Как да постъпя в тази ситуация ... ?

  • 1 829
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 819
подкрепям мненията, които момичетата са ти дали.

Само искам да допълня нещо: в този момент съпругът ти има нужда от цялата ти любов и подкрепа.

И не му се сърди, ако започне да се държи сопнато с теб, че не се е грижил за кучето. По-късно ще оцени факта, че си била до него в този труден момент.

Аз трябва да взема в най-скоро време решение да приспя кучето си. Вярвай ми, осъзнавам го много добре, но да пристъпиш към действие е много трудно. Имаш чувството, че ще убиеш част от себе си. Аз също опитвам най-невероятни неща. Лятото го оперирахме, даваме безумни пари за лекарства и въпреки, че знам, че няма надежда - продължавам. Остави го сам да осъзнае ситуацията и САМ да вземе решението да приспи кучето.

Успех!!

# 16
  • Мнения: 1 877
Моятя любима Хелта(под чието име се подвизавам тук) също е на 12 г. и за сега е здрава,но само     аз си знам как съм я гледала като малко дете и срашно много я обичам,не мога да си представя деня,в който трябва да взема някое крайно решение за нея,но все пак си мисля,че ако няма изход,ще е по-добре да не се мъчи милата.Според мен любовта към скъпото куче включва и това да го отървеш от мъките.Съпругът ти е отговорен човек,за което му правя "евала".Дано и към вас със детето да се отнася по същия начин!

# 17
  • Мнения: 745
Взела си правилното решение да мълчиш. Е може да бъдеш малко съпричастна поне  Wink
А действията на мъжа ти показват колко грижовен е той.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 951
Ostavi go da se pogriji ya kusheto.Swekitata prispaha minaloto lqto kusheto na supruga miMiliqt go iyjiwq ,kato stres.

# 19
  • Мнения: 3 268
Само който е гледал и гледа куче,може да разбере какво изпитва мъжът ти .Достатъчно се е съобразил с теб и се е разделил с кучето,остави го сега да се погрижи за него.Това е негова отговорност и дълг.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Е как така как да постъпиш? Че от тебе какво се иска...Има си човека куче, обича го, то е болно, той иска да се погрижи за него. Нищо по-нормално от това...Не виждам изобщо какво има да се коментира Naughty И откъде знаеш, че е безсмислено? Може пък да се оправи животинката. Дано!

# 21
  • Мнения: 2 197
Първо не мисля, че могат да се правят констатации от рода на "кучето си отива". Още повече като се има предвид, че е болнаво както всяко породисто куче. В почти всяка една ситуация може да се излекува с достатъчно грижи. Когато моето куче беше почти умряло и в никакво време събрахме екип хирурзи, които го оперираха буквално в последния момент и му извадиха киста и всичките яйчници изобщо не съм мислила да го спасявам от мъките, а как да го излекувам. А то е на 16 години. Така че нека мъжът ти се погрижи за собственото си куче така както намери за добре. Това е негов дълг, както би трябвало да се грижи и за вас. Даже в по-голяма степен, защото кучето е било по-дълго с него. А това, че се обвинява е неизбежно. Опитай се да бъдеш по-толерантна.

# 22
  • Мнения: 4 668
Днес разбрахме , че кучето има тумор и е въпрос на време ...
Аз също не се чувствам добре от новината , но не знам как да го подкрепя ... Мисля , че знае че съм с него , оттам нататък ...

Е как така как да постъпиш? Че от тебе какво се иска...Има си човека куче, обича го, то е болно, той иска да се погрижи за него. Нищо по-нормално от това...Не виждам изобщо какво има да се коментира Naughty И откъде знаеш, че е безсмислено? Може пък да се оправи животинката. Дано!

От мен се иска да постъпя правилно в този момент ... не знам да говоря ли , да си мълча ли ... Каквото и да кажа май е безмислено ...

Само който е гледал и гледа куче,може да разбере какво изпитва мъжът ти .Достатъчно се е съобразил с теб и се е разделил с кучето,остави го сега да се погрижи за него.Това е негова отговорност и дълг.
Съобразил се е защото той така е решил , не му е поставян ултиматум ...

Както и да е ... Благодаря на всички , които разбраха какво имам предвид и ми дадоха съвет !

# 23
  • Мнения: 3 647
според мен трябва да си замълчиш и да се опиташ да го разбереш. ако си нямала никога куче, не можеш да разбереш колко може да се обича. особено ако е на 12г. и наистина може би си отива вече. нека мъжът ти се погрижи за кучето и е до него. ако му забраниш, после все ще ти го натяква, а и ще се почувства много зле, ще се самообвинява.

Peace подкрепям
когато си бил  толкова дълго време с едно животинче се привързваш много

Днес разбрахме , че кучето има тумор и е въпрос на време ...
Аз също не се чувствам добре от новината , но не знам как да го подкрепя ... Мисля , че знае че съм с него , оттам нататък ...
бъди до него
дори мълчаливата подкрепа ще му е достатъчна

# 24
  • Мнения: 3 453
остави човека да се погрижи zа кучето, което явно обича . Няма да обеднеете от това, а мсжа ти няма да се чувства zле, както ако му zабраниш да действа спрямо раzбиранията си и спрямо емоциите си.
Peace

Привързан е човека и си го обича ..ще го изживее..дай му време.За него това наистина е важно.

# 25
  • Мнения: 22 867
Връзката човек- куче е нещо невероятно и само който е гледал животинка вкъщи може да го разбере. Мъжът ти наистина се съобразил достатъчно много с тебе, като е оставил кучето при родителите си. Аз не можах да го направя и вкъщи растяха заедно куче и бебе, по-малко от кучето с 5 месеца. Нищо не се случи, всички са живи и здрави, проблеми нямаше и няма и сега. Само дето порасналото вече момченце тормози кучо, а той търпи всички издевателства. Така че, опитай се да го разбереш и подкрепиш в тоя момент. Преживяла съм вече загубата на две кучета - страшно тежко е и много боли. Както когато загубиш скъп и близък приятел. И наистина, когато направиш всичко възможно за своя приятел, после това е някакво успокоение. Защото представяш ли си да се упреква, че го е изоставил? Ако не можеш да го разбереш, просто го изтърпи. Аз във всеки случай, го разбирам много добре, както и това, че е добър и чувствителен човек. Радвай се, че имаш такъв човек до себе си!

# 26
  • Мнения: 2 677
Когато обичаш истински животното, в един момент то става като пълноправен член на семейството ти. Казвам го от личен опит. И всяка една негова тревога става и твоя.
Мисля, че реакцията на мъжа ти е напълно нормална, явно той наистина обича кучето. А и особено щом толкова дълго се е грижил за него, няма как иначе да е.
Едва ли ще можеш да му съчувстваш, ако никога не си се привързвала силно към животно, но моето мнение е, че трябва да проявиш толерантност. Трудничко е, но като всяко друго нещо с времето се забравя.  Peace
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт