Какво отопление да изберем?

  • 6 850
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
на нас също ни предстои решение по този въпрос и доста разучавахме различните възможности.  Най-накрая се спяхме на това:
http://heatpump-geotok.hit.bg/
Става и за отопление и за охлаждане, чисто и икономично.
Успех!  bouquet

На това наистина ли може да се разчита за голяма къща, някой има ли го вече направено. Звучи прекрасно , за да е истина  Thinking

Не само в голяма къща, но и има блокчета, които се отопляват така. Можеш да се обърнеш към фирмата и да ти покажат обектите си.
  bouquet

# 16
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ние сме с камина с водна риза,вързали сме и бойлера към парното.При -15,-20гр. не топли идеално,но съм доволна,защото преди спяхме в една стая и тримата.Сега топлим 5 стаи и баня.Постоянно има човек в къщи и зарежда с дърва.Горим много дърва,но на ток щяхме да топлим две стаи за същите пари.

# 17
  • Мнения: 2 677
Щом сте в триетажна сграда, според мен най-добрият вариант е да помислите за изграждането на цялостно парно с котел.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ние сме в роднинска кооперация. Поради неразбирателство на братовчеди няма общо парно (едни искат, други не искат, трети искат топло еди-колко си градуса, четвърти искат по-студено, не е ясно как ще се разпределят парите за гориво, кой ще пали парното). Ние сме в едни от най-огромните апартаменти. Опитваме се да топлим частта, която обитаваме (тримата с мъжа и бебето не можем да изпълним 3 спални, хол, кухня, трапезария) с климатици. Но не е топло и не сме доволни, с бебето пък стана съвсем неприятно. Стаите с климатик са топли, но остават коридори, бани, тоалетни и другите стаи. Не е никак приятно нощем да притичаш до тоалетната и да се смръзнеш. Или искаш да идеш с бебето до кухнята, там е топло, но в коридора е 5 грд и трябва най-малкото да го завиеш. Къпеш се в студена баня(е, има печка за баня). Винаги най-строго трябва да внимаваш дали всяка врата е затворена плътно. Така, че другата седмица започва ремонт (да се чудиш защо сега, а не лятото, ама финанси....). Слагаме котел в мазето, радиатори във всички стаи, в коридора, в антрето, лири в банята и тоалетната и връзваме и бойлера. Ще топлим целия хамбар за цената на тока за три климатика! Плюс е топлата вода (къпане по един час и водата не свършва ммммммммм), а минус - паленето на парното. Пак добре, че котела е в мазето и всичката мръсотия си остава там.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ние си сложихме камина, която отоплява 2 етажа, във всяка стая има радиатор.Еми супер е!

# 20
  • Мнения: 1 041
Янтра, избрахте ли си бойлер! Питам, защото ние отдавна имаме локално парно и то с мощен котел, но чак сега дойде ред да сменяме бойлера с такъв, който има серпентина! Майсторите ни препоръчаха вертикален на "Елдоминвест", но сегашният е хоризонтален и ще се наложи и малко ремонт. Ако имаш някакво инфо за бойлерите, пиши!

# 21
  • Мнения: 1 937
Мари-ана, и ние скоро вързахме бойлер към инсталацията, какъв обаче, не знам.
Ако имаш нужда от още инфо, ще питам!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Янтра, избрахте ли си бойлер! Питам, защото ние отдавна имаме локално парно и то с мощен котел, но чак сега дойде ред да сменяме бойлера с такъв, който има серпентина! Майсторите ни препоръчаха вертикален на "Елдоминвест", но сегашният е хоризонтален и ще се наложи и малко ремонт. Ако имаш някакво инфо за бойлерите, пиши!
Ами не, ние ще си ползваме нашия. Ще му сложат серпентина само. 150 литра на 4ри години от супербезизвестната фирма Матев. Много сме доволни и родителите ми и те имат от същата фирма, но 80л.

# 23
  • Мнения: 1 041
Мари-ана, и ние скоро вързахме бойлер към инсталацията, какъв обаче, не знам.
Ако имаш нужда от още инфо, ще питам!
Може! Все още не сме купили и проучваме!
И нашият е на Метев-Хасково от 2001 г., но никой не ни е споменал, че може да сложим допълнително серпентина Rolling Eyes! Казаха ни само да си приготвим около 500 лв. за нов!
Янтра, ако не те затруднява, пиши ми на ЛС координатите на майсторите на серпентини, за да проверим и ние дали става този номер и при нас!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ми.......аз знам само на този, който ще ни прави всичко, т.е. цялата инсталация (в Пловдив е). Той ще слага и серпентината. И съм 99% уверена, че и вашия бойлер става. По-добре разпитайте и други майстори.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
И ви искат 500лв за колко литра бойлер?

# 26
  • Мнения: 1 041
за 80 литра. Гледах в Техномаркет, изпратиха ми и каталог от Елдоминвест. Цените са около 400 лв./забравих вече колко точно, защото минаха  почти 2 месеца от срещата с нашия майстор/. Обаче в някои сайтове прочетох недобри мнения за бойлерите на Елдоинвест, а други подобни още не съм открила.
Пожелавам ти вашите майстори правилно да изчислят какви радиатори да слагат, защото при нас на втората година се наложи увеличаване на ребрата и дори подмяна на някои с по-мощни!

# 27
  • Мнения: 1 925
Климатик  Peace Баща ми са с парно и с камина в водна риза, защото не вярваха, че ще им излезе по-евтино с климатици, но сега пеят друга песен   Wink

# 28
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Родителите ми имат триетажна къща в Балкана/казвам го заради ниските температури зимата/ Имат камина с водна риза в дневната на първия етаж и безброй радиатори навсякъде включително и стълбището.Такава жега е зимата,че направо не се трае.Майка ми нали си е зиморничава все гледа да е 26-27гр. Топли като за световно. Верно гълта много дърва ама я стоплете тоя хамбар по друг начин! Преди парното се топлеха с оная недомислица-подово отопление ама тока беше по-ефтин.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
за 80 литра. Гледах в Техномаркет, изпратиха ми и каталог от Елдоминвест. Цените са около 400 лв./забравих вече колко точно, защото минаха  почти 2 месеца от срещата с нашия майстор/. Обаче в някои сайтове прочетох недобри мнения за бойлерите на Елдоинвест, а други подобни още не съм открила.
Пожелавам ти вашите майстори правилно да изчислят какви радиатори да слагат, защото при нас на втората година се наложи увеличаване на ребрата и дори подмяна на някои с по-мощни!
Вземете си пак на Матев!

Общи условия

Активация на акаунт