Юлчето расте и рита, а мама е обзета от бебешка шопинг треска - Термин Юли 2022 - тема 6

  • 31 387
  • 793
  •   1
Отговори
# 720
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 814
Ми гледайте фибрина, не д-димера…. Д-димерът е показател че точно се разбиват потенциални тромби 🙄

# 721
  • Мнения: 2 291
е принципно пак не е хубаво усилено да се разбиват тромби, ниският д-димер показва че няма съсиреци за разбиване, макар и да е нормално да се повишават с напрдване н бременността. И Станева и Паскалева пускат д-димер заедно с фибриногена, та явно си има значение.

# 722
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 814
Мисълта ми е, че не следва да се гледа един показател и погрешно да се съди от него и да се притеснявате Simple Smile

# 723
  • Мнения: 2 458
Фибриногена ми спадна след като почнах натаспина  въпреки че го пия през вечер.(Клексана всяка сутрин го бия)

# 724
  • Мнения: 701
Леле, момичета, вие сте повече от лекари. Аз на своя глава си пуснах само д-димери, защото при пункцията бях с много завишени, на не знаех, че се пуска и неща друго към тях. На следващата контрола ще се пусна и Фибриноген. То докато науча всичко, ще взема да родя Wink

# 725
  • Мнения: 208
Привет До колко е фи,бриногена в 3 триместър, гледам, че в perinarology e 6.2. На вас какво са ви казали хематолози и Аг?

# 726
  • Мнения: 2 458
Гледайте хубаво мерните си единици когато сравнявате.

# 727
  • Мнения: 208
Гледайте хубаво мерните си единици когато сравнявате.

Винаги - за g/L имам в предвид.

# 728
  • Мнения: 2 291
Привет До колко е фи,бриногена в 3 триместър, гледам, че в perinarology e 6.2. На вас какво са ви казали хематолози и Аг?

според Паскалева са същите като в перинатолоджи, може оттам да ги е гледала 😁 А според АГ над 5,1 не е добре, но може и да не е разбрала. Тодорова (имунолог-ендокринолог) твърди, че 5 и малко е гранично

# 729
  • Мнения: 21
Накои има ли с ниски желязо, хемоглобин и червени кретки?

# 730
  • Мнения: 1 608
Накои има ли с ниски желязо, хемоглобин и червени кретки?
Аз, правих вливки на идафер миналия месец даже

# 731
  • Мнения: 2 477
Чорапогащник така и не намерих и си купих силиконови чорапи, които ми бяха супер удобни. А за книга взех "101 отбивки".

Rienne, бях със затворени обувки, не само заради това, но държах да не съм боса. Топло е, но вчера и духаше, а си представях, как ще ми е студено в ресторанта, като седя на едно място.
Не е за мен тази работа... само на едно бавно хоро се включих, а сърцето ми подскача от желание. А пък Бебошан полудяя по едно време, защото имаше и оркестър, та излизах навън, че не се траеше.

За жегите още се трае. Ще видите юни-юли. Ние сме на първи етаж и вкъщи рядко е много жега, приятно е. Е, сега, заради хормоните сигурно ще имам други усещания. За навън ми е трудно, докато се климатизирам още. Аз си ходя с тениска, клин, маратонки (не знам как ще ми е удобно да ходя с нещо различно от маратонки). Роклите съм ги извадила, но сигурно другия месец ще се престраша да ги облека на босо.

Мексикана, и аз имах онзи ден подобно изказване. Срещам една позната, с която буквално се виждаме за трети-четвърти път, скоро родила. Казва ми, че съм само на корем (което си е така де) и бил супер малък (седях си на една пейка, не е като да съм се пъчила). Като знам колко ми е тежко, как пръхтя, че едва се въртя нощем
и как се чувствам е супер неуместно изказване към бременна. Ама има толкова несъобразителни хора.
Иначе има и хора, които ми гадаят по корема какво ще е. Вчера, като ходих да опаковам книгата жената ме пита "пак ли ще е момче", защото ми бил остър.

Като излизам и аз задължително нося вода, но и се притеснявам, че след водата ще ми се ходи повече до тоалетна.

Десислава, гледах ги на живо тези рокли и изглеждаха мноого вталенички. Имаш ли снимка с нея?

Аз съм с ниско желязо и хемоглобин и ми правиха вливка миналия месец.

Хиполенд този път са много бързи. Още същия ден, след като пуснах поръчката ми изпратиха потвърждение, че е изпратена и предполагам в понеделник ще пристигне.

# 732
  • София
  • Мнения: 3 725
В сравнение с Комсед , Хиполенд с си цвете почти винаги. Нямам снимка, имам клипче. Публикувала съм го във фейса някъде беше като коментар за коремите, тук не знам как да го кача. Вталена е, мм ме бъзика, че съм като Рияна с нея Grinning Grinning
А аз умирам да дразня бабите в квартала, които като ми видят корема заявяват ооо пак момче. И аз казвам, не 200% момиче и ги хвърлям в шах Grinning

Mis, я виж тук от линка ще го видиш ли. https://1drv.ms/v/s!Av2Ds34EXJ8JgQWg0kRMdXNfYwjg

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 09:56 от Десислава``

# 733
  • Мнения: 23
Момичета един въпрос.От 3 дни ме боли горе в дясно под гъдара,боли си без да спира.
Чудясе дали е от бебока,че доста рита и се върти или е някакъв проблем,дали има мами с такива болки.

# 734
  • Мнения: 2 291
gegidemi, притискат се ребрата, аз имам такава болка от ляво. има даже някои упражнения в йогата, с които да се поразпънеш и да освободиш малко пространство - на мен ми помагат.

да се коментира размера на корема на бременна жена е проява на лош вкус, определено. Нищо, че е масово, и на мен са ми вкарвали такива реплики, ама само на майка ми успях да се скарам, милата, а тя искаше по-скоро да каже, че не съм напълнял особено, но и покрай това си каза директно, че очаквала да ми е по-голям коремът. ако имаш някакви тревоги за растежа на бебето, наистина е кофти. При високи или едри хора, бебето има повече място на дължина да се разполага, ханшът ако е голям, коремът оптически потъва в него, нормално е да не личи толкова, позицията на бебето също има значение колко изпъкнал ще изглежда.


Като заговорихте за жегите, ние почнахме да се чудим дали ням да претоплим бебчето. в къща сме по принцип и е по-хладно лятото отколкото би било в някой апартамент, но нямаме климатици, и се чудя ако все пак има горещници и се качат още температурите как да процедираме, има ли други устройства освен климатици, които да свършат работа. При колко градуса можем да говорим за претопляне на бебето - в момента предвид че съм изпрала пердетата и стаята се нагрява, температурата е 23-24 градуса - почти колкото навън и си е приятно, но ако навън стане 35?

Общи условия

Активация на акаунт