За децата и насилието

  • 1 076
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 292
Вивита, нещата не опират само до там. Нямам време в момента да пиша, но утре ще гледам да намеря. Всичко е много комплексно. Тук образование всеки може да получи. Висшите училища се молят на младите да запишат нещо да учат. Онези, които имат образование / от другите народности/ постигат добро работно място, образование за децата си. Другите, които напускат с диплома за техникум или дори по-ниска нямат шанс, защото никой не ги наема на работа. Същото се отнася и за самите холандци.

Това са само теории. Равен старт няма и никога няма да има. Дори при квалифицираните. Каzвам го от личен повече от 5 годишен опит . Знам си как zапочнах, zнам си преz какво минагх  (да не говорим, че повечето ми колеги не са и толкова квалифицирани колкото мен) , виждам какво е положението и как са нещата ... сега вече проблеми нямам, zащото си нагласих нещата zа себе си и вече така свикнаха с мен, че си ме приемат и раzличия не им правят впечатление, но ... сега съм от другата страна и да не ти раzправям как и какво се говори zа чужденците, zа турците zа иzт. еворпа, zа китайците ... да не говорим колко се страхуват мениджсрите да вzемат не чист немец на дадена поzиция, пск ако ще 100 пъти по квалифициран да е от някои други. По скоро ще вzемат 3 ма прквалифицирани и не много годни немци да вършат дадена работа, ще влеzнат в прераzход , но ще zапаzят тима от недоволства и интриги, отколкото да вzемат 1 чужденец да им свсрши работата бсрzо и както трябва.  Все пак всеки мениджср има семейство и си паzи раб. място, както всички останали.

# 16
  • Мнения: 2 757
Всичко идва от бездуховността и покварата, която лъха отвсякъде и ни пропива без да го искаме и осъзнаваме. Вече трудно правим разлика между добро и лошо. Логично е да се стигне до тук. И все по-зле ще става. Децата ни са обречени. Май като ги създаваме мислим само за себе си. Искаме уж да им осигурим добро бъдеще и правим много, но не искаме да осъзнаем, че много малко зависи от нас родителите. На всеки ъгъл дебне опасност.
Тук в Дания е същото - всеки ден съобщават за подобни инциденти - младежите се бият защото им е кеф - друга причина нямат. Пиинат си и айде - това е най-честия стимул за отключване на агресия. Да не говорим колко психично болни има.
Аз лично бих се преселила да живеем в гората с цялото семейство ако зависеше от мен. Единственото спасение децата ни да не повлекат крак с лудите и престъпниците е да нямат информация за и допир с тях. А училището е развъдник на такива #Cussing out

# 17
  • Мнения: 2 292
Карина, не е само български феномен.
Оня ден у нас съобщаваха за случай в юношески затвор пребиват до смърт едно момче. Ей тъй от кеф да видят как умирал човек. На възраст от 17-19 г. Жертвата е на 17 г.
Днес пък в една гимназия един бивш ученик влязъл с бомба по себе си и гърмял на посоки. От полицията го гръмнали, има 8 жертви.
Да продължавам ли....

днес казаха, че превъртелия ученик е бил дълго време обект на мобинг. Изолирали са го и са го тормозили по този начин и превъртял. Да ... докато не тръгнат всички с униформи и не престанат родителите да изразяват негативните си емоции пред децата в къщи ...

Общи условия

Активация на акаунт