Всичко за семейните добавки за деца (детски): въпроси, отговори, ПОЛУЧАВАНЕ - 39

  • 37 297
  • 525
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 12 125
Бихте ли ми казали каква е сумата на член на семейството, за да бъдат отпуснати детски ?

Информацията от първия пост на темата е актуална.

# 136
  • Мнения: 13 082
Здравейте Hug Имам един малко странен въпрос, дали е възможно от общината да ме върнат при подаване понеже служебната бележка ми е пратена на мейл и съответно сканирана?

# 137
  • Мнения: 6 222
Ако има подпис и печат и сте си я разпечатали,нямат основание.

# 138
  • Мнения: 13 082
С подпис и печат е. Просто месеца беше по-натоварен, аз бях отпуска, после пък когато аз можех в офиса ги нямаше, за да мина да си я взема и ми я пуснаха сканирана на мейл. И аз мисля, че не ни трябвало, но дамата в общината ми е крещяла поне 183828 пъти за различни неща, та реших да питам.

# 139
  • Мнения: 6 150
Аз пускам документите онлайн и бележките дори не се сканират, а снимат. Не е имало проблем.

# 140
  • София
  • Мнения: 621
Здравейте.
До края на м. май тази година, работех в една фирма, а на 10 юни започнах в друга. Тези няколко дни разлика, биха ли ми попречили да взимам детски надбавки?

# 141
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Откакто се открехнах на e-delivery, хич не ходя на място. Даже не знам къде преместиха ДСП Младост.

# 142
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Здравейте.
До края на м. май тази година, работех в една фирма, а на 10 юни започнах в друга. Тези няколко дни разлика, биха ли ми попречили да взимам детски надбавки?
Не, но представяте удостоверения и от двамата работодатели.

# 143
  • Мнения: 2 072
Откакто се открехнах на e-delivery, хич не ходя на място. Даже не знам къде преместиха ДСП Младост.
И защо e  “е-delivery” ? Не е ли свързано с електронен подпис?
Документи могат да се подадат, сканирани, с обикновен имейл до съответното ДСП, и пак не е необходимо да се ходи на място.

# 144
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Откакто се открехнах на e-delivery, хич не ходя на място. Даже не знам къде преместиха ДСП Младост.
И защо e  “е-delivery” ? Не е ли свързано с електронен подпис?
Документи могат да се подадат, сканирани, с обикновен имейл до съответното ДСП, и пак не е необходимо да се ходи на място.
Не е свързано с ел.подпис. Иска се ПИК от НАП/ НОИ. Супер лесно е, не изисква подписи - след попълване и потвърждение генерира код, който играе ролята на подпис. Всичко се случва през с-мата - получаване на вх.номер, получаване на заповед, комуникацията си върви от там.

# 145
  • Мнения: 2 072
Гита Ог, благодаря за отговора!
Ще разгледам.
Миналата година подадох по имейл и всичко беше наред.

# 146
  • Мнения: 275
Здравейте, на 17 години съм майка на детенце на 1 годника, искам да попитам дали имам право на майчинство и детски? Ако да какви дукоменти са ми необходими?

# 147
  • Мнения: 2 161
До колкото помня непълнолетните нямат право.

# 148
  • Мнения: 275
До колкото помня непълнолетните нямат право.
Благодаря, много глупаво е измислено иска се стаж за майчинство но не взимат на работа непълнолетни лица...Ами това което пише да се прехвърли към бащата или друг член на семейството.
Бащата е пълнолетен има стаж?

# 149
  • Мнения: 12 125
Вашите родители могат да взимат детски за вас самата. Стига да посещавате училище.

Общи условия

Активация на акаунт