В момента чета ... 76

  • 34 462
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Благодаря за новата тема:hugs:
Продължавам с Поправките. Малко остана...
Относно Хари Хуле, отначало беше моят предпочитан герой. Но понеже мисля много образно и си го представям както го описва авторът, нещо не ме влече....

# 16
  • Мнения: 10 151
Благодаря за темата 🌸!
Вече отивам към края на “Сестрите от Монмор (или “Планината на мъртвите”)” на Жером Лубри и дотук за мен е по-добра от “Тайните убежища”, дано и след финала остана с такова впечатление и ако е така - и да бъде достъпна и в превод.
След нея
Скрит текст:
в един момент започна истинска касапница в привидно заспалото селце, а дървета говореха в съзнанието на някои от героите
се връщам отново към The Overstory, “Дървесна история”- вече и в превод на български (впрочем на живо корицата на българското издание се оказа много по-добре изглеждащо, отколкото качено на сайта, а в спойлера съм споменала и една тънка нишка, която с нещо свързва двете книги в моите очи, независимо че нямат нищо общо ).

Последна редакция: пн, 18 апр 2022, 15:52 от fenyx

# 17
  • Мнения: 5 277
Не съм доникъде с Институтът, но да се запиша в новата тема Simple Smile Тъкмо започвам да навлизам в същността, да видим... Засега ми харесва, макар да не те кара да не можеш да я оставиш.

# 18
  • Мнения: 2 579
Благодаря, Миж! 🤗
Аз продължавам с Истината за случая Хари Куебърт. И общо взето докато я чета мислите ми са насочени в две посоки. 😃 Не е ли правилно да се пише Масачузетс или като е чуждестранен град е на който, както му хареса.
Аз съм на около 100 стр и за момента си мисля, че съм чела подобна история- 15 г момиче, изгубено в горага и после намерено мъртво ( не е спойлер това, пише го и на задната корица). Не съм сигурна на коя книга точно ми напомня, вие докато сте я чели имали ли сте такава асоциация? 😃
Да, имах такова чувство.
Благодаря за новата тема Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 025
Записвам се в новата тема със "Синдромът на куклата" от Дина Рубина. Доста ми харес началото, съвсем малко прочетох снощи. Корицата е доста зле и ако не бях прочела тук в темата никога нямаше да посегна към нея.

# 20
  • Мнения: 3 445
Много ми хареса книгата на Д.Рубина 🙂
Приятно четене!

# 21
  • Мнения: 1 466
Благодаря за темата! 🍀
Аз още съм на "Сърца за изгаряне", може би до 2-3 дни ще я довърша. Много ми харесва как пише Баркър, имам си нов любимец вече!
В този ред на мисли,
У4М е доста интересна за сега, към 25% съм и лееееко подозирам една от развръзките.
до последната страница на третата част нищо не е напълно ясно, повярвай ми. 😁

# 22
  • Мнения: 10 686
Дидка, "Синдромът на куклата" какъв тип роман е по-точно? Би ли споделила?
Наистина, корицата е доста неприятна...

Аз вчера почнах и почти преполових "Грехът на Малтица",  много ми допада за момента.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Напоследък се замислих, че много ми се чете художествен роман, в който действието се развива в Индия.
Можете ли да ме препоръчате такива?
Провери дали няма да ти е интересна "Шантарам " от  Грегъри Дейвид Робъртс .Автобиографична е.

# 24
  • София
  • Мнения: 22 944
Масачузетс e щат, как го изписват?
Завиждам носталгично за Бекет /продължавай натам, по-добри са следващите/ и У4М.
Аз си чета бавно и славно "Малкото кафене в Копенхаген". Толкова ми е приятна и уютна, че нарочно се туткам, но вероятно ще приключа с хюгата днес.
Боже, разбира се, че е щат. Не съм спала 2 дни, ще ме прощавате. 🤦‍♀️
МасачуСетс. Направо ме побърква. 🤣
И голяма забележка към Колибри, то няма страница да няма проблем с печата/мастилото. Липсват букви на почти всяка страница.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 005
Благодаря за новата тема!
Довърших "Наемателката". Скучна от началото до края. За оправяне на вкуса започвам последната част от "Гробището на забравените книги". Началото е обещаващо.

# 26
  • Мнения: 11 818
Happy Mijjj ツ, благодаря за уютната темичка! Flowers Tulip
Благодаря и на всички споделящи!

Довършвам "Вратата", Магда Сабо, доста време се застоях на нея, но не защото не ми допада, просто така се случи, че нямах никакво време за четене. Sad

# 27
  • Мнения: 3 342
Напоследък се замислих, че много ми се чете художествен роман, в който действието се развива в Индия. Можете ли да ме препоръчате такива?
Провери дали няма да ти е интересна "Шантарам " от  Грегъри Дейвид Робъртс .Автобиографична е.

А от новоиздадените и по-лека като стил на писане - "Изрисувано с къна" на Алка Джоши.
Точно вчера я завърших - хареса ми, макар и не толкова, колкото очаквах. Части от сюжета ми се сториха твърде неправдоподобни, но пък ми беше интересно да прочета за изкуството на рисуването с къна и за обичаите и ежедневието в Индия.

# 28
  • Мнения: 630
Благодаря за темата, Миж! 💐

Аз вече май три книги прочетох докато уж чета “Свекървата”. Та пак с нея се записвам и “Казусът Кукоцки” в Сторител.

“Синдромът на куклата” я четох и забравих вече. Не ми хареса особено и се надявам някой друг да ѝ се радва, защото я дарих на Читалнята в градинката на Народния.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 197
"Зулейха отваря очи" . Много е сладкодумна авторката. Благодаря за новата тема.

Общи условия

Активация на акаунт