Проблемно изхождане при бебе на 4м

  • 3 675
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 681
Затова абсолютно не мога да приема, че храненето и т.н. могат да бъдат отговорни за такъв проблем. Могат да му причинят временен дискомфорт. Щом постоянно го измъчва нещо- проблема най- вероятно е друг.


Абсолютно съм съгласна с вас и аз така разсъждавам.Стискаме зъби до пон и ще видим какво ще изл.Само се моля да не пипнем някой Ковид пък покрай това обикаляне в ДКЦ -то,че аман от болести!
Благодаря ви за инфото!
Ще пиша какво е станало!
Бъдете здрави!🍀🍀🍀

# 16
  • Мнения: 8 585
По отношение на това, че слуз може да има и от прохлаждане - това е кълка, на която не бива да се лежи. Детето има видим дискомфорт, разбира се, че се правят изследвания, за да се установи причина. А не да се гадае от какво може да е. Ако всичко с изследванията е ок, тогава ясно - нещо нормално бебешко е. Това с консумацията на храни от страна на майката - добре, обаче те биха причинили временен дискомфорт, няколко часа евентуално. А аз оставам с впечатление, че те вече от доста време имат проблем- демек едва ли е от храненето на майката или простудяване на бебето.

Ние борихме ешерихия коли. Съвсем наскоро, миналата седмица ги изчистихме.. засега. Как са се появили - не мога да кажа 🤷🏼♀В коремчето му беше постоянна “война”, плач от сутрин до вечер, без значение какво правя. Та така ми стана ясно, че не са нормални бебешки работи, а има някакъв проблем. Ние сме на АМ между другото.
Пихме антибиотик суспенсия 7 дни. Миналата седмица пуснахме изследвания след лечението - изчистили сме се. Нещата се нормализираха удома.
Затова абсолютно не мога да приема, че храненето и т.н. могат да бъдат отговорни за такъв проблем. Могат да му причинят временен дискомфорт. Щом постоянно го измъчва нещо- проблема най- вероятно е друг.
Простете, но всичко, което пишете, води до "нервна криза" у всеки свестен Педиатър.. и то- перманентна:

* слуз в изпражненията при бебета е често нещо, и сама по себе си? ...нищо не значи.
* бебето може да има дискомфорт по разни причини. И те са обикновени. Но, и за съжаление, в Бг, грешно Ви ги решават тези "проблемчета". И често, и само от "предлаганото ви решение", бебето ви става с месеци по-зле. Вместо по-добре.
* Изобщо не виждам, с каква ешерихия "воювате" с  месеци- ако е уроинфекция? се лекува. В изпражнения Ешерихия?

Цитат
стафилокок аурелиус (дано го пиша вярно ) и лечението беше с антибиотични капки, последва пауза и повтаряне на микробиология
Грешна носна посявка- забърсали са материал под ноздрата, и/или по горната устна, където има нормално такъв стафилокок. Тоест- грешна методика на вземане на пробата. МНОГО популярен гаф в Бг... с ужасни последствия... луда употреба на антибиотици, в "борба с вятърните мелници".
ужас

Цитат
Значи постоянна болка в бебето, отказ дори от храна на моменти заради въпросната болка, диария и слуз в изпражненията за Вас са “обикновени” и са “нищо” ?
Аз ви написах следното - "и сама по себе си? ...нищо не значи." Комплекса неща, които описвате със слузта, спокойно може да се дължат или на преяждане от "кърмене на поискване", тоест- на къси интервали, или от обратното- от нужда от повече кърма и/или добавка. Ако детето се храни с АМ? Може да се дължи на ред неща- от разпенено мляко, до нерегулирани биберони. И да, и с биберони може да има често хранене и преяждане. Не е нужно за простите бебешки неща веднага да се хвърляте в тежки диагнози, "посявки" и подобни хиперболи. Първо изключете обикновените неща.
И да, без да спрете, да отказвате, да давате илачи (лефакси, колийф, пре/пробиотици, ужасяващият Ентерол) на бебета? да, само проблеми ще възникват. "Проблеми със странни лица", изискващи голям професионализъм, за да разберете реално, и в кашата, "кое от кое е".
"Омни Панда" е подходящо за лекуване на Клостридиум чревни инфекции (НАПАСТ, "ЧУМА" В Бг сред бебетата)- но не се дава на здрави бебета!!!

Цитат
Защо първо да се изключат обикновените неща, след като проблема на жената не е от вчера !? Не е ли по- правилно да се изключат сериозните неща, за да може да се успокои майката, че детето ѝ е добре ?
Защото така се работи навсякъде по света. Защо? ...защото обикновеното, честото, е много по-често от редките диагнози. Това, че майката има проблеми от месец, изобщо не означава, че са изключени обикновените неща. Така че... .

Цитат
Проблема е там, че всичко се изкарва като “прости бебешки неща” от повечето “педиатри” и не се проверява … а после, където се е оказало, че не са били “прости” нещата стават съвсем сложни
Простете, под "прости неща" се подразбират не родните Бг педиатрични фантазии на "неправенето на нищо и броене на звездите, и фамозните АБКМ, и "рахитът" ", а съвсем конкретни ежедневни проблемчета за решаване, малки корекции.

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 18:43 от Birdie

# 17
  • Мнения: 612
В урината ни беше ешерихията, не във фекалиите. Изобщо не съм споменавала такова нещо. И къде съм казала, че “воюваме” с месеци? Написала съм, че пихме антибиотик 7 дни. Това месеци ли означава, според Вас? Мале, мале….
Значи постоянна болка в бебето, отказ дори от храна на моменти заради въпросната болка, диария и слуз в изпражненията за Вас са “обикновени” и са “нищо” ? Ако сте педиатър.. определено трябва да смените професията. Според Вас какво трябва да се случи с едно бебе, за да му се пуснат изследвания и да се провери състоянието му? Да стигне до критично състояние ? УЖАС…




Вие четете ли изобщо написаното от жената ? Какво кърмене на поискване, още в началото каза, че го храни от бутилка. Най- вероятно може да засече нужната кърма за бебето 🙄 Проблема е там, че всичко се изкарва като “прости бебешки неща” от повечето “педиатри” и не се проверява … а после, където се е оказало, че не са били “прости” нещата стават съвсем сложни 😉
Защо първо да се изключат обикновените неща, след като проблема на жената не е от вчера !? Не е ли по- правилно да се изключат сериозните неща, за да може да се успокои майката, че детето ѝ е добре ?

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 18:21 от lilyaa

# 18
  • Мнения: 1 681
Вижте,аз също бих предпочела да се направят нужните изследвания,за да съм спокойна,че не е нещо сериозно и силно се надявам проблемът да е в моя подход към бебето или режимът ни.Ядосвам се,че педиатърът неглижира проблемът и винаги обяснението е "от коликите е" ...Да не говорим,че все отлага ваксините заради хъркащо носле,за което изписа Мупиро маз (антибиотична е) без взимане на секрет и нищо 😡 ,мисля,че е крайно несериозно.

# 19
  • Мнения: 8 585
Вижте,аз също бих предпочела да се направят нужните изследвания,за да съм спокойна,че не е нещо сериозно и силно се надявам проблемът да е в моя подход към бебето или режимът ни.Ядосвам се,че педиатърът неглижира проблемът и винаги обяснението е "от коликите е" ...Да не говорим,че все отлага ваксините заради хъркащо носле,за което изписа Мупиро маз (антибиотична е) без взимане на секрет и нищо 😡 ,мисля,че е крайно несериозно.
Съгласен. Моля, отбележете- не се почва с "изследвания"- почва се с малки неща, които от опита на Педиатъра, биха решили проблемът Ви- да го кажа - "фина настройка на часовника". И не с "кухи обяснения", оправдаващи неправенето на нищо.
Не се отлагат ваксини за хъркащо носле. Там се прави посявка.
Рефлуксът е главна причина за хъркащи бебешки нослета с (-) посявка. Втората причина, и за кърмени бебета, е алергия към майчини храни, минали в кърмата (овес, ядки, шоколад, говеждо, царевица).
Не се слага мупироцин в нос на бебе/дете без посявки, доказващо нуждата от него.
Да, разбира се че е несериозно.

Цитат
Не мога да разбера защо да не се почва с “изследвания” - все едно е голямата работа педиатъра да се запознае с общото състояние на детето. Какви усилия изисква?
Предложете, какви според вас са подходящите изследвания в случая, и ще ви обясня едно по едно, защо не се правят.
За никакви "дивани" не става въпрос- а за конкретни действия за корекция, на база информация, която майката ще даде.
Простете, но създавате впечатление, че не сте виждали свестен педиатър, даващ съвети на майки, с цел да се коригират чести грешчици в ежедневието. Ние не "пробваме"- коригираме неща, според нас подлежащи на корекция. Следейки тясно развитието на нещата, и резултатът от препоръките.
Пример-ясно е, че бебе на 4-5 м НЕ се храни на 3 часа. Защо? ...защото от това ще имате куп проблеми. Следователно, и щом го научите/установите/ разберете, се мъчите да го коригирате. В пряка комуникация с майката, и с пряк контрол на ставащото. Не "от дивана".

Последна редакция: сб, 16 апр 2022, 23:21 от Birdie

# 20
  • Мнения: 612
Аз не знам кой ще си заведе детето на педиатър, за да му каже въпросния - “мииии пробвайте да давате по- малко мляко”, “ миии пробвайте да давате повече мляко” и “ амии колики са” и други такива фрази, дето и от вкъщи на дивана ще се сети човек за тях и няма нужда да ги чуваш от “компетентно” лице. Един вид - “Експериментирай си ей така с най- честото, което съм виждал.. щото понятие нямам какво му е на твоето дете.. не искам и да разбера. Пък като се влошат нещата сигурно ще се стигне до болница и няма да ми опре проблема на мен до главата. “ 🤔
Не мога да разбера защо да не се почва с “изследвания” - все едно е голямата работа педиатъра да се запознае с общото състояние на детето. Какви усилия изисква? Нито той ще му взима проби, нито ще ги изследва.. каква е драмата да се започне от изследвания и педиатъра да е наясно със състоянието на детето преди да дава препоръки и съвети?

# 21
  • Мнения: 1 681
Birdie стана ми интересно и искам да попитам нещо-защо не се дава пробиотик на здраво бебе? Те сами по себе си (с многото си там полезни бактерии) не могат ли да бъдат само и единствено от полза на организма дори и той да е здрав?За капките за колики,ясно.

# 22
  • Мнения: 8 585
Birdie стана ми интересно и искам да попитам нещо-защо не се дава пробиотик на здраво бебе? Те сами по себе си (с многото си там полезни бактерии) не могат ли да бъдат само и единствено от полза на организма дори и той да е здрав?За капките за колики,ясно.
Защото променят нормалната чревна флора на бебето и от това започва... Кутията на Пандора.
Няма научни доказателства, че на здрави бебета помагат с каквото и да е било. За диарии има известни публикации, но не е прието да се дават.
Омни Панда определено помага, но само при чревни инфекции с Клостридиум. Панда НЕ се дава на здрави бебета и деца.

Някои  "мъдрости"  в Педиатрията:
* колкото "по-малко правите / давате лекарства" - толкова по-добре. "по-малко правим"=активно наблюдение. Не значи- "с кафенце от дивана, и затворени мобифони".
* Второ- намесваме се само там, където има крайна нужда. Същността на работата е- в постоянен контакт с майката / родителите -наблюдение, разсъждение, мислене. Всъщност, най-големите специалисти имат/ си изграждат аналитични способности с годините, и способност "да гледат мъдро".
* Трето правило- даването на хомеопатия е белег на ниска професионална квалификация.
* Четвърто правило- работим с обикновени, изпитани лекарства. Не се хвърляме на "експериментални медикаменти" (Ефира, например, или Елидел/ Протопик) веднага, очаквайки "да стане чудо"- беля става, чудо? ...рядко.
* Пето правило- само "лошото" става "бързо"- хубавото става бавно, и иска доста работа.
* Шесто правило- не може да видиш това, което не знаеш- знанията предшестват опита.

Последна редакция: нд, 17 апр 2022, 15:01 от Birdie

# 23
  • Мнения: 1 681
Здравейте отново!
Меко казано съм бясна-пуснаха всички възможни изследвания на изпражненията.Половината от тях вече излязоха,другите утре.Положителен е на ротавирус,като то няма друго яче,нали му даваха ваксина ,но беше пък доста отдавна -15.03.Педиатърката ни е в отпуска,лекарката,която я замества беше безкрайно объркана какво да прави.Консултира се с гастроентеролог и казаха да продължавам капките за колики (Еспумизан,Биоамика),Омнибиотик Панда и Хидрасек 10мг по две прахчета на ден.Ако до 5 дни няма подобрение,ще го прегледа гастоентеролога,изписал прахчетата.
Нямам думи просто за неадекватните действия на нашия педиатър!Ако ви кажа колко пъти й пиша и пращам снимки на изпражненията...Реве ми се вече!

Последна редакция: ср, 20 апр 2022, 15:29 от believe_

# 24
  • Мнения: 774
ох.. то си е за реване.. защото като се натрупат и празници..
Лично аз не чакам и ходим на частно… ако Ви е опция.. жал ми е за детето 😔явно е мъничко, щом сте и с прием на ротавирусна..

Като изброявах причините при нас, се въздържах да кажа ротавирусната..но всичко тръгна малко след 2-ри прием..Стигнахме и до як обрив , от който за късмет се отървахме след консулатция с дерматолог (с направление)

Пишете пак, като имате възможност и дано бързо преодолеете тези неприятни моменти Hug

ПП: следете памперсите колко са напишкани Confused при нас това също беше фактор, че в един момент нашият след цяла нощ остана сух и това също ми бе сигнал за действие..

И утре като излязат резултатите, търсете съдействие от заместващата да говори пак с гастроентеролог и ако трябва нещо антибиотично, да включите своевременно , а не след 5 дена празници 😔 Дайте малко зор утре…Явно това за момента е най-прекият път за достигане до някакво решение ..

Последна редакция: ср, 20 апр 2022, 17:17 от fotokod

# 25
  • Мнения: 8 585
Здравейте отново!
Меко казано съм бясна-пуснаха всички възможни изследвания на изпражненията.Половината от тях вече излязоха,другите утре.Положителен е на ротавирус,като то няма друго яче,нали му даваха ваксина ,но беше пък доста отдавна -15.03.Педиатърката ни е в отпуска,лекарката,която я замества беше безкрайно объркана какво да прави.Консултира се с гастроентеролог и казаха да продължавам капките за колики (Еспумизан,Биоамика),Омнибиотик Панда и Хидрасек 10мг по две прахчета на ден.Ако до 5 дни няма подобрение,ще го прегледа гастоентеролога,изписал прахчетата.
Нямам думи просто за неадекватните действия на нашия педиатър!Ако ви кажа колко пъти й пиша и пращам снимки на изпражненията...Реве ми се вече!

Простете, щом пишете за "трудно изхождане", защо за Бога да му давате "Хидрасек"?
Моят простичък съвет е ... да ми пишете на л.с.
Ставащото е абсурдно!

# 26
  • Мнения: 1 681
Здравейте отново!
Меко казано съм бясна-пуснаха всички възможни изследвания на изпражненията.Половината от тях вече излязоха,другите утре.Положителен е на ротавирус,като то няма друго яче,нали му даваха ваксина ,но беше пък доста отдавна -15.03.Педиатърката ни е в отпуска,лекарката,която я замества беше безкрайно объркана какво да прави.Консултира се с гастроентеролог и казаха да продължавам капките за колики (Еспумизан,Биоамика),Омнибиотик Панда и Хидрасек 10мг по две прахчета на ден.Ако до 5 дни няма подобрение,ще го прегледа гастоентеролога,изписал прахчетата.
Нямам думи просто за неадекватните действия на нашия педиатър!Ако ви кажа колко пъти й пиша и пращам снимки на изпражненията...Реве ми се вече!

Простете, щом пишете за "трудно изхождане", защо за Бога да му давате "Хидрасек"?
Моят простичък съвет е ... да ми пишете на л.с.
Ставащото е абсурдно!
Ами следвам съветите на лекарите.Толкова съм притеснена,че имам ли избор?
Да не говорим,че баткото пък след 14 дни прием на антибиотик се оказа пак + за бета-хемолитични стрептококи.И му изписват трети антибиотик в рамките на месец.Разбира се на частно го заведох за второ мнение и няма да го пие,защото се оказа нещо вирусно ,но пък сливиците са толкова уголемени,че лекарката се изплаши.
Просто тези неадекватни действия ме побъркват.Давам им аз газ на лекарките,ама те чак се обиждат,че и тон се опитват да ми повишават.Коментара на педиатърката относно ваксината беше,че е ок,няма странични ефекти.Да,ама не.Бебето е на 4м и не спира да се мъчи милото,знаех си,че има нещо.Все пак държа да кажа,че проблемът си е от преди ваксината,тя само усложни нещата допълнително.Ясно и точно обяснявах всеки път,че бебето не се изхожда лесно,но изхожданията са вода.Е ,сериозна реакция нямаше.Все пак го познавам вече...

Последна редакция: ср, 20 апр 2022, 19:42 от believe_

# 27
  • Германия
  • Мнения: 865
Вземете резултатите от изследванията, намерете друг лекар. Обяснете всичко от-до. Ако пак не получите адекватно решение на проблема, търсите друг лекар. Няма време за експерименти.

# 28
  • Мнения: 612
Излязоха ли останалите резултати ? 😟
Днес дали имаш шанс да заведеш детето на своя глава при някой гастроентеролог, различен от този дето ви предписа лекарствата ? Ей така да чуеш и неговото мнение. Педиатърката ви е за трепане направо, задължително трябва да я смениш. Стискам палци всичко да отмине скоро и бебчо пак да е спокоен и усмихнат 🤗

# 29
  • Мнения: 1 681
Вчера преди едно от храненията (16ч.) дадох  Хидрасек , Биоамика и Еспумизан...Нещо явно го раздразни и не беше никак спокоен до банята и заспа с рев,напъване и свиване.На последното хранене дадох само Еспумизан и вечерта мина що годе,както обикновено-въртя се в просъница,свива се,понякога пръцка ,пускам бял шум и пак се успокоява.Хапна си,както обикновено пак рано сутринта,сам си заспа и отидохме на преглед при заместващата педиатърка.Останалите резултати чакаме утре,даде направление за инфекционист в Ст Загора след като направи с тях една бърза консултация по телефона,искаше рентгенова снимка да правим,за да види дали има газове,но се отказа.Бяхме вън ,бебечо спа добре,единствено го усещам,че пак се напъва да изпуска газове или да се изходи.Весел е и активен,единствено затова още не сме хукнали на някъде.
Утре дано вече се разбере какъв е същинския проблем.
Благодаря ви момичета,че ми обръщате внимание!Бъдете здрави,вие и вашите семейства!!!🍀🌷🌼

Общи условия

Активация на акаунт