ГРАДИНАРСТВО-моето хоби!

  • 68 866
  • 384
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 698
 Flutter 666 заинтригува ме с кивито. То как се хваща? От семките на кивито става ли? newsm78

# 316
  • Мнения: 555
Flutter 666 заинтригува ме с кивито. То как се хваща? От семките на кивито става ли? newsm78

Става, но докато порасне минава доста време и освен това, май се присаждаше, защото се получавала дива форма  newsm78 (не съм много сигурна за последното)
Трябва да се има в предвид и че кивито е двудомно растение, т.е. от семена се получават ~1:1 мъжки и женски растения; вирее в Ю.България - основно , ако някой си го има в С.България да си каже веднага  Wink

666,
Цитат
Тedy вида е diosperos lotos(дано правилно съм го написала) и инфо нямам.Откъснах си няколко плодчета-те са като маслини,от дървото в Бачковския манастир(от него правят джинджифилова ракия само там).Посадих ги и две поникнаха,а само едното за сефте цъфна сега чакам и плод.

Не го откривам в нета за повече информация, но ако можеш отдели ми малко семенца (ако може плодчета) да си го завъдя и аз

# 317
  • Мнения: 959
Flutter 666 заинтригува ме с кивито. То как се хваща? От семките на кивито става ли? newsm78

Става, но докато порасне минава доста време и освен това, май се присаждаше, защото се получавала дива форма  newsm78 (не съм много сигурна за последното)
Трябва да се има в предвид и че кивито е двудомно растение, т.е. от семена се получават ~1:1 мъжки и женски растения; вирее в Ю.България - основно , ако някой си го има в С.България да си каже веднага  Wink

666,
Цитат
Тedy вида е diosperos lotos(дано правилно съм го написала) и инфо нямам.Откъснах си няколко плодчета-те са като маслини,от дървото в Бачковския манастир(от него правят джинджифилова ракия само там).Посадих ги и две поникнаха,а само едното за сефте цъфна сега чакам и плод.

Не го откривам в нета за повече информация, но ако можеш отдели ми малко семенца (ако може плодчета) да си го завъдя и аз


Кивитата-мъжко и женско са купувани.Не знам по друг начин дали би станало нещо.
За плодчетата няма проблем стига да даде плод тази година.

# 318
  • Варна
  • Мнения: 758
Трябва да се има в предвид и че кивито е двудомно растение, т.е. от семена се получават ~1:1 мъжки и женски растения; вирее в Ю.България - основно , ако някой си го има в С.България да си каже веднага  Wink

Колеги на баща ми имат кивита, даже се беше навил да ми купува да си садя и аз, но отказах, понеже не обичам киви, а давали много плод.

# 319
  • Мнения: 461
Дават - грънци Grinning

При нас ОКОЛО Виница  Mr. Green,  кивито прави завръзи и след това, се наслаждаваме на ... листа.
Съседите ми,  засадиха до оградата 3 кивита - 2 женски и1 мъжко, но досега едно киви не са набрали.
Оформиха ги като асма и само ги гледаме отдолу, вече почти десета година.
Иначе ги засяха като лозовите пръчки, а не от семена.

# 320
  • Мнения: 555
Има някакъв сорт киви, който можел да вирее и в Северна България и да ражда... без кой знае колко много грижи ... Имат го проф.Серафимови (живеят близо до Царево - с.Велика) - 2 пъти ги посетих и все не уцелвах момента, когато имат хинап и киви
Иначе за тези които не знаят - в Северна България най-лесно можеш да си гледаш смокиня в голям съд (както лимоните) - торят се с повечко тор (оборска) и така раждат много повече (от два такива храста - около 1-1.5м високи, 1-2 малки щайгички за 1 сезон). Пръстта се затопля по- бързо, вегетацията се засилва и .... ядем смокини "на корем"... иначе в земята по-бавно се развива.

# 321
  • Мнения: 668
Ако ти кажа от колко години се каня да отида при тези хорааа... Всяко лято ходим на Арапя и всяко лято си казвам, че ще отида, а накрая така и не стигам. Нали са същите, които имат нещо като ботаническа градина?
Обаче се чудя, като стигна най-накрая и си накупя от там разни растителности как да ги докарам до София без да умрат Thinking

# 322
  • Мнения: 2 242
Привет
Софиянки от къде се снабдявате със сечива, търся по-евтини магазини? Разни мотички, ножици, коса за косене …

# 323
  • Мнения: 1 937
Ето една сериозна киви-асма.
Миналата година роди доста, тази - вероятно и повече.
На свеки е обаче Wink

Да ви покажа още:
Цъфнала райска ябълка
Нар
Гинко билоба

# 324
  • Sofia
  • Мнения: 7 074
В Метро и Бриколаж се намират и скъпи, и евтини сечива.
Някои неща са ми най-евтини от кварталната железария.

# 325
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
Verdad, доколкото знам гинкото е мъжко и женско, като женското може да плодоноси, а плодовете вонят ужасно Sick Познава ли се при малките дръвчета пола? С мъжа ми сме в голям спор за това дръвче, дали да го има или не в бъдещата ни градина. Аз съм против, заради големината и опасността да е женско. Нарът отдавна е планиран, райската ябълка хапвате ли я или само ви краси? Simple Smile

# 326
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Привет
Софиянки от къде се снабдявате със сечива, търся по-евтини магазини? Разни мотички, ножици, коса за косене …


Ако търсиш евтини - на Кирковския пазар ...там има роми, които сами ги правят ... занаятчии ...хубави са...не са лустросани като в Бриколажа, но са добри

# 327
  • Мнения: 555
Ако ти кажа от колко години се каня да отида при тези хорааа... Всяко лято ходим на Арапя и всяко лято си казвам, че ще отида, а накрая така и не стигам. Нали са същите, които имат нещо като ботаническа градина?
Обаче се чудя, като стигна най-накрая и си накупя от там разни растителности как да ги докарам до София без да умрат Thinking

Интересна е . Имат много кактуси, но аз не съм им фенка, иначе те са се занимавали с цитрусови и тропически плодове (когато са били в ВСИ-Пловдив), а хоби са им кактусите. Има доста интересни неща, но малко скъпичка ми се вижда цената, за някои конкретни растения (първо огледай - Сф. оранжерии да знаеш какво има там)......Иначе транспортирането, не е много трудно - оцеляват си без проблем  Simple Smile
След като си в СФ. Ходила ли си в Княжево при М. Енев - Първи частен разсадник за рододендрони? Нито една от неговите азалеи не ми е загинала за разлика от холандските  smile3521 Имат и много други интересни неща (а и сигурно сега им цъфтят азалеите, родорендроните, имат дървовидни божури......и т.н.).

Verdad, доколкото знам гинкото е мъжко и женско, като женското може да плодоноси, а плодовете вонят ужасно Sick Познава ли се при малките дръвчета пола? С мъжа ми сме в голям спор за това дръвче, дали да го има или не в бъдещата ни градина. Аз съм против, заради големината и опасността да е женско. Нарът отдавна е планиран, райската ябълка хапвате ли я или само ви краси? Simple Smile


Обикновено Гинкото се присажда и така със сигурност се знае , че е мъжко. Плодовете му са ядливи (ако успееш да преодолееш миризмата - вкусът бил приятен - аз обаче не се реших да пробвам)  Sick  друг интересен факт- Гинкото е от семейството на боровете и елите  Simple Smile . Иначе става доста голямо дърво - имайте си го в предвид  Naughty  Simple Smile 

Verdad,
 искам и аз такава асма, но се боя, че тук кивито може да стане само посято в голям съд  newsm12
Имам си и райска ябълка, но още не ми е цъфтяла, а вече 5г. откакто си я купих.....  newsm12

# 328
  • Мнения: 11 343
Някой знае ли на коя година от засаждането цъфти божура?
Вече трета година го имам, но още не е цъфнал Confused

# 329
  • Мнения: 668
Интересна е . Имат много кактуси, но аз не съм им фенка, иначе те са се занимавали с цитрусови и тропически плодове (когато са били в ВСИ-Пловдив), а хоби са им кактусите. Има доста интересни неща, но малко скъпичка ми се вижда цената, за някои конкретни растения (първо огледай - Сф. оранжерии да знаеш какво има там)......Иначе транспортирането, не е много трудно - оцеляват си без проблем  Simple Smile
След като си в СФ. Ходила ли си в Княжево при М. Енев - Първи частен разсадник за рододендрони? Нито една от неговите азалеи не ми е загинала за разлика от холандските  smile3521 Имат и много други интересни неща (а и сигурно сега им цъфтят азалеите, родорендроните, имат дървовидни божури......и т.н.).

Мерси за инфото - май наистина е по-добре да огледам първо тук  bouquet Ама доскоро с тия кактуси, дето заемаха толкова място, просто нямаше къде да сложа каквото и да е ново цвете...
Не го знам този разсадник в Княжево - може ли да ме ориентираш, или ако го пратиш на карта ще е най-хубаво, че съм много скарана с имената на улиците Embarassed
А азалиите от този разсадник стават ли за градина или са само за домашно ползване?
Да ти кажа, преди няколко години купих един бял рододендрон, пресадих го на вилата, но му пожълтяха листата... Беше на доста сенчесто място, миналата есен го преместих на слънце, ама листата все са си жълти, пък и не е цъфтял от маса време newsm78  За съжаление се оказва, че не съм го снимала, за да ти го покажа та дано се сетиш какво му е.

Заинтригува ме с този дървовиден божур. Може ли повече инфо да дадеш Praynig

Общи условия

Активация на акаунт