НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 142

  • 47 391
  • 771
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 13 610
Тук не ми се говори за колко го изкупуват, от производителите го вземат на под 1 лев... Аз затова казвам че при тия цени в магазина можеха поне истинско нещо да продават.

# 751
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 816
Докато живеех в България, купувах истинско прясно мляко от един производител, който го караше топло топло в гюмове. Като си налях чаша мляко от това, което купуваше мъжът ми, ми се видя синя боя. Изплюх го и дълго след това не  посегнах към каквото и да е мляко. Така беше и с първото кисело мляко. Подсладено.Гнус и отгоре. Сега горе долу може да се намери в магазините нещо, което да се доближава до вкуса, който помня от България. И тук цените са безбожни, но със заплатите горе долу се справяме. В България обаче цените са европейски, но заплатите са си останали почти без промяна.

# 752
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 541
Момичета, много ми се ядат плодове. Захвърлих НВХ и съм нападнала едни "кървави" портокали с много приятен аромат и вкус. Не мога да се спра, плодовете са ми слабост. Тестата не ме вълнуват.
Идея как да се справя с изкушението?

# 753
  • Мнения: 39 713
Ще ти мине.

# 754
  • Мнения: 13 610
Момичета, много ми се ядат плодове. Захвърлих НВХ и съм нападнала едни "кървави" портокали с много приятен аромат и вкус. Не мога да се спра, плодовете са ми слабост. Тестата не ме вълнуват.
Идея как да се справя с изкушението?
Ако не държиш да е точно определен плод, пробвай поне с дребни плодове, макар че точно сега не знам какво можеш купи освен замразени евентуално... Боровинки, малини, ягоди и прочие. Примерно за десерт малко такива, да речем в малко заквасена сметана или знам ли и аз с какво друго се съчетават, сигурно могат и само така. Ако такъв вариант те устройва, ще можеш да ги наместиш в режима без особени проблеми.
А и при доста хора самата мисъл че не им е напълно забранено също помага да контролират количествата и честотата. То като искаш а пък знаеш че "не може", само го мислиш, повече от нормалното.
Вече ако е точно определено нещо дето ти се яде натрапчиво или ако търсиш количества плод за наяждане, не мога да помогна, ама пак да дам някаква идея да пробваш.

# 755
  • Мнения: 13 046
«Балансирай” плода поне с нещо мазно- сметана, фъстъчено масло малко, че да не скача хептен бързо захарта. Не се оставяй дълго гладна, кажи си сега ще хапна режимно а за десерт плод, натумкай се юнашки с каквото трябва и може да ти размине мерака:)

# 756
  • Мнения: 4 712
Аз си хапвам малко кисело мляко, малко заквасена сметана, размразени боровинки, малко чиа, малко протеин за вкус. Ох, потекоха ми лигите. Това си забърках утре за закуска, да поеме чиата.

# 757
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 541
Благодаря за идеите, момичета. Уф, сложила съм 3 кила от това залитане по портокалите. А, как ми е КЗ направо не ми се мисли. Чакам да се стопли този месец и ще започна да гладувам.
Аз предпочитам да ям creme Fraiche с плодовете има много нежен вкус, с по -голям % масленост от сметаната  и не е толкова плътен. Когато правя пържоли на тиган накрая слагам една лъжица от него в тигана и го изливам върху пържолата, предава  различен,  по изтънчен вкус на месото.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 20:28 от lindor

# 758
  • Мнения: 13 610
Че крем фреш не е ли точно заквасена сметана? Има с различна масленост но все така се водят. Точно за това говорех - някоя и друга лъжица такова и там дребни плодчета добавени, става и със замразени. Вместо да ядеш портокали и подобни "дюс".
Трите кила ще и изпишкаш, ти си натоварила и вода заради захарта в тях. Изчистиш ли храненето, ще отпадне и задържаната вода за броени дни.

# 759
  • Мнения: X
Здравейте, мили дами! За четвърти път започвам кето режим, като първият път беше "най-успешен", т.е. издържах цял месец... Отказва ме това, че сутрин не се чувствам енергична. Днес е четвъртият ми ден и кръвната захар преди отваряне на прозореца за хранене е 3.9, което за мен е ниска стойност и усещам слабост.
Имате ли някакви препоръки как да избегна тези ниски нива на КЗ сутрин и кога започва въпросният прилив на енергия?

# 760
  • Мнения: 4 623
Здравейте, мили дами! За четвърти път започвам кето режим, като първият път беше "най-успешен", т.е. издържах цял месец... Отказва ме това, че сутрин не се чувствам енергична. Днес е четвъртият ми ден и кръвната захар преди отваряне на прозореца за хранене е 3.9, което за мен е ниска стойност и усещам слабост.
Имате ли някакви препоръки как да избегна тези ниски нива на КЗ сутрин и кога започва въпросният прилив на енергия?
Бих ти препоръчала вечер след вечеря да хапваш по един плод. Е, ако искаш да влизаш в кетоза, няма да стане с консумация на плод, но мисля, че проблема с ниската кръвна захар ще се оправи. И при мен се получаваше така, но откакто завършвам с плод, нямам такъв проблем.

# 761
  • Мнения: 13 610
Ами ти за адаптиранего нямаш чак толкова варианти - или отрязваш всичко от раз и се примиряваш че няма да си в добра форма докато премине, или правиш прехода към новото хранене много плавен. На второто като че ли по-малко хора се навиват, предимно се мятат направо в дълбокото.
Енергията ще ти се вдигне когато премине адаптирането, а при кого колко отнема не се знае. Може няколко дни, може и 2 седмици, караш го по-кротко с тренировки, може електролити да добавиш и продължаваш, ще мине.

# 762
  • Мнения: X
Благодаря много за бързите отговори и споделен опит! Винаги започвам с рязко орязване на въглехидратите с цел влизане в кетоза, но на 5-6-ти ден се получава това спадане на КЗ и ме отказва. Този път ще изчакам да видя дали ще премине. Според вас трябва ли да спра в такъв случай фастинга за известно време или поне да намаля часовия прозорец? Обикновено фастингът ми продължава 18-19 часа.

# 763
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Изведнъж ниски въглехидрати и фастинг за мен не е добра идея...
Лично аз започнах режима доста лежерно и през годините си позволявам понякога лежерни моменти и отклонения, които не са на всяко хранене, но са няколко дни подред.

Може да се пие вода с малко сол в нея през периода на адаптация.

# 764
  • Мнения: 13 610
За мен е по-лесно първо да свикнеш с това каква храна да ядеш, а после да я наместваш и във времето. При адаптиран организъм не е проблем интервално хранене, защото не те мъчи глад. И вече като наместиш и времето за хранене, си регулираш и количествата така че да те засищат до следващото хранене.
Пак казвам, това е как аз ги виждам нещата, не твърдя че е най-правилното. Може и трите неща наведнъж да започнеш да контролираш и планираш, няма да си първата ако избереш това. Просто аз съм мързелива и гледам да не се мъча излишно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт