Изпотяване по време на сън - преобличате ли ги веднага?

  • 9 398
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Не - първо, че се изпотява отново и освен това става супер крива и ще трябва да се борим, за да я преоблека.

# 16
  • София
  • Мнения: 797
 Преобличам го като се събуди, освен ако не е наистина много мокър.

# 17
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не я будя,но слагам кърпи и като се изпоти пак,махам и слагам нова!Не я държа потна ,защото много ми се разболява!

# 18
  • Мнения: 509
Не само,че не веднага,ами изобщо не я преобличам.Поти се непрекъснато,но винаги съм я оставяла така и е свикнала.

# 19
  • Мнения: 2 161
Аз преобличам веднага,защото се страхувам да не настине.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Преобличам го само като е болен.

# 21
  • Мнения: 4 629
Ако синът ми се поти бих го обличала полеко. Не вярвам, че решението е в пробличането, а по-скоро в подходящото обличане  Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 537
Само ако се е разбудила, иначе я завивам добре, за да не изстине ако за хладнее през нощта. Ако се е на пишкала - е, тогава винаги я преобличам за да не се обрине, а пък и, в повечето случаи, при такъв инцидент тя сама се буди да ми каже. ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 181
имало е случаи, в които е бил направо вир вода. Тогава кисел, не кисел - преобличам. Но по принцип не го будя, най-много да сложа една кърпичка под потника.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не съм го преобличала, защото винагои спи гол......и освен това внимавам да не се изпотява....по- добре на малко по- хладно, отколкото на малко по- топло

# 25
  • Мнения: 1 210
Изпотява се много, главата му цялата е мокра, потника и бието на пижамата също и то през зимните месеци. Миналата година не помня така да се е потил. Преобличам го внимателно, той малко се размрънква, но отново заспива. Скоро четох някъде, че обилното изпотяване е един от симптомите на трета сливица, (недостатъчното снабдяване на организма с кислород води до нощно изпотяване)  и сега съм в недоумение да ходим ли на уши, нос, гърло на преглед newsm78 или само си внушавам, за да има за какво да се притеснявам.

Ами при нас изпотяването е в първия час след заспиването - после не се поти. Това ми е много странно. Някои казват, че било въпрос на нервна система - хиперактивни деца и т.н.
Слагаме го да спи и след около 2 часа го преобличам бързо и технично както си казала. Спи с лека пижама, но това няма никакво значение и с потник да е - около вратлето пак ще се изпоти, а ръцете му ще са студени.

# 26
  • Мнения: 983
Моя син се поти изключително много дори и през зимата. Но аз не го преобличам. Всъщност правила съм го до сега само два пъти и той горкия затоплен като го разсъблека  започва да трепери, защото му става студено.
Смятам, че няма нужда да го будя.

# 27
  • Мнения: 6 390
не. не събуждам децата си, освен ако не става дума за нещо изключително неотложно.
и аз така  Peace
Но изглежда му е топло на твоето дете щом се изпотява, завивай го по леко, или намали Т. в стаята където спи  Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Баткото се потеше изключително много от бебе, та и до сега  Confused Преобличах го задължително преди аз да си легна, след това до сутринта пак ако се налага. На 3 годинки тръгна на детска градина, бях предупредила госпожите за потенето му и че искам да го преобличат, вярвайте ми мокри пижамки прибирах, толкова обилно се потеше  Rolling Eyes Само да кажа, че се потеше независимо колко леко е облечен и завит, спял е само с чаршаф, когато аз съм дебеличко завита  Crazy  След това постепенно си наложих да спра с това преобличане, защото реших, че само го изнежвам така - аз ще го преоблека, но в детската градина може и мокър да си остане. И спрях да преобличам  Stop Е, случва се и сега някой път (на 9 години е), но е изключително рядко, само ако е много мокър преобличам.
Не знам има ли връзка с трета сливица, но на 4 годинки я извадихме, по други съображения, разбира се. Освен това е и от хиперактивните деца  Crazy

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Не знам има ли връзка с трета сливица, но на 4 годинки я извадихме, по други съображения, разбира се. Освен това е и от хиперактивните деца  Crazy
Намаля ли потенето след като махнахте сливицата?

Общи условия

Активация на акаунт