Детски ясли...храна..отношение....очаквания 3

  • 11 197
  • 260
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 396
миличките болнички да оздравяват бързо.
Тарталета /ето че пак се засякохме - нали си от майските мами 2005 / и Теди спа за първи път вчера в яслата - но заспал след доста мрънкане заради бибата. Ще свикнат, къде ще ходят...
deshtovidi, ако Яна си яде добре вкъщи, може би е рано да се притесняваш. И Теди първите 10 дни не искаше да хапне нищо в яслата, но полека-лека започна да се храни дори сам /вкъщи дори не иска да яде, ако аз му давам/.
Ами, хайде, пак лека и безболестна.

# 16
  • Мнения: 755
Тази вечер Борис ми каза , че учителката днес му казала , че като кашля утре да не ходи , че кашляштите деца само заразявали другите деца и учителките. Да, това звучи добре , но съвсем не е удачно за случая да го каже на сина ми. Борис не е болен... кашля вследствие на някакви тъпи и гадни остатъчни секрети основно нощем вече три седмици. През които 3 седмици обиколих лекарите да се консултирам до кога ще кашля... какво да предприема като лечение или облекчение и т.н./ сега пак му давам сироп за кашлица , но тя не минава напълно/ който знае за градинската кашлица е това е тя отврат работа и мъчение за детото... Wink Е, добре не стига , че детето ми се разболява от дг, а да го обвинят , че той ги заразявал... #Cussing out айде бе ... докато си беше в къщи незнаеше какво е кашлица въобще , а сега се мъчи милия и се дави през нощта. Възмутена съм... мога още да скандирам по темата , но това ще го направя утре очи в очи с учителката. И най-гадното е , че го казват на него ... Shocked защо не на мен като родител , а на едно дете. Бясна съм....... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 17
  • Мнения: 844
Моят Митунгер (както весело го нарича Каката) е болен също. От вчера е с висока температура и днес сме на АБ. За жалост вчера и днес го гледа татко му, от утре аз поемам щафетата. Няма как на работа ходим всички и бабите и те работят. Ох, май ще ми трябва някоя жена за спешни случаи. Вие какво мислите по въпроса? И дали ще се навие само почасово, особено ако детето е болно?  newsm78 Ох, не знам, но доста зор идва, ако и двамата често боледуват. Вие как решавате този въпрос?

# 18
  • Мнения: 412
Тази вечер Борис ми каза , че учителката днес му казала , че като кашля утре да не ходи , че кашляштите деца само заразявали другите деца и учителките. Да, това звучи добре , но съвсем не е удачно за случая да го каже на сина ми. Борис не е болен... кашля вследствие на някакви тъпи и гадни остатъчни секрети основно нощем вече три седмици. През които 3 седмици обиколих лекарите да се консултирам до кога ще кашля... какво да предприема като лечение или облекчение и т.н./ сега пак му давам сироп за кашлица , но тя не минава напълно/ който знае за градинската кашлица е това е тя отврат работа и мъчение за детото... Wink Е, добре не стига , че детето ми се разболява от дг, а да го обвинят , че той ги заразявал... #Cussing out айде бе ... докато си беше в къщи незнаеше какво е кашлица въобще , а сега се мъчи милия и се дави през нощта. Възмутена съм... мога още да скандирам по темата , но това ще го направя утре очи в очи с учителката. И най-гадното е , че го казват на него ... Shocked защо не на мен като родител , а на едно дете. Бясна съм....... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ккакво стана с дг?и лелите?
и ние сме така-една седмица беше при баба си на гости,върна се в цветущо здраве,понеделник-ясла,вторник-ясла=сополи и кашлица.......направо е трагедия.........
моля те,пиши какво стана с лелите?

# 19
  • София
  • Мнения: 396
Fortune, какво стана с кашлицата и с Борис?
Аз пък искам да питам мамите на скорозапочналите в ясла. Децата отпускат ли се да играят с другите? Теди е най-малкият в групата, още почти не говори, макар че децата вече го познават, даже го викат сутрин да влиза в стаята... Но той влиза и сяда на едно канапе. Следобяд майка като го взима, пак казва, че седи там. Знам, че е минало малко време - той тръгна на 7 ноември, но все пак - да сверя часовника...

# 20
  • Мнения: 755
Здравейте пак от мен... говорих днес с учителката и  й обясних ,че Борис не е болен , най-вероятно е от остатъчните секрети или вече се съмнявам дали не е  на алергична основа. Учителката като усети моята лека настъпателност стана от мила по- мила и с разбиране каза , че ще го следят дали кашля често през деня и ще ми казват. Супер разбиране ... нали... нямам думи просто. Евала на жената , че успя да ми замаже очите и  чак да ме успокои. Mr. Green А синът ми днес пък друго каза/100% съм сигурна , че не ме лъже ... познавам го кога си измисля и то доста добре/, че докато спяли децата на обяд /той явно не е спял щом го е чул/, когато се сменяли учителките едната нещо говорила на другата за мен ...според Борис ставало дума какво работя и работя ли въобще.  Shocked Нещо май много съм им интересна на жените ... незнам не съм се карала или нещо подобно до сега /днес имах такова намерение, но тя просто ме обезоръжи/. Сигурно просто си клюкарстват като жени за майките на децата и Борис е чул... знам ли ...шантава работа.  Wink Какво става незнам...чак ми е смешно вече. Joy

# 21
  • Мнения: 1 734
Аз чак сега видях, че сме имали нова тема  doh

# 22
  • Мнения: 412
Аз чак сега видях, че сме имали нова тема  doh
И аз се чудех къде изчезна....
Fortune,не вярвам да е с лошо,въпреки,че като искат да коментират нещо могат да го направят по-деликатно,нали?Не си хаби емоциите с глупости,освен ако не си се ядосала,естествено......
аз сега се замислих,че винаги когато водя или вземам дребния от ясла,те все си говорят за разни хора там........
ами какво да правят жените по цял ден с клюки се занимават,сигурно
пък и няма как да не си им интересна,като личност,тъй като все пак гледат детенцето ти Wink
Краси,как е снахичката сладка?Надявам се да е добре!

# 23
  • Мнения: 1 734
Да споделя: в нашата група децата са около 20-22. Сестрите се оплакват, че има много деца и не могат да си гледат съвестно работата, т.е. да обръщат внимание на всяко едно поотделно. Споделят с нас, родителите, съответно и ние не сме очаровани, но никой нищо не прави по въпроса. Директорката казва, че е затрупана с молби,  нови деца продължават да се приемат, а групите са запълнени. Питам се, във вашите градини- ясли по същия начин ли са нещата или само в нашата има такъв наплив. Чудя се как да съм спокойна, че детето ми ще бъде добре гледано през деня (както е и по-буйно) и няма да се нарани наново, като самите госпожи казват, че не им е възможно да работят така!

# 24
  • Мнения: 3 537
Цитат на: mixture link=topic=143811.msg2766363#msg2766363 Краси,как е снахичката сладка?Надявам се да е добре!
[/quote



Добре е.От понеделник пак сме на ясла,че горката плаче,иска да ходи.Сега правят репетиция за празника ,другата седмица ще им правят снимки с дядо Коледа. Laughing

# 25
  • Мнения: 307
Тази вечер Борис ми каза , че учителката днес му казала , че като кашля утре да не ходи , че кашляштите деца само заразявали другите деца и учителките. Да, това звучи добре , но съвсем не е удачно за случая да го каже на сина ми. Борис не е болен... кашля вследствие на някакви тъпи и гадни остатъчни секрети основно нощем вече три седмици. През които 3 седмици обиколих лекарите да се консултирам до кога ще кашля... какво да предприема като лечение или облекчение и т.н./ сега пак му давам сироп за кашлица , но тя не минава напълно/ който знае за градинската кашлица е това е тя отврат работа и мъчение за детото... Wink Е, добре не стига , че детето ми се разболява от дг, а да го обвинят , че той ги заразявал... #Cussing out айде бе ... докато си беше в къщи незнаеше какво е кашлица въобще , а сега се мъчи милия и се дави през нощта. Възмутена съм... мога още да скандирам по темата , но това ще го направя утре очи в очи с учителката. И най-гадното е , че го казват на него ... Shocked защо не на мен като родител , а на едно дете. Бясна съм....... #2gunfire #2gunfire #2gunfire



Браво на у4ителката, 4е му е казала на детето, понеже явно майка му не се се6та, 4е трябва да си  го у дома. Извинявайте, но
най-добре си дръжте детето в ку6ти, докато няма никаква "остатъ4на ка6лица"!!   Те вси4ките там са с "остатъ4на ка6лица", затова са болни до едно. Аз моя си го държа по 15 дни в къ6ти до пълно оздравяване и ми го връ6тат със сополи и ка6лица на 1-ия ден.  ....Заради такива като вас,  понеже не сте единствена....наистина вси4ки в яслата ка6лят!! Моля се да има по-ве4е такива у4ителки, да не приемат сополиви и ка6ля6ти деца! Знам какво е да ти го върнат и да ти променят плановете за деня, да не ходи6 на работа или незнам какво о6те, нооо  предпо4итам да бъда съвестна и 6том видя, 4е теква хрема или ка6лица тръгва- не 4акам да ми кажат у4ителките, а сама го спирам от яслата, до пълно из4истване. Дано всепове4е майки да го правят, така няма да има болни деца по яслите!!!!

# 26
  • Мнения: 1 734
Извинявайте, но
най-добре си дръжте детето в ку6ти, докато няма никаква "остатъ4на ка6лица"!!   Те вси4ките там са с "остатъ4на ка6лица", затова са болни до едно. Аз моя си го държа по 15 дни в къ6ти до пълно оздравяване и ми го връ6тат със сополи и ка6лица на 1-ия ден.  ....Заради такива като вас,  понеже не сте единствена....наистина вси4ки в яслата ка6лят!! Моля се да има по-ве4е такива у4ителки, да не приемат сополиви и ка6ля6ти деца! Знам какво е да ти го върнат и да ти променят плановете за деня, да не ходи6 на работа или незнам какво о6те, нооо  предпо4итам да бъда съвестна и 6том видя, 4е теква хрема или ка6лица тръгва- не 4акам да ми кажат у4ителките, а сама го спирам от яслата, до пълно из4истване. Дано всепове4е майки да го правят, така няма да има болни деца по яслите!!!!

Ако е с хронифициран бронхит или на алергична основа ще има да чакаш докато не влезе в пубертета (както съм била аз навремето) до тогава ли предлагаш да си го държи детето вкъщи?! И не остатъчната кашлица е заразна, а тази в начален стадий, която дори още не се е проявила съвсем  Naughty

# 27
  • Мнения: 755
Тази вечер Борис ми каза , че учителката днес му казала , че като кашля утре да не ходи , че кашляштите деца само заразявали другите деца и учителките. Да, това звучи добре , но съвсем не е удачно за случая да го каже на сина ми. Борис не е болен... кашля вследствие на някакви тъпи и гадни остатъчни секрети основно нощем вече три седмици. През които 3 седмици обиколих лекарите да се консултирам до кога ще кашля... какво да предприема като лечение или облекчение и т.н./ сега пак му давам сироп за кашлица , но тя не минава напълно/ който знае за градинската кашлица е това е тя отврат работа и мъчение за детото... Wink Е, добре не стига , че детето ми се разболява от дг, а да го обвинят , че той ги заразявал... #Cussing out айде бе ... докато си беше в къщи незнаеше какво е кашлица въобще , а сега се мъчи милия и се дави през нощта. Възмутена съм... мога още да скандирам по темата , но това ще го направя утре очи в очи с учителката. И най-гадното е , че го казват на него ... Shocked защо не на мен като родител , а на едно дете. Бясна съм....... #2gunfire #2gunfire #2gunfire



Браво на у4ителката, 4е му е казала на детето, понеже явно майка му не се се6та, 4е трябва да си  го у дома. Извинявайте, но
най-добре си дръжте детето в ку6ти, докато няма никаква "остатъ4на ка6лица"!!   Те вси4ките там са с "остатъ4на ка6лица", затова са болни до едно. Аз моя си го държа по 15 дни в къ6ти до пълно оздравяване и ми го връ6тат със сополи и ка6лица на 1-ия ден.  ....Заради такива като вас,  понеже не сте единствена....наистина вси4ки в яслата ка6лят!! Моля се да има по-ве4е такива у4ителки, да не приемат сополиви и ка6ля6ти деца! Знам какво е да ти го върнат и да ти променят плановете за деня, да не ходи6 на работа или незнам какво о6те, нооо  предпо4итам да бъда съвестна и 6том видя, 4е теква хрема или ка6лица тръгва- не 4акам да ми кажат у4ителките, а сама го спирам от яслата, до пълно из4истване. Дано всепове4е майки да го правят, така няма да има болни деца по яслите!!!!
Бих искала да изясня и поясня нещо преди да ми лепваш етикета на безотговорна майка и т.н. Първо не пускам Борис НИКОГА болен държа го вкъщи по2-3 седмици докато напълно оздравее и второ, той НЕ Е В МОМЕНТА БОЛЕН.  Това го потвърдиха четирима педиатри. Тази кашлица я има вече три седмици и половина , цялостното му състояние от 2 седмици е напълно здравословно. Той не е заразен , защото кашлицата не е причинена , нито от инфекция на горните дихателни пътища нито от развиваща се ангина. В началото лекарите казваха остатъчни секрети , но вече се изяснява, че не е това причината, най-вероятно алергия или нещо друго , което ще изследвам в понеделник. Така че , когато не си наясно не реагирай остро , а питай просто. Вярно е че и постингът ми не е много ясен , но бях бясна както и съм написала. С учителката се разбрахме "со кротце, со благо", за да й се изясни и на нея картината и да не остава с погрешно впечатление. Моето дете също боледува много от такива неизлекувани деца , но аз не бих си позволила подобен "лукс" да пусна детето си на градина болно. А тази кашлица от както ходи там я има ,така че да обвинявам всички , че детето ми от три месеца вече все нещо му е неразумно и безполезно.. Rolling Eyes при положение , че въобще не беше болнав. Така че такива квалификации не са ми повкуса... едва ли ти ходиш торлкова често на лекар  колкото аз водя  напоследък Борис... хайде да си имаме  Crossing Armsуважението. Naughty

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз искам да обобщя изминалата "ясленска" седмичка  Grinning
Много съм доволна от детето  Grinning Вече отива, ако не с желание, то поне не с нежелание  Crazy Хленчи около 2-3 минутки и си влиза сама в групата. Изяждала си всичко ( не знам защо тогава е гладна като вълк, когато я взема в 14 часа  Thinking). Съвсем лесно и бързо заспивала ( а вкъщи... #Crazy още се гушкаме и убеждаваме). Спяла между половин час и час и половина.
От понеделник ( ако всичко е ОК и е на ясли) ще я прибирам, както и другите- след 16ч.
Това е от мен  Hug

# 29
  • Мнения: 1 181
ама то нова тема имало  ooooh!

да докладвам: пак е болен, сополи и кашлица страхотна. Нищо му няма на детето, гърдите му чисти, гърлото спокойно, всичко е от сополите (това според двама лекари). Вчера си остана вкъщи и ще видя в понеделник дали ще го пращам на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт