Юлчето расте и рита, а мама е обзета от бебешка шопинг треска - Термин Юли 2022 - тема 6

  • 31 816
  • 793
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 469
АА, много благодаря за предложенията за лента не бях срещала, даже ще ми е по-хладно с тях Simple Smile.
 
Rianne, с две прокървявания съм и също ми спряха аспирина, но коагулацията ми скочи, а Д-димера ми е 2.40 още от 2-ри триместър при горна граница за трети 1.7... Затова минах сега на Натаспин през вечер( Клексана го бия всяка сутрин). Показателите този месец влязоха в норма ( фибриноген, АПТТ. ) без Д-Димера. Тия дни ще пускам пак надявам се да се повлиял вече.
Питайте АГ то си или хематолога при вас дали е удачен Натаспина.
При мен АГ-то се намръщи, но се съгласи. Предупредиме обаче, че след 35 г.с да го спирам аз съм с близнаци ( дано не тръгнат по-рано )

# 706
  • Мнения: 878
Аз не ги усещам като чак толкова големи жеги все още, а си е доста топло. Просто съм свикнала на адските жеги и тези сега са ми ОК.

Sonya_Dimitrova,  благодаря за линка към Za-za, не знаех, че имат неща за бременни. Ще си поръчам и аз един тънък чорапогащник, че много обичам да ходя с рокли, чорапогащник и маратонки. Още ми е рано за по голи крака на мен.

M_lady, количката за близнаци много ми харесва. Жалко, че нямам близнаци, надявах се Grinning Само като погледна двойните колички и ми става едно такова хубаво : )))

# 707
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте момичета!
Да знаете някъде химическо,където да пребоядисват плата на бебешката количка?
Питахме на едно място,казаха че нямало да стане,защото било полиестер и нямало да хване боята…🙄
Чета в интернет за някакви дисперсни бои,но нямам представа къде и дали боядисват с такива някъде.
П.П В 31 седмица съм от днес и чета с интерес това,което споделяте!
Първо бебче е ❤🌸 и събирам доста полезна информация от Вас!
Благодаря Ви!🤗
Happyday всичко ще бъде наред!🍀🫶

# 708
  • Мнения: 1 261
Rianne и при моето коремчето изостава, другите показалите са ок и обикновено го водят че си отговоря с 1-2 дена разминаване. Никой не ми обясни защо, кръвотоците всеки път са съвсем нормални и ме обвиниха в неядене на достатъчно протеини, сега гледам всеки ден поне по 80 грама от  млечни, ядки, месо като се налага, протеин на прах или барчета да събирам, в  края на седмицата съм на преглед и нямам търпение да го видим. При мен като цяло и коремът е доста малък за 31 седмица, не знам това дали има значение, явно тазът ми е просто по дълбок, защото съм  доста висока и седи по-различен начин, определено нарастна последните 2-3 седмици, но всеки ден чувам тъпите коментари "Къде ти е коремът...?, А ма ти бременна ли си?!" Което не е най-мотивиращото нещо,което бременна жена,която се притеснява,че детето  не нараства трябва да слуша.

Тази седмица и аз ще мера Д-димера, от 1месец съм  Натастип Х, че миналият беше 1.9, а всички други показатели на кръвосирване в норма, но нито хематолога, нито АГ, нито на ФМ се трогнаха от тази стойност, казаха че за бременност е очаквано.

# 709
  • Мнения: 373
Raffaella, като прочетох чорапогащник и маратонки пак се препотих 🤣
Ама както моя казва : Абе то не остана, ей сега ще дойде. А аз виждам вече под 50 дни в пот и адски жеги, че още не е станало напълно топло 🥵

Sonya_Dimitrova, и аз съм като теб по бельо, ама вчера  пуснах климатика, а днес се опитвам да издържа с отворени врати и течение. Да са ни здрави потните жлези, че доста работа ги чака до финала.

Момичета късмет с коремчетата на малките, има още време да насмогнат. Чувала съм, че вече като са големи тези измервания не са много точни и все някой орган е напред, а друг назад и че до 2 седмици било нормално изоставяне. Ама сега като ви чета се чудя до колко това е нормално...

mexicana, за корема, че не ти личи изобщо не се впрягай, особено ако си висока. Имам 2 високи приятелки, които в момента са бременни и мога да заявя, че аз съм с доста по- голям корем от техните. Макар, че и от по- ниската ми сестра корема ми е по- голям, но не и толкова много колкото сравнен с техните коремчета.
Да сте живи и здрави с бебчетата си и изобщо не се впрягайте за това колко ви е голямо коремчето. Важно е бебчетата да са добре, а ние като бременни на финалната права си имаме достатъчно тревоги, че да се впрягаме и на хорските подмятания.
На мен също ми е първо бебче и  съм малко под стрес, защото всичко ми е ново, а и е доста рискова бременност, и за бонус и самото раждане е рисково. Ако се връзвам и на дразнещите изречения които чувам, няма да е много здравословно нито за мен, нито за малчо.

# 710
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 911
Доста е топлочко вече, аз отдавна ходя по рокли и кецове, вчера сефтосах сандалите (и пришките). Не излизам без бутилка вода и съм като смок. ММ днес ми направи комплимент, бях с една рипсена рокля на НМ изцяло по тялото (не е за бременни, но е супер разтеглива: https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0963242004.html), и каза, че ако съм в гръб или фронтално не се разбира, че съм бременна, само ако застана в профил.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 728
AA, на една вълна сме с теб , аз взех тази от Sinsay https://www.sinsay.com/bg/bg/5748j-70x/sukienka-k-si
Аз още от април съм с роклите, че в Козлодуй беше адска жега. Вчера с малкия бяхме навън от 18:00 до 20:00 направо го усетих като 8 часа това време. Днес само до магазина и съм ужасно уморена от жегата. Малката явно и диафрагмата ми натиска и се задъхвам. Тъкмо това мисля как ще карам докрая, но е ясно- вкъщи и на климатик със запушен нос. Grinning

# 712
  • Мнения: 185
И аз знам, че две седмици разминаване/изоставане в мерките не било толкова смущаващо, но при мен са три. И при положение, че досега не е било така, а са си вървели близко, предполагам това е смущаващото.

Като питах на третата фетална вчера, дали да се обърна към хематолог (защото споменах, че съм ходила досега само при проф. Лисичков и то за начална консутация), докторката каза - не. Не било нужно повече да го мисля, от тук нататък само да следим тонове, показатели, кръвоток. За натаспина даже нищо и не знам, в смисъл за какво се използва, да замени аспирина или?

Иначе и моя Д-димер е висок, но това може да е свързано и с боледуването от ковид, доколкото знам.

И аз вчера супер много прегрях в София, просто направих грешката да изляза на разходка на обед и после до вечерта не можех да се климатизирам.

# 713
  • Мнения: 1 261
Натаспин е на соева основа и целта му е да подобрява кръвообращението и уж свалял Д-димер, той е хранителна добавка обаче, т.е. има спомагателна функция, но не е достатъчен за основна терапия, ако има някакъв сериозен проблем с кръвосъсирването.

# 714
  • Мнения: 701
Много беше четене за количката. Интересното е, че не съм я виждала на живо. В магазина имаше черна, по-нисък клас, но прецених, че ще е хубава Wink
Пожелавам ти следващата бременност да си с близнаци 👯
Аз това исках и много им се радвам. Сигурно няма да е лесно, но то пък, кое хубаво нещо е лесно в живота Wink
Аз също съм с малко завишени д-димери (1.52, при горна граница 1.3). АГ не им обърна внимание и се чудя, дали да потърся второ мнение.
Аз не ги усещам като чак толкова големи жеги все още, а си е доста топло. Просто съм свикнала на адските жеги и тези сега са ми ОК.

Sonya_Dimitrova,  благодаря за линка към Za-za, не знаех, че имат неща за бременни. Ще си поръчам и аз един тънък чорапогащник, че много обичам да ходя с рокли, чорапогащник и маратонки. Още ми е рано за по голи крака на мен.

M_lady, количката за близнаци много ми харесва. Жалко, че нямам близнаци, надявах се Grinning Само като погледна двойните колички и ми става едно такова хубаво : )))

# 715
  • София
  • Мнения: 543
И на мен натаспина не ми помогна за съжаление за сваляне на д димер, та се наложи да мина на фраксипарин в последните седмици, превантивно.

Иначе за размерите, моето бебе вървеше 2-3 седмици напред по всички показатели от януари насам, но на последния преглед (34 г.с.) този прираст е доста по-умерен и вече или си отговаря на седмиците, или е само една напред. Даже диаметърът на главата не беше мръднал за две седмици. Малко се притесних, но докторката каза, че щом е качило 300 грама значи си расте и всичко е точно. (Сигридов нямаше да е на това мнение може би). Нямам търпение за следващия преглед да видя как е положението.

Аз имах много ниски стойности на белтък и албумин края на март и през април. Вливаха ми веднъж албумин, пия протеин и увеличих месото, помпах извара и скир всеки ден (вече ми втръсна). Та закрепих положението и вече са около долна граница.

# 716
  • Мнения: 2 300
Д-димер в трети триместър е ок да бъде до 2,1 според Паскалева. Натаспин може и да помогне, но зависи колко е завишението.
Принципно от ковид наистина се качва, това беше причината изобщо да почна аспирин още в началото, а после реших да се проверя и за тромбофилии - бях с ковид в 5 г.с.

# 717
  • София
  • Мнения: 543
gushka, и аз все се успокоявах, че не е чак толкова завишен моят - 2,33. Но доц. Нашар реши да се презастраховаме 😕 и след 7 дни фраксипарин д димерът ми е 2,45. Но ще си ги бия до раждането явно. (Аз имах ковид веднага след зачеването).

# 718
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 911
Нали знаете, че д-димер е отпадъчен продукт от разбивабето на слепени тромбоцити и фибрин? С две думи, инжекциите показват че се разбиват успешно, не знам защо се вторачвате така…

# 719
  • Мнения: 2 469
От страх някое тромбче да не запуши някоя  от плацентите...

Общи условия

Активация на акаунт