Тиква като първи зеленчук?

  • 2 064
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
За  тиквата смятах, че е плод или греша.Доколкото знам стеблото е  увивно или храстовидно...А може би греша?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 364
и аз винаги съм смятала моркова за зеленчук, но педито каза, че се водело плод. тиквата пък била зеленчук.
честно казано, не зная какви са критериите.

# 17
  • Мнения: 1 655
Тиквата в пюрета е сладка и по прицип се приема добре от повечето деца!
Успех в захранването!

# 18
  • Мнения: 3 500
Можеш да започнеш с тиква. Ники я обожава.

# 19
  • Мнения: 1 679
Тиквата е изключително полезна- съдържа мека целулоза, пектин, Ca, K, Mg, Fe - регулира перисталтиката - а и сега и е сезона  Laughing

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Започнете с тиква  Peace А че морковът е зеленчук, чувам за сефте... Плод, плод да кажа  ooooh! Последно- аз знам, че морковът е зеленчук  Stop

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 15:04 от Тарталета

# 21
  • Мнения: 384
Я да се набутам във вашия форум Twisted Evil Ами,аз захранихс тиква. Е младежа не беше особено очарован,та се наложи след 2-3 дни да дам морков на HIPP (определено му хареса). М/у другото-вчера в 'Бон апети' приготвяха пюре от тиква и картоф, там беше и зам.-председател на Асоциацията на педиатрите от извънболничната помощ,която препоръча именно тиквата като една от най-подходящите за захранване храни...Тъй,че-действай смело Hug

# 22
  • Мнения: 1 679
След като Иван Звездев показа в предаването си няколко рецепти с тиква и разбрахме колко полезна е тя, тиквите изчезнаха мистериозно от пазарите и от Кауфланд.

ooooh! всички ли са го гледали това предаване?

# 23
  • Мнения: 1 679
Ура, намерих тиква.
Сега си я варя, а след малко ще има -  Flutter - тиква на фурна с настъргани орехи.

# 24
  • София
  • Мнения: 14
Привет и от мен! Ние днес ще се захранваме и все още се чудя дали с тиква, защото имаме много силни колики. Тиквата предизвиква ли на вашите бебчета колики?

# 25
  • Мнения: 4 668
Моят син не искаше да опита никакво зеленчуково пюре , ако в него няма тиква  Grinning
Няма проблем да започнеш с нея - децата обикновено я харесват  Wink

# 26
  • Мнения: 887
Тиква с картоф на Хип беше първото ни зеленчуково пюре.Много го хараса.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 364
Привет и от мен! Ние днес ще се захранваме и все още се чудя дали с тиква, защото имаме много силни колики. Тиквата предизвиква ли на вашите бебчета колики?

при моето бебе нямаше никакви проблеми с тиквата - нито колики, нито разстройство.

# 28
  • Мнения: 4 392
Тиквата е възможно най- доброто решение!

и аз винаги съм смятала моркова за зеленчук, но педито каза, че се водело плод.
Педита, педита.... hahaha
Едно ли бе, да го опишеш... Joy

"Зеленчуци който не яде....Морковчето вика: "Ела тук!"

# 29
  • Мнения: 1 289
И аз захраних вчера с тиква,с голям мерак я яде.При условие,че досега е само на мляко,тиквата я обожава-имам чувството,че може и цялото бурканче да изяде ако му позволя   Mr. Green  А след тиквата какво дадохте  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт