Има ли място боят като възпитателно следство в детската градина?

  • 3 946
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
Олеле!
Направо ме отказахте от градината! Никак не признавам правото на учителки и лелки да бият или да дърпат ушите на детенцето ми! Да се прилагат някакви разумни наказания - да, но физически само аз имам право да го наказвам, ако преценя!

# 16
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Искам още малко да допълня....Малката ми дъщеря ходи от 2 месеца в друга градина, не със сестра и, но и до ден днешен не мога да си обясня, как това дете не пророни нито една сълза, един път не каза "не искам да ходя",със изключително нетърпение очаква понеделника...Явно си зависи от персонала, и от учителкитеи от лелките.Просто във някои градини и ясли, на работещите там им е време за пенсиониране, според мен учитеките трябва да се пенсионират на 45 год.Знам , че звучи прекалено крайно, но явно търпението и нервите при тази професия се "амортизират" по - рано.Така, че няма нищо лошо да си ходят на детска градина, но трябва д асе иска и друго мнение, например на други родители, а не да предпочитаме най- близката градина.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Оххх, избрах я уж заради плувния басейн, който работи постоянно, и не само - директорката е много усмихнат и добър човек, но.....Големия ми син само като разбра името на госпожите и каза:"Само не при тази госпожа, мамо, аз не давам той да ходи при нея", макар, че не е бил неин възпитаник, бил е в друга група. Сърцето ми се сви, още не съм решила нищо, аз съм с две ръце за детската градина, защото малкия търси другите дечица, за да напредне с говора си мисля, че средата на връстници е много полезна, но сега вече не знам.

# 18
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Предполагам, че голямият ти син знае много добре за какво става въпрос.Когато заведох малката за първи път, на двора на излизане по - големите момиченца подскачайки около мен ми казаха, че учителките на Анел  са много добрички. децата са страхотни странични наблюдатели, нали знаеш на тържества, театър и т.н. групите се събират и децата виждат кои са лошите, крещящите и т.н."даскалици".Правилно ти е казало детето, а няма дете, което да лъже за такива неща, детската главица разбира само добро или лошо.Доколкото разбрах, ще ти е много удобно да са ти в една градина, но .....

# 19
  • Мнения: 4 451
Здравей!
Хайде и аз да се оплача. Моето хиперактивно момиченце ходи вече втора година в масова детска градина. И тя има проблеми с говора, наваксваме, но бавно. Има дни в които действително е по-активна от всякога - не спи на обяд, постоянно тича, вдига шум... И вече втора седмица сме в такъв период, като в рамките на тези дни, днес за втори път не са успели да я преспят. Отивам да си взема Мими от градинка и госпожата и лелката веднага ме нападнаха. Трябвало да се измисли нещо по въпроса, тя пречела на другите деца да спят, какво да правели в такъв момент и т.н. На мен ми стана ясно, че те вече са го измислили и попитах каква идея имат, защото аз нямам никаква. "Ами, не знаем, кажи ти какво да правим?'' И аз казвам: "Изведете я от спалното помещение и я оставете да си играе в гардеробната." А отговора беше: "А кой ще я гледа?" Тогава казах: "Добре тогава, когато не спи на обяд и пречи, обадете ми се да дойда да си я взема". Не мога да ти опиша какво облекчение се изписа по лицата им... Ама, ако може да я отпиша от градината, ще са най-доволни. Обаче няма да стане.  Crossing Arms Много пъти сме разговаряли с учителките за проблемите на детенцето ни, обяснявали сме подробно. Младичката учителка се отнася с разбиране и никога не ми се е оплаквала и често дори я хвали, но възрастната... почти винаги се оплаква. Казва, че с говоренето детето се справя, но поведението...

# 20
  • Мнения: 1 271
mari_anka все едно си описала ситуацията с нашия син, който обаче за разлика от вашите деца ходи в ДЦП центъра (не се води градина но така го наричаме) и сестрите и лелите уж знаят за какво става на дума - нооооооооооо от две седмици вече ние вземаме нашето момченце наобед защото не спи и вика ...
казах дори на шефа на болницата а той дори не реагира
не оставяйте нещата така борете се за правата на децата си особено на тези които не мога да се оплачат и да кажат какво им правят лелки или деца
  bouquet

# 21
  • Мнения: 3 504
Оххх, избрах я уж заради плувния басейн, който работи постоянно, и не само - директорката е много усмихнат и добър човек, но.....Големия ми син само като разбра името на госпожите и каза:"Само не при тази госпожа, мамо, аз не давам той да ходи при нея", макар, че не е бил неин възпитаник, бил е в друга група. Сърцето ми се сви, още не съм решила нищо, аз съм с две ръце за детската градина, защото малкия търси другите дечица, за да напредне с говора си мисля, че средата на връстници е много полезна, но сега вече не знам.

mama mariana   опитай тогава да го запишеш в друга група, щом и баткото ти реагира така спрямо настоящата г-жа на малкия.  Няма да им се оставяш, нали?

mari_anka , нашите деца трудно ги възприемат в нормалните детски градини. При Гери има голяма промяна, благодарение на разкошния логопед и човек - нейната лична логопедка и г-жа в групата - Райна Качорина. При нея Гери се чувства супер и е много изпълнителна. Много зависи от човека до тях. Иначе как е малката Мими, ходите ли на логопед и психолог. Щеше да ми даваш координати и мнения за психоложката, при която каза, че ще я водите. Разкажи как сте.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
mari_anka, ситуацията е едно към едно с вашата - просто Ванко е тичал по всички занимални, отказал е да седне дори когато децата са обядвали и после отказал и да спи, та се наложило като малко бебе да го дондуркат двете госпожи и лекарката последователо, докато той се омаломощил и заспал. Аз също си мислех, че еднва ли ще го "натискат" да спи, той много трудно заспива на обяд и ми се вижда достатъчно разумно да го оставят да си играе кротко - като му се даде една количка, той може цял следобед да си я кара по килима. Ноооо май проблема е, че всички деца трябва да са еднакви, и ако едно дете е различно, то то е задългжително разглезено и зле възпитано.

# 23
  • Мнения: 249
Като чета не мога да не се включа. Моята Бета на 1.7 г. я пуснах на ясла и оттогава ни започнаха неволите на вторият ден си биеше сама шамари и казваше "Мамо бой". Говорих и с дветв сестри и с лелката , с майките си се оплаквахме взаймно . Има няма два месеца да сме ходили и накрая  отидох при директорката да си кажа проблема и си спрях детето.Персонала ме намрази ,майките ме намразиха всичkи сме от квартала. Резултатът бешер че дъщеря ми спря да говори в продължение на 1  г. мълчеше като  риба.
2004 септември тръгнахме  на градина  в Бояна(специализирана). Директорката беше  уникален човек.  Този път отидохме с баща  и. Отиваме първият ден и трябваше да оставиме Бета за 2 часа , но решихме да я вземеме по рано. Качвам се да я взема, а баща и чака в колата. Излиза тя подута от рев ,а учителката ми казва , че и е ударила шамар защото моита дъщеря я е ущипала. ОК обаче прибираме се поспа си тя което за нея е необичайно поспанаха и подутите очи , но устата не. Когато я погледнах тя разбита.Баща  и побесня. Откзахме се да я водиме. Обаче след една седмица ни идва на крака директорката и една от учителките, която се оказа, че ни е съседка. Баща се опита да се измъкне, но му казах,  че ако и сега не вземе отношение ще стане като с старата градина. Оправиха се нещатадиректорката излеземного точен човек обичаше си децата. Когато имаха проблем с дъщерята тя я взимаше при себе си. Мина една година и един слънчев ден отивам да си я взимам. Прибираме се вкъщи и Бета имаше един навик като влезе да си мие дупето се събличаше гола все едно ще се къпе. Съблича се тя и се обръща с  гръб. Вярвайте ми щях да припадна целият и гръб беше с синини , ожълвания и кръвонасядания. Баща и изпадна в нервна криза,  а  той не много спокоен двуметров 100кг. мъж. Качваме се на другият ден до Бояна , а аз само му говоря да се успокои и да не прави глупости. Оставихме детето в групата и отиваме при директорката. А моя мъж откъде го извади това спокойствие не знам . Обясни какво е станало и само се обърна и каза"Ако още някой ми докосне детето ще троша  ръце без да питам".  От този момент нататък никой не я докосваше знаеха ,че просто ще стане много зле.
Така,че смятам, че когато имате такъв проблем не трябва да си мълчите и детето ви да страда ,а хващате мъжете си и отивате заедно .  Не за друго убедих се ,че  един мъж  вдъхва повече  респект.
Не изчаквайте ,а вземете мерки още  докато е рано. Колкото повече си мъличте толкова по зле за децата.

# 24
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
За мене боят не е възпитателно средство и няма място за него не само в детската градина.

# 25
  • Мнения: 126
Съблича се тя и се обръща с  гръб. Вярвайте ми щях да припадна целият и гръб беше с синини , ожълвания и кръвонасядания.

Това е нечовешко! Непростима проява на жестокост към дете! Нещо повече - към дете с увреждане, което не може дори да се оплаче!
Що за извратени хора "се грижат" за децата?! В една законова държава извършителят на подобно деяние ТРЯБВА да бъде подведен под съдебна отговорност!

# 26
  • Мнения: 3 504
tanq_ludoto , като чета разказа ти съм съгласна, че когато се намеси и бащата е по друго. Но проблема при нас е, че Гери още не може да говори добре и да сподели какво прави г-жата. ЕДната я търси по име - това значи че я харесва. А другата г-жа си е "г-жа" /гожата/, както казва Гери. Скоро имахме, такъв случай, че Гери беше счупила стъкло на вратата, като я блъснала силно. Онзи ден баща й като я галеше и хвана просто за ухото, да я закачи, погали и тя веднага реагира с думи "счупи стъклото" /сшупи ското/ по на Гери езика и се досетихме, че някоя лелка или "г-жата" я е дръпнала за ухото и тя го свързва с тази ситуация. Жалвала съм се и аз, достигнах до извода, че наистина не ставаш много обичан, а те гледат на криво, когато си търсиш правдата или искаш да разбереш защо тази г-жа не се приема от детето ти- как се държи тя, доколкото разбрах забранява неща да се пипат, а такива деца с аутистичен спектър се дразнят и стават още по нервни...
Та и ние сме минали по такива перипетии, но Таня, твоите се много свързани и с физически  Sadбелези, за съжаление и напълно ти съчувствам и разбирам.

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ужас! Синът ми трябва да тръгва на нова детска градина и от сега съм ужасена, че ако нещо му се случи, няма да може да си каже, просто настръхвам... Не мога и да си представя някой да ми посегне на детето, не мъжът ми, аз ще му извия врата...

# 28
  • Мнения: 249
Понякога и без физически белези се вижда,  че е  имало проблем. Когато ходехме в Бояна Бета си имаше любимци, а тези ,който са я тормозили и до ден днешен като ги види ги гони и им вика чао.  А те са от нашият квартал и няма как да не се засечеме. А на нашият татко му е писнало от такива добрижелателни лелички и госпожи ,  не е и много спокоен и никак не си мълчи. Преди Нова година ми оказваха сериозен натиск в училището  за да давам лекарства на детенце, а тя има непоносимост към логопедката и е доста агресивна с нея. Та хванах таткото и хайде в училище. Сега и не се споменава за лекарства. Много ми е коствало , но и дума не давам да се каже за лекарства аз лично смятам  че с много труд и желание за работа живи здрави ще се оправиме лека полека.

# 29
  • Мнения: 249
И аз сега ще пускам малката на ясла ,защото много копира кака си и пратих  нашият татко на разговор с директорката.

Общи условия

Активация на акаунт