Бихте ли и мислите ли да се ваксинирате с Гардисил против HPV?

  • 3 543
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Естествено, че ако единия от двамата е носител може да се стигне до зараза, но идеята на гинеколога ми е, че ако се води моногамен полов живот вероятността от зараза намалява.
В тези въпроси и отговори, които си чела малко по-нагоре от това, което си цитирала пише:
It is important to know that while having more than one sexual partner may increase the risk of getting HPV, it is possible to get the virus from just one person.

А това е, което аз намерих:

You are at greater risk of getting HPV if:

You became sexually active at an early age.
You or your sexual partner have had many different sexual partners at any time.
You or any of your sexual partners have had a history of sexually transmitted diseases.
Your sexual partner did not wear a condom.

How can I prevent or lower my chances of getting HPV or genital warts?

The safest way to prevent getting a STD like HPV is to NOT have sex. If you are having sex, it is important to know that you can reduce your risk of infection by having sex with only one partner who only has sex with you. Using condoms each time you have sex gives you some protection.

Това е цялата статия: http://www.youngwomenshealth.org/hpv.html


 Мисля че говорим за 2 различни неща. Това, което аз казах е, че тъй като се предава кожа-до-кожа и има съмнения че се предава от майка на дете ( този вирус въобще не се е "зародил" сега, е от много години) от къде примерно знаеш, че ти или съпруга ти ( да предположим, че и двамата сте били девствени и не сте имали други партньори) не сте заразени при раждането си? Някой от вас правил ли си е такъв тест? Да не говорим, че се смята, че при петинг пак се предава, което автоматично включва гаджетата, и с които реално не си имал сексуален контакт.
Определено си мисля, че човек да си лежи на ухото, че след като той или партньора му нямат други активни сексуални връзки не е заразен не е добра тактика за борба с въпросния вирус.
Аз не се опитвам да те агитирам за това да си правиш ваксина, а просто да ти покажа, че това, че нямате в момента други връзки въобще не е показателно.  Всеки взема за себе си сам решението въпреки всичко, аз лично за мен и за детето ми бих се чувстрала по-спокойна ако си сложа тази ваксина.

# 16
  • Мнения: 7 837
Видях рекламата, четох...
Минала съм пределната възраст. Но, честно казано, изобщо не се вманиачавам по тези въпроси. Дали, ако, как... whatever

# 17
  • Мнения: 7 091
Видях рекламата, четох...
Минала съм пределната възраст. Но, честно казано, изобщо не се вманиачавам по тези въпроси. Дали, ако, как... whatever

Кейси, ( извинявам се, че отклонявам темата) направо ми изтекоха очите по тези пясъчни фигури!! Кой спечели 1-ва награда?? И как ги закрепват така тези неща от пясък? Вятъра не ги ли разваля?

# 18
  • Мнения: 3 880
И как ги закрепват така тези неща от пясък? Вятъра не ги ли разваля?
Пясъкът не е чист пясък, а е примесен с нещо като цемент (не съвсем де Wink) което ги задържа по-дълго време във форма. Много са хубави наистина Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 150
Честито на поредните жертви на рекламата и доброволни жертви на фармаиндустрията.
Има една книга на Томас КОх "Насилствената стерилиzация в третото царство".Там е обяснено zа таzи ваксина и zа други неЩа.Ама предполагам нямате достьп до таzи книга...Жалко наистина.
Успех на всички  bouquet

# 20
  • Мнения: 7 091
Честито на поредните жертви на рекламата и доброволни жертви на фармаиндустрията.
Има една книга на Томас КОх "Насилствената стерилиzация в третото царство".Там е обяснено zа таzи ваксина и zа други неЩа.Ама предполагам нямате достьп до таzи книга...Жалко наистина.
Успех на всички  bouquet


Дано не ти се случва да имаш близка, която да е болна от рак на шийката на матката. Аз имам наследствена обремененосто и определено не се смятам за жертва заради това, че търся начин да съм по-дълго с децата си. Благодаря.
Теории на конспирацията винаги е имало и ще има, какъв процент от тях са вярни всеки за себе си преценява.

# 21
  • Мнения: 4 150
Цитат
Дано не ти се случва да имаш близка, която да е болна от рак на шийката на матката. Аз имам наследствена обремененосто и определено не се смятам за жертва заради това, че търся начин да съм по-дълго с децата си. Благодаря.
Теории на конспирацията винаги е имало и ще има, какъв процент от тях са вярни всеки за себе си преценява
.

ГовриШ така,сякаШ си сигурна ,че Ще се раzболееШ.При такава нагласа,ниЩо чудно...
Книгата дето я предложих описва всичко.Конспирации в главата ми не се вьртят.

# 22
  • Мнения: 7 837
Хм, аз обичам да чета подобни книги, опровергаващи маниите. Има ли я някъде в нета? А как е оригиналното заглавие на английски?

# 23
  • Мнения: 7 091
ГовриШ така,сякаШ си сигурна ,че Ще се раzболееШ.При такава нагласа,ниЩо чудно...
Книгата дето я предложих описва всичко.Конспирации в главата ми не се вьртят.

Напротив, точно защото не искам това да ми се случи и знам, че съм рискова група искам да взема всички мерки за да не се налага после да се сблъсквам със същото. Да си заравям главата в пясъка и да си мисля, че на мен не може да ми се случи просто не е рационално.

# 24
  • Мнения: 4 150
"Zwangsterilization im Dritten Reich".
Неzнам дали я има на англйиски.

# 25
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
Някой знае ли как можем да се тестваме дали имаме този вирус? Аз бих се ваксинирала ако знам, че го нямам все още, нищо че съм над определаната възрастова граница...

# 26
  • Мнения: 7 091
Някой знае ли как можем да се тестваме дали имаме този вирус? Аз бих се ваксинирала ако знам, че го нямам все още, нищо че съм над определаната възрастова граница...

Просто казваш на доктора си когато ти прави цитонамазката да пусне и за  HPV , зависи на каква застраховка си, може даже и да ти го покриват.

# 27
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бих. Ама вече съм над възрастта, и не смятам да имам нови подвизи. Мандалото лопна, дет' са вика.  Mr. Green
А ако, не дай боже, вече го имам, ще следя на годишния преглед. Абе явно ще трябва да го обсъдя с гинеколожката ми. 

# 28
  • Мнения: 449
Мисля че говорим за 2 различни неща. Това, което аз казах е, че тъй като се предава кожа-до-кожа и има съмнения че се предава от майка на дете ( този вирус въобще не се е "зародил" сега, е от много години) от къде примерно знаеш, че ти или съпруга ти ( да предположим, че и двамата сте били девствени и не сте имали други партньори) не сте заразени при раждането си? Някой от вас правил ли си е такъв тест? Да не говорим, че се смята, че при петинг пак се предава, което автоматично включва гаджетата, и с които реално не си имал сексуален контакт.
Определено си мисля, че човек да си лежи на ухото, че след като той или партньора му нямат други активни сексуални връзки не е заразен не е добра тактика за борба с въпросния вирус.
Аз не се опитвам да те агитирам за това да си правиш ваксина, а просто да ти покажа, че това, че нямате в момента други връзки въобще не е показателно.  Всеки взема за себе си сам решението въпреки всичко, аз лично за мен и за детето ми бих се чувстрала по-спокойна ако си сложа тази ваксина.

Тъй като се заяде за първия ми постинг и мнението на гинеколога ми реших да ти цитирам, че го има написано черно на бяло това за моногамния полов живот и по-малката вероятност от зараза.
Тази ваксина е нова и е създадена за превенция от инфекцията. Логично е, че най-добре е да се сложи в тинейджърска възраст преди да са започнали сексуалните контакти. В нашия случай вече с по 1-2 деца, а и минали възрастта от 26 г. няма смисъл от нея, защото дори и да съм имала инфекция вече съм я предала детето си, а ако нямам то ще трябва да почакам да измислят такава, която да е адекватна за възрастта ми.
И тъй като и аз имах желание да се ваксинирам изчетох доста информация, направила съм си HPV скрининг и Пап-тест и не съм си легнала на ухото просто така да чакам да ме подмине.

# 29
  • Мнения: 7 091
Тъй като се заяде за първия ми постинг и мнението на гинеколога ми реших да ти цитирам, че го има написано черно на бяло това за моногамния полов живот и по-малката вероятност от зараза.
Тази ваксина е нова и е създадена за превенция от инфекцията. Логично е, че най-добре е да се сложи в тинейджърска възраст преди да са започнали сексуалните контакти. В нашия случай вече с по 1-2 деца, а и минали възрастта от 26 г. няма смисъл от нея, защото дори и да съм имала инфекция вече съм я предала детето си, а ако нямам то ще трябва да почакам да измислят такава, която да е адекватна за възрастта ми.
И тъй като и аз имах желание да се ваксинирам изчетох доста информация, направила съм си HPV скрининг и Пап-тест и не съм си легнала на ухото просто така да чакам да ме подмине.

 СЪжалявам, че си приела думите ми като заяждане, не ми е била това целта. Исках просто да подчертая, че моногамния полов живот не е въобще застраховка по въпроса, както звучеше от твоя постинг ( и мнението на лекаря, който си цитирала).
 А ако прочетеш внимателно постинга ми ще видиш, че това което казах по-горе за ухото ставаше въпрос за мен, не за теб или както пък моя гинеколог казва, всичко е много хубаво на хартия, важното е да не си в процента.
Както и да е, всеки си има право на мнение ( което подчертах в моя постинг) и не искам да превръщаме темата в дискусия между мен и теб по повод дали моногамния полов живот оказва влияние или не ( това го установихме вече).
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт