Фотография с елементи на Фотошоп

  • 32 691
  • 412
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 472
Ще е прекрасно ако имаш работеща такава функция. На предишните ми два апарата това нещо вършеше чудесна работа, но за съжаление на последния не става за нищоSad

За да замразиш движението на обект, без да ползваш светкавица, трябва да имаш необходимата осветеност. Това, с каква скорост ще стане зависи от скоростта на самият обект. Ако говорим за играещи деца в ясен слънчев ден, това предполага не чак толкова бързо подвижни обекти, много добра до прекалена осветеност т.е бърз затвор и съответно се получава прекрасно и в автоматичен режим. Когато се опиташ да снимаш същите деца в затворено помещение без светкавица при не много добра осветеност е много възможно да излязат размазани, защото затвора е по- бавен. Можеш да вдигнеш ИСО-то и да отвориш блендата максимално. Друг според мен значително по- лесен вариант е чисто и просто да отразена в тавана светкавица. При това положение скоросттта на затвора е около 180 и на практика е абсолютно достатъчнаSimple Smile
Снимки на движещи се обекти на открито при ниска осветеност могат да станат евентуално на ръчен режим и в РОУ формат, така че после в конвертора да дооправиш недоеспонирането. Скоростта не трябва да бъде под 100 (говорим за движщи се дичица през цялото времеSimple Smile )


Трети вариант - движиш апарата успоредно с обекта, като скоростта на затвора трябва да е колкото скоростта на обекта.



Довечера от къщи ще пусна снимки за всички варианти. Тук ги нямам Sad

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 13:42 от Luluto

# 106
  • Мнения: 3 595
Мдам незнаех, че съм чак такъв аматьор  ooooh!

# 107
  • Мнения: 6 472
Не си бе Иви Grinning Има няколко основни неща като бленда и скорост, с които като свикнеш да боравиш, останалото е само доосъвършенстване Mr. Green

Ето изрових три снимки с движение Mr. Green
замръзено движение

още един

размазване на фона при движение за подсилване на ефекта

Slavi Забравих да благодаря за табличката - изкличително полезно нещо  bouquet  bouquet  bouquet

# 108
  • Мнения: 3 595
Аз направих есенна фотосесия и сега тъкмо се разочаровам от себе си...ама аз съм в черна серия така че сигурно е нормално  Mr. Green След малко ще ги кача да видите малко излагация  Embarassed

# 109
  • Мнения: 1 258
Друг според мен значително по- лесен вариант е чисто и просто да отразена в тавана светкавица. При това положение скоросттта на затвора е около 180 и на практика е абсолютно достатъчна:)


Luluto,имаш ли подвижна светкавица към апарата?Как се справяш с отразената светлина в домашни условия?Дай идеи.

# 110
  • Мнения: 6 472
Нямам Sad Аз процедирам с листчето по метода описан няколко постинга по- нагоре:) Отварям светкавицата и с едната ръка пред нея държа бял лист хартия (да не опънете чаршаф А4 Mr. Green ) под ъгъл примерно 45 градуса. Съществува вариант и за направа на ръчен отражател за такава светкавица от пластмасова чашка. Изрязваш дупка от долу на дъното, облепяш стените с бяла хартия или домакинско фолио и нахлузваш на  светкавицата Laughing Чашката трябва да е по- широка. Намерих си една подходяща от бира и мисля да го тествам. Ако е сполучливо, веднага ще споделя с вас патента Joy

Иви, хич недей да ми скромничиш ми пускай снимките Mr. Green

# 111
  • Мнения: 3 595
В high stress беше форума  hahaha а ние бяхме с прабаба (ама друга не тази от снимките) Blush
Ето качвах ги на килограм дано не ви писне  Mr. Green

С тези настройки вероятно мога да си играя с Канона (EOS 2000), ама той не е никак цифров, та има ли подобни опции в автоматичните апарати (моя е Sony Cyber-shot DSC-S80) изглежда ето така

# 112
  • Мнения: 623
trislon, slavi, luluto много ви благодаря   bouquet

# 113
  • Мнения: 6 472
Иви, между снимките, които си пуснала има някои страшно приятни попадения Grinning Ще ми позволиш ли да ги смъкна да ги врътна през фотошопа и да пусна едни редакции да видим как ще стане?

# 114
  • Мнения: 3 595
С най-голямо удоволствие  Hug Ако има проблеми мога да ти ги кача на нашия сървър да си ги дръпнеш

# 115
  • Мнения: 27 524
Ето ме и мен, и аз се записвам във вашето клубче, след милата покана на Лулуто. Много запалена по фотографията, но в начален стадий на учене и трупане на опит. Хвърлила съм око на апарат от серията Рефлекс, а именно на Канон ЕОС350Д или още по-добре ЕОС400Д, 10 мегапиксела, ако успея да си взема такъв, ще е супер и резултатите ще са много по-добри.

# 116
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Сега видях темата и много ми допадна, защото фотошопа е моето ново хоби. Снимам, снимам, но... трудно се сещам как да дооформя снимките си с фотошоп.
Имам една молба към всички вас, пишете точно за какво става дума, защото съм почти новак, в смисъл, думи като шарпване, блърване и др. такива нищо не ми говорят... Надявам се да не бъда нахална, все пак тази тема е и за научаване на нещо ново, нали?

# 117
  • Мнения: 2 242
Добре дошли на новодошлите   bouquet

Luluto, забравих да ти благодаря за тарикатлъка с листа пред светкавицата Hug. Страхотна техника за светкавица при наличие на лъскави и даже стъклени повърхности Shocked. Разликата със снимката без лист е просто убийствена – запазват се даже цветовете, повърхността се очертава ясно без да дава блясък и отражение!

Отдавна искам да ви питам – какви филтри за какви обективи (мм) ползвате, марки, цени...? Мисля скоро да се пообзаведа с малко допълнителни неща и такава информация ще ми е много полезна. Моят адаптер е 72мм, но съм чела че може да се сложи по-малък адаптер за да мина на по евтини филтри/лещи (примерно 52мм)?


# 118
  • Мнения: 1 258
Да,много е гот номера със листчето,ама моята не е отваряема и не се получава съвсем.Много искам да си купя допълнителна светкавица,но още не съм уведомила Дядо Коледа.

Скоро опитах от Амазон да си поръчам оригинален поляризационен филтър на Olypmpus,но се оказа,че само доставката на книги е възможна до България.Моят апарат е 40,5 мм и не исках да купувам адаптор за такъв размер филтър,ама май ще се наложи.

Хайде споделяйте разни други трикове.

# 119
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Виждам, че обсъждате и видовете фотоапарати. Та затова реших и аз да ви попитам - снимам със Smsung Digimax A 402, много ли е зле този апарат?

Общи условия

Активация на акаунт