С какво ви дразнят свекървите? – 136

  • 33 760
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Моята свекърва пък ме дразни напоследък,защото е нахална и безочлива!
Кара децата ми да се обръщат към чичовците си с Татко ти "Еди кой-си" и към етърва ми "Майка ти-еди коя си"
Чакай бе жена! Рязах я 100пъти да не ги учи така..Децата си имат един баща и една майка! Какво е това на всеки срещнат мама,тати Еди кои си! Егати наглата жена! Колко пъти направих забележка,даже пред всички.Тя продължава..Етървата и тя горката почна мама да се чувства..Вика на децата-Ела мамо,Не там мамо,това мамо,онова мамо! Бясна съм..И двете знаят,че се дразня на това и продължават в същия дух..Ама ще ги ужили пчела накрая.!
Вашият съпруг защо не и направи забележка?Другите защо й се връзват?Те като нейни деца в редно също да к кажат и да не го правят.

# 736
  • Мнения: 13 805
Тъпо е, да!
Да не е някакъв местен обичай? Вие с мъжа ти какви сте на децата на девера и етървата? Как ви наричат?

По нашите наименования на роднинските връзки те са си чисти чичо и леля. Но някъде може и стрико и стринка (чинка, чина).
Така че, ако продължават да нахалстват, ти пък започни така да си учиш децата да им викат - стрико Х и чина У 😉
Кажи, че по вашия край обръщението е така 😏

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 13:51 от птица

# 737
  • Мнения: 1 282
Да,правилно си разбрала.🤷
Птица племенника на мъжа ми му казва чичо,а на мен кака! И защо пък за техните деца сме кака,чичо,а за моите 50 бащи и майки! На него никой не му казва да ни нарича татко,мама,а и от къде на къде!! Не съм ничия майка,нито пък мъжа ми баща! Няма такъв обичай..Винаги,когато вика татко ти "Иван,аз допълвам,не татко "чичо" и ей така винаги я прекъсвам ама тя си продължава простачката..
И другото,което в етървата е мащеха на това дете (племенника на ММ) той нарича "мама" и баба си и жената на баща му.Нарича "тати" биологичния си баща и дядо си.
Даже за да ме разбере тази "хахо" и казах,че моите деца не са изоставени от родителите си,като някои деца, та да не знаят кой татко,кой баба и т.н и да имат по-10 бащи и майки.Явно я ударих в болното място и дава газ сега жената..

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 14:02 от *ĤĚŇĂ*

# 738
  • Мнения: 5 366
Не е странно, а е голяма идиотия  чичото и стринката да са мама и татко?!  Откъде накъде? Не че"маминка"  вместо баба не е идиотско, но това минава всякакви представи за  долна граница на нормалността.

А за детето с "акото", нито бабата, нито майката, нито бащатата трябва да го отминават безнаказано. С този начин на изразяване какво правим в  ДГ и в училище? Или майката това не я интересува. Иучителите ще са виновни ли?
 Ще ми каже така внуче, ама ще му се случи случка  и то не само от мен..

# 739
  • София
  • Мнения: 19 368
И това е регионална особеност - някъде бабата е наричана "стара майка" или дори "маминка". Моите братовчедки така викаха на баба ни (от СИ България). И си беше съвсем заслужено - гледала ги е като писани яйца, за разлика от брат ми и мен.

# 740
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
*ĤĚŇĂ*, че е тъпо, тъпо е и с право се ядосваш. Но вече те питаха, а не отговори, мъжа ти как реагира на това. Те като виждат, че те дразни може и нарочно да го правят, но едно е ти да правиш забележки и да поправяш и друго мъжа ти да заяви на майка си и сестра си, че това не го приемате. Ти може да си водиш битки с тях до второ пришествие, мъжа ти, ако не е зад теб

# 741
  • Мнения: 1 282
А,извинете това го пропуснах.Винаги се случва,когато ММ не е покрай нас.Споделих му за това,че изпитвам раздразнение от това и каза,когато кажат такова нещо пред него,аз да замълча той ще им отговори.А ММ е такъв човек,че както си седи няма да тръгне да им отвори темата за това.А и честно казано не искам и аз да прави така,защото нещата ще тръгнат натам,че аз го форсирам за да вдигне скандал на майка си.Не съм такава,да се крия зад него и да му дудна и да чакам той да каже нещо и да вдигне скандал.
Ама те са хитруши! Свекито много добре знае,че ще и се направи забележка за това и още не се изпуснала пред него.

# 742
  • Мнения: 1 857
Това с "Майко" И "татко" на чичото и лелята счупи тъпомера.Маминка и стара майка са традиционни обръщения във Варненско и съответно Русенско.
Аз ако съм на снахата,ще видят звезди по пладне.Направете качествен скандал и при първото такова обръщение си приберете децата и напуснете/където и да сте/ Разбира се,първо говорете със съпруга си.

# 743
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Мъжа ти не е нужно да прави скандал, че да им покаже, че знае и, че не е редно. Съвсем спокойно може да обясни, че децата се объркват и, че племениците не казват на вас мамо и татко, съответно да поиска сметка от майка си защо целенасочено учи вашите деца така. По този начин няма как да обвинят теб, като мъжа ти подчертава объркването на децата, а не твоето раздразнение

# 744
  • София
  • Мнения: 19 368
Мъжът няма първи да започне темата, а майка му внимава да не го прави пред него.
Такива хора разбират само от радикални действия - да си тръгнеш или да я предупредиш, за предпочитане пред повече хора.

# 745
  • Мнения: 1 282
Ма ко много добър съвет! Но каквото и да подчертае,те ще го разберат както си искат и нещата пак ще се обърнат към това,което казах.🤷
Мей мей направих скандал 2-3 пъти със свеки и един път с етървата..Нахални са! Това е..

# 746
  • Мнения: 5 009
ма ко, в такъв случай свекървата ще каже, че нещо не е разбрала снахата и няма такова нещо. Ако HЕNA сама не направи нещо, няма да го бъде.

# 747
  • Мнения: 2 297
Това е толкова безумно тъпо, че даже не ми хрумва какво би могла да направи Hena.

# 748
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
ма ко, в такъв случай свекървата ще каже, че нещо не е разбрала снахата и няма такова нещо. Ако HЕNA сама не направи нещо, няма да го бъде.
Да бе, ще го изкара, че снахата не е разбрала. Ако сина ѝ каже "детето ме пита нещо за татко Иван(както дадоха пример) и после каза, че системно ги караш да казват мамо и татко на тяхното семейство", как точно ще изкара, че снахата нещо не е разбрала?
Ксена, не те съветвам да чакаш. Или с нещо такова да мине на темата или ти повдигни въпроса, като си с него. Няма как да отрече и пред вас и пред децата и пред етървата. Все една от двете с реакцията си ще даде да се разбере, че изобщо не си измисляш и, че това е проблем, който трябва да се реши веднъж завинаги. Както и предположих, сама и да им вдигаш скандали, нищо няма да постигнеш, само ще се въртите в затворен кръг и ще си късаш нервите. Щом разправия само в присъствието на мъжа ти би решил проблема, така да бъде

# 749
  • Мнения: 1 282
Абсолютно няма да се дам! Ще повтарям до дупка! Докато и те свикнат да назовават всеки с "правилните имена" Всеки да си знае мястото.На мен със сигурност няма да ми омръзне да отстоявам мнението и позицията си.Не ме плашат и такива змиорки.Сигурно ще е дълго и трудно,но.....няма да се откажа!

Общи условия

Активация на акаунт