Памперсите - кога да ги свалим

  • 1 494
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 227
То ще си каже, повярвай. Единият нямаше 2 год. махна дневния, но почти до 3 остана нощния. Другия на 2.4г. махна и двата. Ако искаш да опиташ, изчакай пролетта, да се стопли времето, тогава е по лесно.

# 16
  • Мнения: 6 461
Здравейте, някой ще ми каже ли реално откога да свиквам детето си да се справя без памперс, за голямата нужда сме готови , но пишкането ми е проблем - на 1,1 м.сме
Малки сте още .Детето само ще си покаже кога е готово.
Долу, горе към втората годинка.

# 17
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Памперса на Боби през деня махнах,когато беше на 2.год и половина.Със ношното напикаване,все още имаме малко проблеми.Случва се на месеца веднъж, да се напишка вечер. Tired

# 18
  • Мнения: 941
вие сте като нас, но ако беше лято щяхме да махаме, но времето според мен отлага това за пролетта, сега само в къщи можеш да го махаш, така поне аз мисля да направя,
успех

# 19
  • Мнения: 465
Ние сме на 1г.6м и още не сме го махнали с баткото стана към втората година а незнам с малката как ще е.Надявам се да стане по рано Wink

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 382
Моят отговор е - през лятото. Разбира се всеки сам си решава как да подходи, но аз така направих и съм много доволна. Дени беше на година и 11 месеца, когато свалихме памерса за по-малко от седмица. До тогава веднъж-два пъти беше виждала за какво служи гърнето, но самата тя го ползваше като шапка. 
Един ден казах - ще чистим! Въоръжих се с парцал и търпение и я оставих само по гащички. На третия или четвъртия ден започна да си казва и до края на седмицата бяхме на разходка без памперс.
Едновременно с това се научи и нощем да се стиска, но ако изживее някакъв стрес се изпуска. Примерно сега като тръгна на градина, два месеца, всяка нощ памперса беше мокър. От както свикна с градината, спря и да се напишква.

# 21
  • Мнения: 377
Моето мнение е че детето само ще си покаже-когато го слагаш често на гърнето и когато памперса се задържа сух според мен това е времето за махане.Габриел е на 2г. през лятото бяхме мяхнали памперса (дневния) и нямаше проблем просто по-често сядахме на гърнето, но започнахме през септември градина и той не искаше да казва на лелята и госпожата и пак го сложихме, но мисля пролетта да го махнем ако той не изяви желание по-рано де.Иначе с голямата работа проблеми нямаме -задължително на гърнето, дори се е случвало се е стискал само  и само да не се наака в памперса.На мои познати детето не можеха да го накарат да седне на гърнето и вършеше всичко в памперса докато не стана на 2г. и 8 м.и тогава той сам каза че не иска памперс и че е вече голям-махнаха го отведнъж без да се е напишквал в гащите.

# 22
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Свалих го на сина ми на година и пет месеца. Една седмица го дебнех, изпускаше се на пода от време на време, но после схвана какво се иска, а преди това никога не го е правил в гърне, отказваше да седне даже. На втората седмица в 50% от случаите ми казваше сам и след месец винаги ми казваше. Навън ходим с памперс, защото не съм сигурна, че ще се сдържи, ако не мога веднага да го изпишкам. Засега няма проблем, казва и свалям памперса. На обед като го изпишкам преди лягане, после чак като стане. Вечер не съм го махнала, защото още пие мляко и на заспиване и нощем.

# 23
  • Мнения: 105
Дневния памперс го махнахме на 1г и 11м изцяло, но с нощния още сме проблемни, а вече е на 3г и 4м

# 24
  • Мнения: 3 360
При всички случаи след година и половина!На голямата дъщеря го свалихме изцяло малко преди две годинки!А за малката ще изчакам топлото време -на лято! Laughing

# 25
  • Мнения: 1 446
Това лято на 1г.8м. Все още е с нощен памперс. Не бързай детето само ще ти покаже.

# 26
  • Мнения: 58
сина ми е на 1г.8м. и "казва" какво се прави на гърнето и в тоалетната- в смисъл: пиш и аки, ама всичко е само на теория. Сложа го на гърне, 20мин. горкия се напъва, да покаже, че знае за какво иде реч, вика и пишшш..., ама до тук. Практиката ни хич я няма   ooooh!
...имаче като се разухае едно хубаво около него, той задължително констатира направеното с гордост, ама при свършен факт newsm78

# 27
  • Мнения: 1 645
Махнах памперса когато Дани стана на 2 годинки.
Стана точно за 1 седмица,при условие че никога не е ачкал другаде освен в памперса.Свикна направо на детска седалка, на гърнето не искаше изобщо да седне.
След горе долу 10 дни след като махна дневният пампер, махна и нощният памперс.

# 28
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Точно на две години махнахме памперса Laughing....стана много лесно и някак естествено...дъщеря ми сама си показа, че е дошъл момента.

Общи условия

Активация на акаунт