Нашите цветя - обща тема 15

  • 27 628
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 542
Ени, благодаря за новата тема! Записвам се с каланхоето, което всъщност се оказа съвсем приличен размер в подходящата саксийка.



Изкарах шефлерата да видим как ще ѝ се отрази слънцето. И малкото влачещо е двойно вече откак е навън.

Последна редакция: пт, 22 апр 2022, 17:51 от MagniМ

# 16
  • Мнения: 1 555
Ето го най-новия член на семейството 🌹😍

# 17
  • Мнения: 154
Здравейте, имам резници от мушкато, струват ми се доста дълги поне педя и се чудя в каква саксия да ги съдя: голяма или малка? Сега са в буркан с вода да ги чакам ли да пускат корени? И колко на често да ги слагам? Нямам идея как се развива мушкатото и затова питам, че да не им стане тясно. Благодаря предварително:)

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 640

Саморасла теменужка
Верно ли оранжева саморасла. Аз си мислех, че са хибрид. Имам една в градината и мислех, че съм я купила и боднала есента. Иначе от семена хващам сини, пъстри, но с оранжев цвят не, а толкова ги обичам.

Здравейте, имам резници от мушкато, струват ми се доста дълги поне педя и се чудя в каква саксия да ги съдя: голяма или малка? Сега са в буркан с вода да ги чакам ли да пускат корени? И колко на често да ги слагам? Нямам идея как се развива мушкатото и затова питам, че да не им стане тясно. Благодаря предварително:)
Направо в саксия ги бодни да си правят корени. Не е нужно да е голяма, ако само едно коренче слагаш, ф17 саксийка е добре.

Последна редакция: сб, 23 апр 2022, 11:41 от ДамаТрефа

# 19
  • SF
  • Мнения: 21 167
В моите саксии живеят едни едри мушици - колкото половин пчела са и малко приличат на пчела. Ровят пръстта. Когато полея цветята, излизат. С какъв препарат да ги разкарам?

# 20
  • Мнения: 7 910
Дама трефа, напълно саморасла - поникна през зимата в една саксия, зарязана до чешмата. На други места ръснах семена по-късно, но те не излязоха.

# 21
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
привет, привет. Simple Smile вече сме си у дома. цветя няма, но душата ми е пълна.



София днес Wink

ени, Благодаря за новата тема. Simple Smile

Ева+, това, което чакаш да се разлисти още е кукуряк или ако си го купувала отразсадник - хелеборус Wink което си е пак кукуряк. Simple Smile

кой показа трилистника? когато бях малка ни учеха, че всичките му части са отровни. Simple Smile сега в Египет видях, че го отглеждат във ферми, събират грудката в корена му (прилича на ряпа) и я готвят катокартоф. има много подобен вкус Simple Smile наричат го "таро".

тия дни може би ще отидем до лятната къща и до къщата на майка ми Simple Smile ще е е красиво.

светли празници, момичета.

# 22
  • Мнения: 4 682
Ето малко хубости от градината на мама




Това последното е къдраво индрише - много ме изненада не знаех, че съществува.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 020
Магни,бързо да се оправяш

Морковела,ти си  феята на разсада. Аз така и не се научих да правя разсад.

Петуния на която не устоях, скъпичка е,но до сега нямах жълта и реших да пробвам.

# 24
  • Мнения: 7 910
Добри, благодаря - точно хелеборус е! Знаех, че е вид кукуряк, но в природата са по-други или поне при нас са с дребни листа и високи стърчащи зелени съцветия.
П. П. Натуся, влюбих се в твоята петуния!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 16 105
Олеее,разкошна е тази жълта петуния!
Прекрасна е!
Преди 2- 3 години,някой тук беше показал жълта петуния,но кой беше....?
Което ме подсети - Бисерка да се е разписвала скоро? Загуби се това момиче!

# 26
  • Мнения: 3 542
Добри, а какво стана с плануваната почивка при мен? 😡

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
размина се, защото любимия откри Ларнака Simple Smile
засега се разминава, защото аз не съм се отказала да дойда при теб.

# 28
  • Мнения: 2 895

Ени, благодаря за новата тема Purple Heart !
Натуся, прекрасна петуния, и аз не съм виждала такъв красив цвят Simple Smile!
Ccvet, разкошна градинка с много красиви цветя Heart Eyes!

# 29
  • Мнения: 7 033
И нарцисите ми цъфнаха, но лаленцата нещо се ослушват, явно им е студено.

Общи условия

Активация на акаунт