Кога захранихте изкуствено хранените бебета?

  • 1 596
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 634
Захраних на 5 месеца и няколко дни със зеленчуково пюре,после каша,после плодово пюре.На навършени 7 месеца с месо,на 8,5 с глутен,жълтък още не съм давала.

# 16
  • Мнения: 4 978
На 5 месеца, въпреки, че исках да поизчакам още.
Реших да послушам педиатъра.

# 17
  • Мнения: 678
Захраних на 3 месеца с плодово,на 4 със зеленчуково,на 5 с каша и на 5,5 с месно.

# 18
  • Мнения: 2 849
Първа седмица на 4 месец сок ,втора седмица на 4 месец -зеленчуково пюре ,трета седмица на 4 месец -каша ,четвърта  седмица на 4 месец -плодово пюре .От 5 месец -месно пюре ,6 месец -попара ,7 месец -супа .

# 19
  • Мнения: 638
Блонди,предполагам си захранила след 6-я месец,оризовата ка6а каква марка бе6е?И аз мисля да захраня с оризова,по-добре се смилала и действала на стомах4ето.
Друга информация за оризовите ка6и къде мога да намеря?
Благодаря предварително  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 885
Блонди,предполагам си захранила след 6-я месец,оризовата ка6а каква марка бе6е?И аз мисля да захраня с оризова,по-добре се смилала и действала на стомах4ето.
Друга информация за оризовите ка6и къде мога да намеря?
Благодаря предварително  Simple Smile

Ще си позволя да ти отговоря. Блонди захрани по-рано.

Захраних с оризова на 6 м и 5 д. На АМ сме от 2-рият месец.
Оризовата каша бе на Хип, но ако имах време щях да направя домашна.
В Библиотеката на кърмачките има инфо.
После дадох зеленчуково, каша, плодово, месо.
Жълтък, кисело и прясно мляко - след годинката от детска кухня.
Никакви проблеми с храненето нямаме. Яде всичко. От 9-10 месец яде вече пюрета с по-едри частици.

# 21
  • Мнения: 375
На 4 м. и 3 дни дадох на Мила първата сутрин оризова каша,втората бананова,а следобедите и давам плодово пюре-тя направо си започна да яде с голям апетит и кашите и пюретата.Не съм изчаквала последователното въвеждане,тия дни мисля да я пробвам и със зеленчукови пюрета.

# 22
  • Мнения: 6 461
При три пълни месеца ,началото на четвърти захраних с плодово пюре.
Пети месец със зеленчуково.

# 23
  • Мнения: 5 790
На 6 навършени месеца захраних с картофено пюре.

# 24
  • Мнения: 4 621
Захраних на 3 месеца с плодово пъре, на 4 със зеленчуково.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
Захраних с оризова на 6 м и 5 д. На АМ сме от 2-рият месец.
Оризовата каша бе на Хип, но ако имах време щях да направя домашна.
В Библиотеката на кърмачките има инфо.
После дадох зеленчуково, каша, плодово, месо.

немирница, аз смятам да следвам същата схема като теб. би ли ми казала, кои бяха първите няколко зеленчука и плода, които даде?

# 26
  • Мнения: 344
Елена е захранена след 4 месец с плодово пюре! Сега бих избрала оризовата каша!

# 27
  • Мнения: 2 885
немирница, аз смятам да следвам същата схема като теб. би ли ми казала, кои бяха първите няколко зеленчука и плода, които даде?

Тиква, морков, картоф и броколи /обожава ги/.
С почти всичките малки пюрета на Хип.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 13:45 от немирница

# 28
  • Мнения: 27 524
Блонди,предполагам си захранила след 6-я месец,оризовата ка6а каква марка бе6е?И аз мисля да захраня с оризова,по-добре се смилала и действала на стомах4ето.
Друга информация за оризовите ка6и къде мога да намеря?
Благодаря предварително  Simple Smile

Аз захраних след 4-ти месец. 6-ти месец е оптимален вариант само когато детето е на кърма и когато има някакъв проблем - алергия, повръщане, боледуване и т.н. Когато всичко е ок 5-ти месец вече е време. Захраних с ориз, царевица и тапиока на Милупа. Оризовите каши все са хубави (и гадни за нас  Grinning) за бебетата, няма значение каква ще вземеш.

# 29
  • Мнения: 638
Блонди,как дава ка6ата -след обяд ли и по колко?Как запо4на да дава6 пюретата?Mnogo въпроси имам относно захранването 4ета тук във форума,но ако има книга със схема или не6то като на4ална насока 6те бъда доволна ако някой сподели Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт