Детски ясли...храна..отношение....очаквания 3

  • 11 213
  • 260
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 397
Оххх  и аз така се надявах тази седмица да тръгне пак на ясли, но уви  Cry Изпи АБ, беше здрава 1 ден и на другия пак потече нослето. Даже в събота станаха зелени секретите и започна ужаастна кашлица. Утре ще я водя да я слушат, че се претисних - цял ден днес не е спряла да кашля  Cry Направо се чудя от какво ги хваща тия вируси като си стой в къщи  Tired

# 61
  • Мнения: 281
Моят син изкара два поредни грипа и стигнахме и двата пъти до антибиотик  Tired Спрях го за месец и половина и педиатърката ми препоръча да му дам Изопринозин за имунната система. Дава се по схема 3 месеца. Дано да има ефект!  Praynig Ще разберем като го пусна отново на ясла от другата седмица.  newsm78
А някой друг да е ползвал този "Изопринозин"? Някакви мнения? Thinking
  bouquet

# 62
Ето и прясна ясленска случка от сутринта.Детето не ходи на ясла вече втора седмица.Таксата се плаща до десето число т. е. до вчера (неделя).Днес сутринта ми се обаждат по телефона с думите:"До 10 мин. да дойдете да си платите таксата, защото приключваме ГОДИНАТА." А аз щях да я платя следобед.Наистина такова ми беше намерението.Нормално ли е според вас такова отношение?

# 63
  • София
  • Мнения: 3 688
bebewladi това е ужасно,те дори не са се поинтересували дали детето ти посещава яслата или както ти казваш си е вкъщи от две седмици:(
Аз да се отчета Светльо е със зеленикави сополи:(и днес ще посетим педиатърката да испише нещо.Жалкото е само че ще изпусне снимките за календарчета в яслата,а бях обещала на родата вече:)
Ще мина през градината да ги питам кога ще идва фотографаи дали може само да заведа мъника да го щракнат:)
От миналата седмица му спрях имуностимулатора.4седмици не беше боледувал и сега като не го давам,хоп болест.А жената в аптеката ме убеждаваше,че щоме изпил една опаковка Есберитокс значи му е достатъчно подсилен имунитета за целия сезон!!!!
След Нова годинапак ще започна да му го давам.

# 64
  • Мнения: 5 254
Здравейте момичета  Hug

Днес Йоан за първи ден беше на ясла. Влезе при децата и започна веднага да си играе и да им говори. Не плака, даже като го вземах не искаше да си тръгва. Първите дни ще е само за по 1-2 часа. Аз бях много спокойна  Wink Дано и за напред всичко е наред и да не се разболява често  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 2 271
Здравейте момичета  Hug

Днес Йоан за първи ден беше на ясла. Влезе при децата и започна веднага да си играе и да им говори. Не плака, даже като го вземах не искаше да си тръгва. Първите дни ще е само за по 1-2 часа. Аз бях много спокойна  Wink Дано и за напред всичко е наред и да не се разболява често  Peace
Радина, дано момченцето ти все така да се радва на децата  и игрите в яслата. Не искам да те обезсърчавам, но почти всички деца първия ден не разбират какво става, но след като ходят 2-3 дни и вече знаят, че ще останат там без мама, започват да плачат.
Но това е неизбежен период, така че дерзай! Колкото по-малко е детето, по-лесно свиква  и приема промяната.

Моят син свикна за около месец, хем с прекъсване.... И вече си влиза сам в групата с желание и изобщо не ме търси.
Обаче сега е болничък и май за тази година ще ходи само последната седмица.

Я разкажете във вашите ясли събират ли ви пари за подаръците от Дядо Коледа, или ви карат направо да ги купувате?
На нас ни казаха да си купим който, каквото иска и Дядо Коледа ще му го подари.
Обаче не ни предупредиха за някаква примерна сума и се опасявам, че може да се получат големи разлики в подаръците, които да подразнят някои дечица  Thinking .... А не е нужно.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 688
При нас събраха пари октомври месец и казаха че са останали от тях за да купят на всяко детенце подарък
На момченцата един вид ,а на момиченцата друг вирд,за д не се карат и да няма съревнование кой родител ще копу по-голям и по-хубав подарък на детето си.
Защо не го предложите този вариант в яслата,мисля че е съвсем справедливо.

# 67
  • София
  • Мнения: 529
Събраха ни по 5лв. за тържеството, отделно ме предупредиха да му купя подарък, да го опаковам и надпиша, за да му го подарял дядо Коледа  Laughing

# 68
  • Мнения: 5 254
Не искам да те обезсърчавам, но .....

Да всъщност съм наясно, че все още не осъзнава за какво става дума  Rolling Eyes Но дано не плаче много, въпреки че съм подготвена и за такъв период няма да се чувствам спокойно  Rolling Eyes

За тържеството за Коледа, днес разбрах, че ще има такова, но утре ще попитам подробностите  newsm78

# 69
  • Мнения: 118
 HugПривет момичета!Искам да споделя с вас нещо и да помоля майките,които са се сблъсквали с подобен проблем да ми помогнат! щерка ми е на ясла от септември месец и периода на привикване беше около 2 седмици,после всичко тръгна нормално до преди 10 дни,когато се оказа,че поради липса на достатъчно деца затварят яслата CryНамерих друго детско заведение с повече деца и естествено я записах там.първите 2-3 дни беше голям рев и тръшкане,а после уж свикна,но започна да плаче,когато я взимам.Освен това започна да се държи странно вкъщи-непрекъснато мрънка,вика с пълно гърло,ако не получи каквото иска ляга на земята и не става докато не и го дам,започна дори да ме удря с ръце по лицето когато е в криза.Не знам на какво се дължи,но това не е мойто спокойно и усмихнато дете! моля ви,споделете какво мислите!

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Я, побут темичката, че отишла в десета глуха  Wink

Силияна е на ясли от миналия четвъртък. Да видим този път колко ще изкара преди да се разсополиви  Crazy
Иначе вече е напълно свикнала, нямаме никакви оплаквания ( е, тя може и да има някакви, ама като се научи да говори, ще си ги каже  Grinning ) .
В понеделник е тържеството, без родители, с куклен театър и Дядо Коледа. Събрали сме пари за подаръци, на всички дечица ще са еднакви- кубчета.
Вече сигурно стана месец, откакто ги снимаха за календарите, а още не са ги донесли  Tired Сега се чудя каква ли снимка ще й направят с Дядо Коледа  newsm78

Хайде, казвайте как сте! Кой болен, кой здрав?! Дано няма болни, а редиците на яслите да са пълни  Hug

# 71
  • Мнения: 755
Тарталета , айде и аз побут...темата. Mr. Green Борис и той в понеделник18.12.2006г. тържество с куклен театър и дядо Коледа +подаръци/и при нас събраха по 10лв. за подаръци/. Иначе ходи дечко на градина , но още е с тази задна хрема ...в петък го водя на УНГ пък да видим какво ще излезе/дано не е от третата сливица/. Praynig Поздрав иначе на всички .  bouquet

# 72
  • Мнения: 1 181
аз бях писала, че малкия е с стрептококи в нослето, пи АБ и сега чакаме да мине малко време, за да повторим изследванията. Междувременно и на мен ми откриха стрептококи. Сега и аз съм на АБ. Обаче Павел от ден-два пак е със сополи и пак кашля. Направо вече незнам какво да правя, явно се заразяваме един друг. Не е ходил на ясла от почти две седмици, мислех в понеделник да тръгва, че и без това тържеството им е на 19-ти.... Confused

# 73
  • Мнения: 5 577
 Sad Аз  не съм писала скоро.
2 седмици си бяхме в къщи, лекувахме кашлица, оправи се Иван напълно, и сега три дни ходи и  пак. Много кашлящи деца има, много.  Close

И сега пак няма да ходи 2 дни, дано за понеделник е добре, че има репетиция и после коледно парти.

# 74
  • Мнения: 397
maiaa
Рада беше така, когато й разтяха зъбките. За 3 седмици избиха 4 кътника и 2 долни резци наведнъж  Shocked 2 седмици ходеше без проблем на ясла и след това както ти описваш - щом я взема е усмихната, казва чао на лелите и в къщи рев рев - приспивали сме я с колата  Shocked Беше ужасно! Така не съм я чувала никога да реве. Изпитвах ужас да остана сама с нея  Crazy Не знаех как да реаргирам, чак се захласваше от рев  Crazy Говорих с психоложката в яслата и с други детски психолози, изчетах сумати книги и накрая излязоха зъбките и всичко свърши. Давай чай от лайка и шипка - за успокоение  Wink

Общи условия

Активация на акаунт