Парфюмни размисли и страсти - 272 май 2022 г.

  • 47 944
  • 667
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Денси , благодаря , за новата тема . От Maison Lancome имам Magnolia Rosae . Прекрасен , нежен аромат. Много си го харесвам. Two Hearts  Бутилката е малко , прекрасно бижу.

Последна редакция: вт, 03 май 2022, 09:18 от meri 123

# 61
  • Мнения: 3 721
Скочих в мрака аз за Figues & Agrumes на Maison Lancôme, какви сте парфюмни разбойнички ❤️

Тази седмица мисля да съм на Cinema / YSL, напарфюмирах се и чух "Ооо, мирише на мама" и сега ми е топло на сърчицето.

# 62
  • Мнения: 777
Днес си сложих "Signature" - Monblanc:



Лактоничен, сливащ се с кожата, отговарящ на представата на шишето и описанието.
Все едно е луксозен крем за тяло, една-две идеи по-луксозно от крем за тяло  на "Нивеа" , или "Дав".
Излъчва една изискана нотка след затопляне с кожата, доста изискана... А може да напомня на лимонов крем за хапване... Не съвсем.
Мисля, че е подходящ за офис, за спорт, даже за официална вечеря. А може и за любовна среща... За всичко става и на нищо не противоречи... На моите тийнеджърки също харесва.

# 63
  • Мнения: X
Signature Montblanc и аз харесвам и наскоро го придобих, не устоях на цената.
Страхотно си го описала, Hastar Flowers Tulip

Maison Lanĉome са ми много обичан бранд. Конкретно тази серия, защото от мейнстрийма на марката в момента нямам нищо.
Oud Bouquet, старата версия, ето тази, ми е супер любим и си го пазя като очите:

Сметанова пралина с хладен, но не лекарствен уд, направо кеф. Жалко, че е спрян.
Новият им букет не е същия просто.
Другите на марката, които имам: Iris Dragées, Lavandes Trianon, Jasmins Marzipane (последният ми е фаворит и може би най-доброто от жасминовите аромати лично за мен).
Бих приютила Magnolia Rosae, наистина е добро попадение, носим, хрускав, пролетен аромат.

Пробвах и не одобрих за себе си Parfait de Rôses и Oranges Bigarades.
Розите са ми твърде тежки и мускалени, твърде ориенталски, а портокаловият аромат тръгва в бръснарска посока на моята кожа.
Виждам, че имат и нови издания и отдавна ги наблюдавам, ще се изучават.

Последна редакция: ср, 04 май 2022, 13:46 от Анонимен

# 64
  • Мнения: 31 335
И аз имам стария Букет. Невероятен парфюм е.

# 65
  • Мнения: 666
От Maison Lancome нямам нищо, единствено ми е интерсен Figues & Agrumes, но не ми се рискува насляпо. Пирамидата му изглежда чудесно, коментарите тук също са примамващи, но ще се удържа.
От мейнстрийма любим ми е LVEB.❤ От пет години не е излизал от колекцията ми, цялото си студентство изкарах с него. Много са ми скъпи спомените с него, като започна от самото му купуване за първи път. Харесвам много и Idole L'intense.

# 66
  • Мнения: X
Аз пък се разделих със стария Oud Bouquet. Пралината не е моето нещо като аромат и то не само в този парфюм. Изобщо - вече стоя надалеч от бадеми, освен ако не са в шоколад или солени с чаша уиски. 😊 А пък съчетана сладост с уд...
Пробвах Magnolia Rosae, за щастие тя в моя нос се припокрива със Stella (2014) Stella McCartney, която много си харесвам.

# 67
  • Мнения: 5 316
Първи впечатления от Prada Infusion de Mimosa. Оприличавам го на луксозен сапун, фин парфюм е. Бих го нарекла слънчев, създава ми добро настроение. Сякаш леко напомня аромата на разцъфнали липи, чудесен е за пролет. За трайност още е рано да се изкажа, но с малко повече пръскания излъчва прилично.

# 68
  • Мнения: 702
bell_87,
честита ти Prada Infusion de Mimosa! Сигурно е прекрасна, а е и сезонна. Веднъж я подуших и много я харесах. Оттогава съм и "хвърлила око". Късно разбрах, че харесвам мимоза в аромати. Носи си я с удоволствие! Simple Smile

# 69
  • Мнения: 5 316
Да се допълня за Мимозата. С времето ароматът става по-мек и още повече ми харесва. Към момента издържа вече 5 часа, така че може да се каже, че е с добра трайност.

# 70
  • Мнения: 3 721
Мимозата на Прада е много красива и ултра трайна, при мен имаше остатъчен аромат и след като минах през банята. Най много ми харесва от всички инфузии.
Но така и не я взех, че имам цветя за пръскане.

# 71
  • Мнения: 872
Ами, много сполучлива ще се окаже тази линия на Прада. Получих си подаръка Ирис инфузия от Делириум. Странното е, че е тестер, а мислех да е за подарък, но си имаше кутия, капачка, празен ход. Не знаех, че Делириум раздават тестери. Бутилката е страшно красива. Поне за моята естетика. Ароматът го усещах през целия ден, а съм с Ковид и доста засегнати синуси и съответно почти нищо не долавям и ме изненада много приятно. Много мадамски, луксозен, леко сух, без грам сладост. Заради “сухотата”, която не мога да опиша, не е прохладен, но със сигурност е пролетно-летен. Харесва ми. Даже изненадващо доста ми харесва.

# 72
  • Мнения: 702
Не ми се сърдете и гневете... Прочетох всичко, което намерих, изгледах много клипчета... Тя, вече работата е свършена, но искам да помоля Silver Pearl, Athena и други, които го познавате, за още мъничко за Shalimar Philtre de Parfum. Внуших си, че цвета е лимонено жълт (той си е такъв). Че, съответно и аромата...ЛИМОНИ! Ако не "прозира" , търся малко успокоение.
Но всъщност, повече ме интересуват обективните ви впечатления. Ето, в Guerlain L'intial, не усетих никакви цитруси, което много ме изненада, но него го изпуснах. Защо ми трябваше?!
Ако чак в "The End" няма цитруси, няма да е за мен.
Не съм го поръчвала, ще го взема от размяна.

Последна редакция: ср, 04 май 2022, 21:39 от Magda Dimitrova

# 73
  • София
  • Мнения: 5 658
Благодаря за темата, Денси! Чудесна идея да възродиш тази мнооого отдавнашна традиция да пишем за парфюмните къщи. Много вода/парфюм изтече, има купища нови неща за обсъждане Blush

Аз се разписвам в темата с 3 Ланкома - Мажи Ноар, Поем и О де Азур. Абсолютно нищо друго не ми легна на сърце от този бранд. От Хипноз включително насам всичко ми е неносимо.

Edit: И четвърти имам, как можах да го забравя, голям любимец ми е... Клима! Но да, пак е отпреди "новата" ера на захаросаните еднодневки.

Последна редакция: чт, 05 май 2022, 00:04 от Атти

# 74
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 159
Магде не знам колко мога да съм ти полезна понеже познавам само три Шалимара - оригинала, билето (Philtre, много ми харесва името) и стария Инишъл. Цвета на Philtre е лимонов наистина но цялостната композиция си е в духа на оригинала - и цитрусите и ванилената подложка. За мен Philtre не е цитрусов парфюм или по-цитрусов фланкър. Цитруса е само връхните ноти и е блендиран перфектно с ириси и съвсем малко лавандула но базата си типичната ванилия, близка до тази на Dior Addict (оригинала е правен от същия парфюмерист). Парфюма е много уютен, пудрен и ванилов, базата е плътна и стои близо до кожата. Не е за жегите, по-скоро си е зимен парфюм.

Общи условия

Активация на акаунт