Парфюмни размисли и страсти - 272 май 2022 г.

  • 47 989
  • 667
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 521
Мой вечен любимец от нобиле серията на Акуа ди Парма е Магнолията. В момента съм преполовила трето шише, а се сдобих и с блестящото олио за тяло, много помага при трайността.
Имала съм и Розата и Божура, но нито един от двата не ме грабна достатъчно.

# 616
  • Мнения: 382
Добро утро ! Моля за малко помощ и съвет при избора за парфюм за ММ. Колебая се между Chanel bleu de chanel , Dior Homme Intense и Allure homme sport . Той по принцип харесва Lalique encre noir , Givenchy pour homme red edition, Chopard 1000 miglia. Та спрях се този път на Шанел, но нямам възможност за проба и нямам и наблюдения над тези два парфюма...

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 07:26 от Jennifer880

# 617
  • Мнения: 711
Добро утро!
Моля, да ми кажете, има ли ванилия в пирамидата на Guerlain L'instant?
В кръглото шише с пчеличките и лилав етикет. Много търсих, точно за него, не можах да намеря описание на Fragrantica.
Благодаря! Имайте хубав ден! Hug

# 618
  • Мнения: 521
Jennifer880, с оглед предстоящото лято най-удачен ми се струва Allure Homme Sport.
Диорското гениално творение бих оставила за студените месеци, а Bleu e най-прекрасен в късно лято и ранна есен.

# 619
  • Мнения: 919
Аромати с тубероза се сещам за два   Nishane Hundred silent ways много добра трайност, при мен обикновено едт минава за 2 часа, едп за 3, това нещо ми Ухае цял ден с много добър силаж. Ухае на сладки цветя и нещо, което ми напомня сметана, слека ванилия и ветивер във базата, т е  лека горчив, тръпчива нотка на края.
Втория е Том Форд Солей Бланк, не е много силна туберозата, в микс с кокос и още други плажни магически неща. Перфектен за лятото с добър шлейф и трайност. Добре премислен на всяка фаза парфюм, оосбено в базата.
Иначе горе момичетата бяха споменали и Amouage Love Tuberose което също звучи чудно, но не съм пробвала

Стария инстант беше с ванилия, мед и пудра, новия ми се стори доста сходен, почти същия, без да съм сравнявала на кожа....

# 620
  • Мнения: 780
Привет, преди малко бях на щанд на Arabian’s secret и май открих новия ми любим аромат - Amber blue.Почти всичко пробвах, но този е просго божествен, веднага ме грабна, може би защото много ми прилича на сегашния ми любимец Amber oud на Al haramain.
Пръснаха ми на ръката и не спирам да си душа китката - сладникав, но толкова приятен, траен, но за мен е лек. Явно излиза, че кехлибара и бергамот са ми от любимите съставки в парфюми.
Бях на косъм да го купя, но утре чакам да ми донесат нова бутилка на Aoud night и малко ще го отложа във времето, но определено ми остава в wishlist-а и няма да мирясам докато не го взема 😂

За лятото е много добър "Summer vetiver". Лимоново-цитрусов.
Много си паднах по "Feux d argent", но той е за по-хладно време. Много уютна канела остава накрая, но не дразнеща, а фина.
"Habibbi" изобщо не ми хареса!
"Constantin" е много приятен, бързо се слива с кожата. Ненатрапчив.
"Absolute talisman" и "White Manhattan" също са много хубави, бонбонести.
"Precious Adamas" - единствения, който имам. Прилича на Лайт блу, но е по-хубав.

# 621
  • София
  • Мнения: 4 737
Трезел при мен има много голяма трайност, която изобщо не бих очакваша от парфюм на Avon принципно, а и моята кож буквално "пие" парфюми. Часове наред го усещам, а след работа съм получавала комплименти и в градския с него. Може би помага и това, че си пръскам в косата малко. Обожавам тубероза и ако някой има идея на нещо много близко и по-висок клас от него, веднага бих се възползвала. 🤤
Днес разнасям Pink Suede пак на Avon - много ме радва този аромат. За мен е много сходен с Ботега Венета, но в по-хубав и олекотен вариант. Още го усещам няколко часа по-късно. Имам една неотворена бутилка и за още едно две пръскания от тази.
Този парфюм на Avon го търся от поне 15 г и в каталога го няма
Ще кажете ли откъде го имате?

# 622
  • Мнения: 3 783
Magda Dimitrova, има го в Дъглас и може да го тестваш 🙂
Първия беше силно ванилов и ми докарваше главоболие.

Днес съм с Prima-та на Carthusia, като пръснах сутринта и първоначално ме заля аромат на смола и тамян, после дойде и розата - много е красива розата тук, червена кадифена, без локум, само кадифе. И тамяна си стои

Отивам в разменитe да търся Hundred Silent Ways 😀

# 623
  • Мнения: 31 378
Аз не усещам добре там тубероза, та мисля, че не е твой и няма смисъл да търсиш. Много е сладък е тип Ла Ви е Бел.

# 624
  • Мнения: 3 783
О не, Ла Ви е Бел не е моят - като излезна го подарявах много, страхотно име има парфюма, харесваше ми и аромата, а после почнах да го усещам навскякъде
Благодаря, спирам търсенето Grinning

# 625
  • Мнения: 10 028
Е аз искам нахално и като се пръсна веднъж да за мирише едно хубаво а не като днес, пръснах се с моя любимец,, Треселе и след 2,3 часа не го усещах на китката си
Сега съм си поръчала на АVON, Icandesans Lotus, и ще видим дали ще се разберем с него

Препоръчвам за проба на кожа Chloe Nomade EdP- сух, елегантен и чист.
Тресел изобщо не е чиста тубероза, а пиперена хилядолистна роза, в която има нещо крехко и деликатно, с чиста база като крем за лице.
Номад е в този дух, въпреки различните съставки, и е прекрасен, елегантен аромат.

Също проверете серията Далии на Живанши, базата не Тресел ми напомня креместата Dahlia Divin Le Nectar, който обаче е много сладък. Разбира се, всичко е до индивидуални възприятия, но си струва парфюмната разходка.
Страхотна тубероза е L'interdit Givenchy.

Рабира се, творенията на Амуаж също заслужават внимание, но вече са споменати. Много е възможно от там да излезе любов.

Treselle е един от вечните любимци на братовчедка ми, много фин и ерудиран човек. Чудесно си отива с аурата и. Тя ми подари бутилка при последното ми гостуване в България, и пръснах на китка преди да споделя впечатления. Напомня ми и на спрения Elle на YSL, по онова време пиперът хвърчеше много, бях полудяла по Черния Пипер на Л'Артизан. Laughing
https://www.fragrantica.com/perfume/L-Artisan-Parfumeur/Poivre-Piquant-4438.html

В много туберозни аромати слагат иланг, който е капризен, и категорията туберози там отива в друга посока.

# 626
  • Мнения: 5 338
Тази сутрин се напръсках с Amouage Beloved. Започна като плътен подправков и леко опушен парфюм. След първите 20 минути навлезе в по-свежа фаза, а около 2 часа след нанасяне вече е амбров парфюм с лек подправков нюанс.
Остават ми още 3 парфюма Амуаж да пробвам, засега фаворити са ми Honour, Bracken и Ubar.

# 627
  • Мнения: 2 074
Днес ще получа от размяна John Galliano Parlez Moi D'amour Encore, който размених за една много добра Зара - Rose Marshmallow Candy. Дано не съм много разочарована, но отдавна исках да го пробвам. Преди малко пък се напръсках с един спрей на BBW - In The Stars, който ми е ужасен. Уж имитира и той Бакара, но ми прилича повече на Sensual Instinct. Добре, че спрях отдавна да купувам негови копия Sweat Smile

# 628
  • Мнения: 2 234
Наскоро като гостувах при родителите ми, подуших пак разни стари парфюми на Ейвън. Incandessence, TTA едната от версиите.... уф, много потни ми се сториха. Те май винаги си я имат тази нотка в базата, много силна и гадна е в Perceive, в тези преди не я усещах, но с времето ли, моите възприятия ли... отврат.

# 629
  • София
  • Мнения: 4 737
Парсайва започвам вече 5 или 6 бутилка.... И той ми е любимец

Общи условия

Активация на акаунт