За Торбалан и Яга- можем ли и без тях!?

  • 2 118
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 069
 Децата и без това имат достатъчно развинтена фантазия, че сами да се плашат от нещо, че умишлено съм се старала да ги предпазвам от страхове.
 Усилията ми са били по- скоро насочени в обратната посока, да обяснявам, кое защо не е страшно.
 За изпълнението на мои изисквания е достатъчен авторитета ми на родител и увереността в безусловната ми любов.  love001

# 16
  • Мнения: 5 877
Не я плаша с нищо.
Ако някой се опита да я плаши с такива неща, казвам й каквото мисля - "тази баба е забравила как се гледат малки деца и не знае други начини да ги накара да слушат. Затова си и измисля баби Яги".

# 17
  • Мнения: 2 922
Не плаша детето си с измислени герои и опровергавам всякакви опити за плашене от страна на баби и дядовци  Laughing

# 18
  • Мнения: 6 390
Можем без тях разбира се!
Не плаша, и съм против плашенето с измислени герой  Confused

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Хахахахаха!  Grinning

Торбалан е много нужен, той е главният админ на фото-сайт и без него сайтът няма да работи. Съществува наистина, виждала съм го с очите си, и вади от торбата банове за някои юзъри....  Mr. Green

Относно плашенето на децата - откакто под нас се настани една ужасна съседка, на която всичко й пречи, затова пък слуша нон-стоп задълбочената и високохудожествена песен "Ти харесваш мойто дупе" (а тя е поне 120 кг), се шегувам, че вече не ги плаша с баба Меца, а с долната съседка...
Но това е само на шега, разбира се, не смятам, че трябва да насаждаме на децата страхове и да използваме авторитета на баба Яга, за да ги накараме "да слушат".

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 23:33 от Vache

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
а с долната съседка...

Долна в какъв смисъл  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 166
Мдаааа
и ние за сега не се плашим с нищо.А и не мисля да го плаша и за напред.Simple Smile

# 22
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Такаааа, айде аз да си кажа, че май никой не смее след толкова постове осъждащи плашенето на децата, че аз плаша Дени с чичко полицай!

Историята при нас тръгна от една разходка в Сити центъра, където един охранител й направи забележка! От тогава сме се разбрали, че чичко полицай се кара на децата и възрастните които вършат грозни и лоши неща и ако направят нещо много лошо ги взима при него. Също много се кара ако децата или възрастните се возят без колани или седалки в колата, ако късно вечер някое детенце е навън или все още не си е легнало др. подобни.

Та така, чичко полицай при нас е страшния! People Cop

Иначе с Торбалан, баба Яга, баба Меца и др. животни не я плаша. За тях знае, че са в зоопарка или в голямата гора. Но за баба Яга си знае, но не знам откъде, може би от градината! Там я бяха плашили и с баба Меца и аз й казах да каже  на лелята, че баба Меца е в зоопарка - тя така и направила! Mr. Green


Значи му казвам, че има едни малки буболечки, които се казват бактерии, които лазят по мръсните ръце, като се изцапат с кал, в рейса и т.н. От тях децата могат да се разболеят. Затова ръцете се мият със сапун, когато се приберем вкъщи.

Има и малки червейчета, които се мушкат в зъбките и почват да ги дълбаят, да пробиват дупки и зъбките почват да болят. Затова се мият с паста и четка.

Колите карат бързо и ако те ударят, много ще боли. Затова се пресича само на зелено.

Това за мен са реални неща и не го 'плаша' с тях, а го предупреждавам за реални опасности и предпазни мерки. Има го това - пазиш се така.


За тези неща и аз обяснявам по същия начин!

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан и без това е много страхлив.......плаши го кукуригането на петел, някой по- странен шум, лая на кучето отвън......много неща.......за сега  .... се опитвам да го накарам да пребори страховете.......Иначе и аз съм казвала, че полицая не дава разни неща, но това като обяснение, не като заплаха.......

Веднъж се возим в рейса и той спира на светофара.......Йоан- защо рейса спя  ? Аз :Защото светофара светна червено, нали знаеш, че на червено не се преминава....Йоан : искам рейса да мине на чеевенооо Аз: не е правилно така, ако мине може да бутне някоя кола....Йоан: искам рейса да мине на чеевеноооо   Аз: Не може, Йоан, ако тръгне може да стане катастрофа....Йоан : искам да стане катасрофа...искам рейса да мине на чевенооо.....Аз : Йоан не е разрешено, по правило на червено спираме, изчакваме другите коли и като светне зелено тръгваме....Йоан : искам да мине на чеевеноооо.....Аз :Йоан, чичко полицай не дава.....Йоан : Дааааааа, чичко полицай не дава .....и се ухилва......

# 24
  • Мнения: 641
С баба Яга и Торбалан - не, но с духчето Кариес, което гризка немити зъбки и им прави дупчици:oops:.
Нито личния пример, нито увещания, молби и прочие не помогнаха и една вечер в безсилието си това измислих...
Това е... признах си...
И резултата е налице, сутрин и вечер си мие зъбките без увещания, не че примира от радост, де Mr. Green.

Спомних си случка:
Лае куче, детето пита: "Защо лае?", баща и: "Защото е лошо куче" Shocked.
Без изобщо да се замисли го изстреля, няма да ви описвам какъв див ужас изпитваше детето от лаещи кучета след случката. Дълго време и обяснявахме след това, че така просто си говорят кучетата Grinning.

Принципно не мисля, че трябва да се насажда страх у децата, толкова неща са им непонятни и страшни...

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 382
Аз пък имам обратния проблем. Сама си измисля страхотии, от които да се плаши. От градината дойде "страшната баба Меца". Самата тя се прави на страшна баба меца и идва да ме плаши понякога. И уж всичко е нашега и току вземе, че се уплаши от баба меца.
Онзи ден видя някаква сцена, (дори не знам каква) от "Джеймс Бонд" и се уплаши. Разбира се веднага спряхме телевизора, но тя сума време повтаряше, че "Джеймс Бонд ногу ташен". Накрая измислихме да му кажем "ПА!" и той да се уплаши и избяга. Но и до сега от време на време се присеща за него.
О! И от Дядо Мраз и Дядо Коледа се страхуваме. И изобще не ги иска да идват. Един ден с тревога ми обясняваше, че Дядо Коледа щял да дойде да вземе мама или баба.
И ми е много трудно да направя страховете й преодолими за нея.

Та в този ред на мисли избягвам да я плаша с каквито и да е авторитети или страшилища, че те в нейната главица явно са в повечко.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не си плаша децата с такива неща(дори си мисля, че не са и чували за Торбалан). Имаме две кукли-баби Яги върху метли и си играят с тях Rolling Eyes.

Спомням си щерката като беше по-малка имаше един период, когато я заплашвах с един наш приятел(2 м и 130 кг) - хайде изпий си лекарството, че еди кой си ще дойде(но понеже номерът мина само два пъти и се отказах, а и ми стана съвестно за човека, защото е добър.

Случвало се е когато на близо има полицай и някое от децата ми е правил "циркове" на улицата, да го споменавам все пак между другото - виж чичко полицай сега ще се скара, че не се държиш добре.

Но с изключение на гореспоменатите случки не си плаша децата. Въпреки това щерката започна да се страхува от тъмно и като я питам не може да ми отговори защо. Постоянно ни светят лампите, защото иначе няма да иска да отиде сама до тоалетна. Така, че и без да я плаша сама си създава страхове. Малкият още сякаш не се страхува.

# 27
  • Мнения: 183
Никога не я лъжа.За нищо.Но, така тя стана прекалено доверчива.Когато е с приятелчетата си в парка и някоя от майките се провикне'' Връщайте се обратно, че Баба Яга идва'',децата си продължават, а моето търчи обратно в ужас.Какво да и отговоря,че другите майки лъжат, или че Баба Яга идва?

# 28
  • Мнения: 1 364
Аз не я плаша с Баба Яга и Торбалан. Ако някой се опитва да я плаши, аз й обяснявам, че не съществувят.

# 29
  • Мнения: 1 134
С нищо, което е нерално не съм я плашила. Предупреждавам я какво може да се случи от игра с нож, лекарства, ток и пр. Но никога не съм използвала "патерици", за възпитанието й.

Общи условия

Активация на акаунт