много хубави творби пак! Момичета, много ме вдъхновявате, ама сега още се уча, мисля да направя коледни картички, но нали трябва първо да се науча...

# 38
  • Мнения: 1 884
Лелеее, вие девойки сън не спите ли??? Пак сте се изявили артистично, че и с нова темичка! Ха честито!
Аз цял ден мързелувах и гледах Prison Break, докато вие сте творили.

mylenka, относно въпроса ти за разликата между Corel и Photoshop -
при фотошопа се обработват снимки, експонират се, дабавят или изчистват елементи, ефекти, колажи и т.н., работи се с растери, правят се фоторетуши и общо- взето, всичко което е свързано с тях /снимките/.  Photoshop използва няколко мерни единици (measures): Инч (Inch) ­-  мерна единица по подразбиране (тъй като е популярна в англоезичните страни). Равна е на 2.54 cm. Пиксел (Pixel), ­ всяка илюстрация (както и образите на монитора) в Photoshop е изградена от точки, наречени пиксели (pixels). Това е една малко относителна мерна единица, защото една и съща илюстрация изглежда различна по размер при избрани различни разделителни способности на екрана. Да речем, една илюстрация изглежда чувствително по-голяма при 800х600 точки, отколкото при 1024х768 точки. Пункт или пойнт (Point), ­ мерна единица, популярна в полиграфията. Пика, пайк (Pica), ­ най-общо казано, 1 пика е равна на 12 пункта или 4.23 мм. Популярна мерна единица в издателската дейност на запад. Съкратено 1 пика се записва 1р. Сантиметър (centimetre) ­ е дойдохме и в Европа с любимата ни десетична метрична система  Laughing, тук няма нищо за обеснение.

Ето и една малка сравнителна таблица на мерките, които се използват в Photoshop:
1 инч = 6p; 72pt; 2.54 cm
1 пункт = 0.0139”; p1; 0.035 cm
1 пика, пайк = 0.166”; 12 pt; 0.423 cm
1 сантиметър = 0.393”; 2p4.346; 28.346 pt
Толкова за Фотошопа.

Corel Draw - Corel Draw намира широко приложение при изработка на печатни издания, брошури, рекламни материали, менюта, визитни картички, фактури, печати и други. Графиките създадени с CorelDraw са векторни. С тази програма може да се рисува, оцветява, създават и коригират графики, портрети, пейзажи и ред други неща. Създаването на векторни графики и тяхното редактиране става предимно с тази програма. Векторната графика променя големината си без проблем, докато растера не може да я промени без да влоши качеството си.
Ползва мерни единици като инч, мм, см, метри, километри, и гореизбрените мерни единица във Фотошопа. Лично аз, се занимавам  професионално с CorelDraw, и честно казано ми харесва като програма и като възможности. Фотошопа също съм го използвала в работата си, но не толкова често. Сега обаче имам време в изобилие, и наблягам на него /най-вече върху снимки на малкия/.  Laughing
Дано да е било разбираемо, а не прекалено обемисто и разточено като информация.
 

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 09:50 от SheDevil

# 39
  • Мнения: 623
vesika, много гот!

# 40
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Остана да си сваля снежния шрифт и да сложа надпис над еленчето.

Можеш ли да пуснеш линк към него да си го дръпна и аз. Praynig
Само да го намеря, защото скоро не съм си подреждала запазените линкове и ще падне търсене днес. В предишната тема някой беше пуснал шрифтове, там трябва да има такъв снежен

# 41
  • Мнения: 1 502
Остана да си сваля снежния шрифт и да сложа надпис над еленчето.

Можеш ли да пуснеш линк към него да си го дръпна и аз. Praynig
Само да го намеря, защото скоро не съм си подреждала запазените линкове и ще падне търсене днес. В предишната тема някой беше пуснал шрифтове, там трябва да има такъв снежен

ОК, в руския форум са дали един action, който прави буквите заснежени, но аз не можах да го разхивирам, иска някаква парола. #Cussing out

# 42
  • София
  • Мнения: 2 374
Извинете за спама,но преди малко ми пратиха един линк с интересни снимки на деца и така се смях  Joy. Не мога да се въздържа да не го пусна  hahaha http://ziza.ru/2006/11/02/okh_uzh_jeti_deti_48_foto.html

# 43
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Весика,  rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Някой определено са си колажчета, но пък другите са такива сладки попадения Joy Joy Joy

# 44
  • Мнения: 6 039
pреди време бях гледала тези снимки, доста са ми брутални, има 1-2 дето ми харесват, останалите направо ме разтрисат

Общи условия

Активация на акаунт