ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - Тема 6

  • 4 925
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 272
Дами, да попитам има ли някое непроговорило още детенце? Таласъмът не ще зъб да обели.
Слуша и разбира прекрасно, когато говоря, но изобщо не прави опит той да каже нещо.
Ще се радвам да споделите опит, а и контакти на логопед, от когото сте доволни.

# 46
  • Мнения: 871
Моя въобще не говори (ако не броим 2-3 думи и всякакви срички).

Как върви адаптацията на дечицата, които сега тръгнаха на ясла? (и тези, които ходят от по-рано, колко време отне да се адаптират и да не плачат като за последно всяка сутрин Cry)

# 47
  • София
  • Мнения: 418
Девойката връзва 2 думи, някой път 3. Някой път цели тиради на бебешки изнася.
Още си приплаква сутрин като я оставям в яслата, но само пред вратата. Взимам я супер щастлива, казва си, че иска пак да отиде. И на другата сутрин пак хленчи.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 405
Все още реве сутринта. Вечер иначе е ок. Ако го питаш дали ще ходи на градина, отговорът е "градина не".
За говорене - доста бебешки неща има, но вече спокойно навързва по 3 думи и се обяснява. Забелязвам, че и от градината научава нови.

# 49
  • Мнения: 3 039
А спят ли там на обяд?  Нашето двугодишно е съвсем отскоро на ясла и доста реве, боледува не тежко, но продължително, до обяд е, няма изглед за скорошна (цялостна) адаптация...

# 50
  • София
  • Мнения: 3 405
Моят спи от ден 1. Четат им приказка и спят около 2 часа. На него му е мъка, защото вкъщи спи по повече (3-3:30ч).

# 51
  • Мнения: 739
Никола ходеше седмица и половина на ясла и се разболя. Не е тежко, няма температура, но с хрема и сополки и тая седмица цялата не е на градина. Иначе си плаче сутрин, като го водим и през деня, понеже има и други дечица дето плачат там в групата им и като ги чуе е доста солидарен с тях. За сега все на обяд сме го взимали, освен последния ден, когато се наложи да остане цял ден, защото братчето му имаше прегледи и нямаше как да го вземем. И при него адаптацията, ще е достаааа дългааа и дано скоро спре да плаче.
Иначе за говоренето знае някои думички и ги казва от време на време, но повече си бърбори на бебешки. Иначе всичко си разбира, каквото му се говори.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 791
Ние си ходим на ясла от Януари. Супер си е там. Сега е сам батко с още 4 деца 2020 и другите са нови от скоро набор 2021. Групата е доста празна и той се радва на вниманието на госпожите. Като цяло не боледува често, но последния месец - 2 пъти.
В сряда има РД и съм купила по 1 книжка за всяко дете, но не знам какво да дам на госпожите. Дайте идеи: какво се носи на тях? Какво е прието да се дава? Те са 4 общо за деня: 2 първа смяна и 2 втора смяна.
Ревльо говори като 3 годишно. Често не ми вярват като кажа, че е на почти 2. Свикнала съм му и не ми прави впечатление. Метнал се е на мен просто. И аз съм била така. Нашето най-близко приятелче не говорише почти нищо до към 2г и 3-4месеца и изведнъж избухна на около 2.5. Скоро прави 3 и не млъква. Направо ни надува главите, хаха. Та търпение и споко.
Голяма драма с бибата Sad Оня ден, събота, с мъжът ми изтрещяхме и му я отрязахме, защото той си я поиска посред бял ден, а не за сън. От тогава е без, но е голяма драма. Плаче за нея, иска я, пазари се, умолява ме да купя нова... Буди се през нощта и иска при нас. Много е жален и нещастен и не знам дали не направихме грешка. И как да продължим напред? Не сме спали от както я отрязахме. Сутринта госпожата в яслата ни намигма и кимна като ѝ казахме, че вече е без биба. Ще съдействат. Днеска цял ден ще го мисля как ще е там.. дали ще спи. Госпожите ни са магьоснички и разчитам много на тяхната подкрепа, но все пак...

# 53
  • Мнения: 272
Днес първи ден в новата ясла и след 3 седмици пауза, щото беше болен, пък после и изследвания.
Оставих го разплакан при лелите, ще го взема към 11.
За рождения ден, пада се през седмицата, ще питам какво може да занеса в яслата, а иначе - на деня в къщи. С повече хора, събота или неделя.

# 54
  • Мнения: 3 039
На г-жите кутийка бонбони, за децата в яслата - нищо.

# 55
  • София
  • Мнения: 418
Бонбони на госпожите. За децата картонена торта. В яслата им правят тържество с балони и музика.
Dagny, за около седмица би трябвало да отмине. Баткото беше зверски пристрастен и за толкова се успокои. Даже почна да спи по-хубаво. Сестра му я ползва само за заспиване и малко ме е яд, че не я махнахме миналата година. Но почнахме да говорим, че е време да я даде на някое бебе. Смятам по Коледа да се случат нещата.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 405
Малкият беше болен за рд-то си и не ходи в яслата. Иначе мислих някакви играчки да оставим за децата в картонена торта, а за госпожите така и не измислих. Не исках да е храна, за да не се дразнят децата, ако я видят (не се знае кое с какви алергии е или какво му се позволява да хапва).
Иначе при нас драмата с почването пак беше първите 3 дни. После отиваше с кеф. Започна и малко по малко да говори за градината. Тъкмо петък беше супер и събота сутринта вдигна температура. Нещо прекара уикенда, ама го оставих днес вкъщи, утре пак. Сряда иначе мисля да си ходи.

Дагне, не връщайте биберона. Ще покиселее, помрънка, ама дръжте на вашето. Малкият не я е търсил откакто е махната, но беше чист късмет според мен. Зор е сега с памперса. Хич не си казва нищо, че ползва и гърне и тоалетната с приставка.

# 57
  • Мнения: 272
Иии, след 5 дена на ясла, малчо реши да се обзаведе с хрема и температура, като за петък вечер! На печелившите, честито!

# 58
  • Мнения: 3 039
Нашата също така беше след първата седмица. После цели 2 седмици ходи, но на втората почна едно хъркане при спане, обаче нищо не излиза напред. Може би по-лесно ще се пребори. Вие с какво засилвате имунитета?

# 59
  • Мнения: 272
Biozin Kids уж, ама като има сополиви там, няма кой знае какво значение.

Общи условия

Активация на акаунт