Сваляне на кг. Как?

  • 8 438
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 459
Във форума потърси темата за палео диетата. Там съм публикувала и коя книга трябва да се прочете - на д-р Лорън Кордейн.  Всичко е обяснено подробно. Посети ендокринолог, ако всичко е нормално и килограмите се дължат просто на излишък в калорийния прием, с палео диетата ще влезеш в норма за 4-5 месеца. Всякаква захар е недопустима - кафето го пиеш със стевия.  Единственото сладко нещо, което е позволено, са плодовете. Ендокриноложката ми каза, че за да отслабва трябва да са не повече от 250 гр. дневно. Краве млякото към кафето го замених с кокосово и бадемово мляко. Зеленчуци могат да се ядат в неограничени количества. Мазнините, които се използват са - олио от ленено семе, от гроздови семки, екстра върджин зехтин и органично кокосово масло. Морски дарове, риби и месо - всеки ден. Не е трудно, просто трябва воля и постоянство.

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 12:55 от Atamagaokashii

# 16
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 083
Препоръчвам ви да отидете първо на добър ендокринолог, който сигурно
ще ви пусне изследване за инсулин /3 пъти/ и за определени хормони,
трябва да се види дали нямате и метаболитен синдром.
Ако един хормон играе, те са като скачени съдове и няма начин да не се отрази и на друг.
Като четиво закупете си книгите на д-р Гайдурков, Пол Брег и Лидия Ковачева.
Според мен трябва да вкарате и спорт или поне 5км. на ден ходене.
Правете и упражнения с гири - всеки ден по 15 мин. стигат.
Според мен не се филмирайте да минавате на диета/режим, защото човешкия мозък
е устроен така, че като нещо е забранено още по-силно го желае, просто го приемете като
по-здраволсловен и продължителен начин на живот, който ще ви даде не само хубава
и поддържана фигура, но и по-добро здраве.
Имате огромен късмет, че сега настъпва лятото, плодове и зеленчуци бол,
дълги, слънчеви дни, море, планина. Бавно и полека, ако сте постоянна и не се тормозите
и фиксирате в отслабването според мен неусетно ще влезете във форма.
Искрено ви желая успех.

# 17
  • Мнения: 3 307
Ако ви е трудно да се задържите към даден режим и не можете да отсеете информацията в интернет, посетете диетолог. Реално това са хората, които имат образование в тази сфера, другите имат само базови познания, доста често грешни или пък разпространяват разни стари митове.
Преди да кажете че е скъпо, помислете тези пари за какви неща сте ги давали през годините. Simple Smile
П.П. И се разровете за добър диетолог, който промотира умерен калориен дефицит и повече движение. Такива дето изключват цели хранителни групи без някаква причина като здравословен проблем, са тези от които трябва да страните.

# 18
  • Мнения: 7 737
Почети за Зоната. Не е токова сложно след като пробваш и малко упорстваш.
Това е единственото пълноценно и правилно хранене. Начин на живот и хормонален баланс е.

Дорис, ти сега на зоната ли си?
как ти се отразява?
изпуснах те от диетичните теми, или ти вече ги избяваш Simple Smile

# 19
  • Мнения: 11 337
Почети за Зоната. Не е токова сложно след като пробваш и малко упорстваш.
Това е единственото пълноценно и правилно хранене. Начин на живот и хормонален баланс е.

Дорис, ти сега на зоната ли си?
как ти се отразява?
изпуснах те от диетичните теми, или ти вече ги избяваш Simple Smile

Ами пробвам да вляза в Зоната, че и цялото семейство да въвлека там, но ми е трудно. Инсулина ми е в небесата и от свалените 40 килограма вече върнах 25.
Отслабнах с глад/фаст и неядене на въглехидрати - салати и животински продукти. Нооо стигнах до онкологична клиника ей така неочаквано и там ми дърпаха ушите, че подобен режим си бил в основата на рака Sad
Та така - сега се чудя как да отслабвам без да се подлагам на някакви драстични диети.

А при теб как е? Simple Smile

# 20
  • Мнения: 7 737
на диета от фитнес-тренера, ама то там е ясно - бяло месо, риба, зелени зеленчуци и овесени ядки

сестра ми се храни по зоната и ме агитира
в началото рязко свали, сега не толкова
ама според мен са й много големи салатите Laughing

оздравявавай и се оправяй Hug

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Ами пробвам да вляза в Зоната, че и цялото семейство да въвлека там, но ми е трудно. Инсулина ми е в небесата и от свалените 40 килограма вече върнах 25.
Отслабнах с глад/фаст и неядене на въглехидрати - салати и животински продукти. Нооо стигнах до онкологична клиника ей така неочаквано и там ми дърпаха ушите, че подобен режим си бил в основата на рака Sad
Та така - сега се чудя как да отслабвам без да се подлагам на някакви драстични диети.

А при теб как е? Simple Smile

Без да се налагам или да давам акъл в последните години се нагледах на познати, които с камари диети и експерименти, с какви ли не измислици прочетени в книги или из Нета, си докараха различни заболявания и проблеми. И общо взето, хора спазващи диети и водещи уж някакъв здравословен живот, изглеждат доста зле.
Човек трябва да си хапва и пийва от всичко, но с някакви ограничения. И повече движение. Истината е някаква такава. От крайности няма нужда.

# 22
  • Мнения: 1
Килограми се свалят с калориен дефицит. Само и единствено с това.
Просто различните хора го постигат по различен начин.

# 23
  • Мнения: 72
Килограми се свалят с калориен дефицит. Само и единствено с това.
Просто различните хора го постигат по различен начин.
глупости на търкалета, при нарушени хормони, почваш да се раздуваш, като втасващо тесто и в дефицит!
И има още един начин, в дефицит, да не отслабваш, той е също актуален и е пряко свързан с режима на хранене!

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 09:35 от vstov

# 24
  • Мнения: 45
Моята рецепта е следната: повече движение, повече зеленчуци и бяло месо, когато може разделно хранене, но не на всяка цена, когато се изкушиш от нещо калорично, по - малко оличество от него. Най - важното да не се чувстваш виновен при изкушение. Не че свалям нещо кой знае какво , но и не качвам.

# 25
  • Мнения: 72
Единственият начин да се свалят килограмите си остава употребата на по-малко храна, отколкото ви е необходима. Но точно тук се крие уловката. Разчитането на необходимите калории ни се дава от калорийната теория. Има формули за разчитане на БНМ – базовото ниво на метаболизма и необходимият коефициент, който се определя от вашата активност. Ако ви е интересно, вижте формулите на Мифин-Сейнт Жур, Харис Бенедикт. Преди много време направих голям труд - програма в ексел, където има всико необходимо на един човек за да отслабне, качи килограми, да намали % мазнини, тренировки, диети и т.н. Може я да изтеглите от тук https://www.transfernow.net/dl/20220802JYGuRZNT за да работи, трябва да разрешите употребата на макроси, тя ще ви каже, като отворите екселският файл.
Но да се върнем към въпроса за калорийната теория. Тя се основава на единственият факт, че са я пробвали само веднъж и то на един човек, общо взето....Къде е уловката в тая теория? Най-голямата й грешка се основава на факта, че не всичката храна, която изядем, се усвоява от организма....има хора, които изяждат храната и си остават слаби - викаме им, че са с "право черво"...казват, че уж имат бърз метаболизъм, но как не качват и килограм тогава...ами не се усвоява храната, "хаби" я човека, просто казано. Всеки организъм съдържа различни микроби и бактерии в стовашно-чревният тракт и ако една храна при един човек се усвоява добре, а при друг зле- например, подува се, има газове и т.н., това също може да означава, че не разполага с подходящи за храносмилането на даден продукт микроби...Към какво водя? Човек, който иска да отслабне и изчисли сегашното си положение спрямо калориите, да речем, че са 2500 ккал, които си изчисли, че му трябват за неговият активен живот и значи за да отслабне, трабва да яде по-малко, да речем 2000 ккал. Всичко уж е така, почва с 2000 ккал, но резултат няма! Защо? Защото храната, която уж му е необходима е доста по-малко в ежедневието, тя просто не се усвоява от организма и тези 2500 ккал, които той си изчисли, са грешни...фактически, щом при 2000 ккал той не мърда, значи, че са му достатъчни и той не се намира в дефицит!!! Това е реалното положение на нещата...Просто трябва да намали още калориите, до като на седмична база види промяна...Естествено, с времето ще трябва да корегирате храната и да я намаляте още....Ако превърнете подхода към отслабването в начин на живот и да не ви е фикс идея, ще забележите, че ще отслабвате без психически тормоз и ще ви е приятно...Да се промени начина на живот е много-много трудно, това ви изкарва извън комфортната зона и организма ще се съпротивява със зъби и ногти, за това правете малки промени в рациона и менюто си, така ще го лъжете - организма си. Да, единственият способ, за да ви е леко, е да лъжете организма си...той е като малко дете, дадете му залъгалка и той ще ви остави на мира...за известно време....Дерзайте!

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 14:05 от vstov

# 26
  • Мнения: 42
С лек калориен дефицит и по около 10 000 крачки дневно разходки (в топлите месеци) съм свалила 10 кг от началото на годината.
Смятам нужните калории/дефицит с този калкулатор: https://www.calculator.net/calorie-calculator.html

# 27
  • Мнения: 15 538
Ами пробвам да вляза в Зоната, че и цялото семейство да въвлека там, но ми е трудно. Инсулина ми е в небесата и от свалените 40 килограма вече върнах 25.
Отслабнах с глад/фаст и неядене на въглехидрати - салати и животински продукти. Нооо стигнах до онкологична клиника ей така неочаквано и там ми дърпаха ушите, че подобен режим си бил в основата на рака Sad
Та така - сега се чудя как да отслабвам без да се подлагам на някакви драстични диети.

Може ли малко повече инфо - казали са, че от фастинг се стига до онкоогични заболявания, така ли?

# 28
  • Мнения: 7 737
Лейди, откъде това?
с фсст и  80% ВМ лекуват лекуват онко
личното ми мнение е , че е ген и божа работа

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
По-скоро за животинските храни се е отнасяло, предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт