Как ви звучи Мариана?

  • 10 428
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 562
Не, че е остаряло, а просто не е на върха на модната вълна и не е актуално в момента.
За мен това се има предвид.
Остарели имена са Пенка, Станка и Гинка примерно.
Просто сега са на мода други имена и имам чувството, че напоследък или са само масовките, въртят се едни и същи до откакт или пък другата крайност-има една напредвара между родителите кой ще даде по-оригинално, нечувано и рядко име на детето си.
Не е ли така?

# 61
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 355
Да, така е при определени хора. Други обаче залагат на класики и си ползват традиционните имена. Лично за мен е добре, че името не е модерно сред родителите, че аман вече едно и също се върти, то бива-бива липса на фантазия. Децата възприемат имената различно от нас, та нищо чудно сред тях имена като Мариана и Гергана да са готини и свежи.

# 62
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 709
Познавам една Никол, която си кръсти дъщеричката Никол. Та наистина както всеки си го усеща.

# 63
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Има хора за които имена,като Мариана,Силвия,Диана са типични български соц.имена.
Но всъщност те са стари,класически, интернационални-разпространени са в целия християнски свят.
И въобще не са български.

Това,че не са прекалено често срещани според мен е предимство.

В класа на дъщеря ми има Мариана и името се възприема нормално.

# 64
  • Мнения: X
Според мен е прекрасно Мариана. Не смятам, че е проблем това че не е много разпространено името Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3 682
Марина и Мариана не харесвам.
Бих избрала Малена.

# 66
  • Мнения: 2 646
На галено Малееее ли ще и викат 😂

# 67
  • Мнения: 1 459
Хайде сега свършиха се имена като Милена, Мирела, че трябва да кръщаваме Малена. Съжалявам, но това ми звучи като от модерните версии - да не е Мария, а Марая, а последният писък даже е Мирея. Малена свързвам с малка. Все едно все ще си е малко момиче и не мога да го възприема.

# 68
  • Down south
  • Мнения: 7 721
Има нещо "гнило" в Малена, вероятно има някакъв подтекст. Малка, недорасла, последна.
Марая е ужасно, почти колкото Мелани или дори по-зле.
На фона на горните, Мирела, Милена, Марина, звучат чудесно.

# 69
  • Мнения: X
Малена е красиво според мен. Героиня на Моника Белучи от едноименния филм. Въпреки това не бих си кръстила детето така.

# 70
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Малена звучи много женствено,красиво,нежно.
Обаче значението  не ми харесва.
Славянски езици-,,малка,, ,,последна-в смисъл най-малка,,
Италиански-кратка форма на Магдалена

Повече ми харесва гръцкото Мелина,което означава ,,мед,,.




# 71
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 215
Има различни теории за произход на името Малена, като най-разпространената е, че е еврейско. Някой учени смятат, че е съединяване на имената Мария и Елена, или вариант на Магдалена. Според други е скандинавския вариант на славянското Милена. Малена означава "великолепна", "жена на Магдала". Името е широко разпространено в Аржентина след появата на Tango Malena през 40-те.

# 72
  • Мнения: 1 462
Абе ако ще и в целия свят да е разпространено Малена, на мен нашето - Милена, си ми харесва много повече.

# 73
  • Мнения: 2 628
Малена много ми харесва, бих го ползвала. Свързвам го с филма с Моника Белучи, която за мен е уникална жена. Милена за мен е в графата на Мариана. Не точно соц, но с такъв привкус... имам просто лични асоциации. :Д

Мелина също е красиво.

# 74
  • Мнения: 1 459
Има различни теории за произход на името Малена, като най-разпространената е, че е еврейско. Някой учени смятат, че е съединяване на имената Мария и Елена, или вариант на Магдалена. Според други е скандинавския вариант на славянското Милена. Малена означава "великолепна", "жена на Магдала". Името е широко разпространено в Аржентина след появата на Tango Malena през 40-те.
Във филма с М.Белучи Малена беше точно от Мадалена, тоест Магдалена. Така че по-скоро си е галено име. Предпочитам Магда. Красиво българско име, винаги много ми е харесало.

Общи условия

Активация на акаунт