Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 37

  • 43 581
  • 783
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 223
Здравейте,за кандидатстването двете спермограми трябва да са в интереал не повече от 30 дни една от друга нали така?
Не, точно обратното Simple Smile
Трябва да е минало най-малко месец от първата и не повече от година

# 526
  • Мнения: 201
Здравейте,за кандидатстването двете спермограми трябва да са в интереал не повече от 30 дни една от друга нали така?
Обратното трябва да имат най-малко 30 дни между двете спермограми и не по стари от 6 месеца към датата на подаване.

# 527
  • Мнения: 574
ЦАР финансира ли размразяване на ембрион и ембриотрансфер на останал замразен ембрион от предишно инвитро?

# 528
  • Мнения: 256
ЦАР финансира ли размразяване на ембрион и ембриотрансфер на останал замразен ембрион от предишно инвитро?
Почти убедена съм ,че не . Поне в нашата клиника . Имах замразени ембриони от преди 2 години и си пратихме размразяване и трансфер след това

# 529
  • Мнения: 201
ЦАР финансира ли размразяване на ембрион и ембриотрансфер на останал замразен ембрион от предишно инвитро?
ЦАР финансира до 500лв за ЗЕТ трансфер. При мен включи размразяването и трансфера, но ако се наложи нещо допълнително като лазерен хетчинг или лепило не се покрива от фонда. Условието е да в в рамките на една година от издаване на заповедта. Успех

# 530
  • Мнения: 834
Момичета, сайта е обновен .
При проверка с вх н снощи ми излезе резултата,
Веднага ли влиза в сила заповедта? Мога ли още следващия месец да стартирам?

# 531
  • Мнения: 18
Здравейте, трябва ви писменната форма и можете да започнете. Въпреки че ако сре на добри условия с лекарят ви бихте могли да започнете и на база резултат в сайта. В повечето случай се изисква самият документ 😃 късмет!!!
Момичета, сайта е обновен .
При проверка с вх н снощи ми излезе резултата,
Веднага ли влиза в сила заповедта? Мога ли още следващия месец да стартирам?

# 532
  • Мнения: 216
Здравейте , имам опит , при който не съм правила трансфер, а замразихме ембриони. Мога ли да подам документи за нова заповед, без да съм правила трансфер?

# 533
  • Мнения: 67
Здравейте , имам опит , при който не съм правила трансфер, а замразихме ембриони. Мога ли да подам документи за нова заповед, без да съм правила трансфер?

По изискванията на ЦАР, ако Вашата заповед е издадена след 01.01.2018г. и в нея пише, че имате право на финансиране до 500 лв. за размразен трансфер, тогава  Вие можете да кандидатствате за нова заповед само след като сте направила трансфер на размразени ембриони, замразени  след стимулация по издадената заповед. Този трансфер се отчита от клиниката и се финансира от ЦАР.
В случай, че след трансфера имате и други замразени ембриони, те няма да се финансират от ЦАР и можете да кандидатствате отново.

# 534
  • Мнения: 1 289
Здравейте! Какъв е приблизителния срок от момента на подаването на документи до възможността за стартиране на процедура? Играят ли роля някои фактори, или всичко се одобрява по реда на постъпване?

# 535
  • Мнения: 531
Извинявам се,какви са изискванията за спермограмите защото се оказа,че тази,която сме направили в друга болница не била ок и ни насочиха на точно определено място където да направим нова🤔 но никъде не прочетох какви точно са изискванията за спермограма.

# 536
  • Мнения: 223
Извинявам се,какви са изискванията за спермограмите защото се оказа,че тази,която сме направили в друга болница не била ок и ни насочиха на точно определено място където да направим нова🤔 но никъде не прочетох какви точно са изискванията за спермограма.
Изискванията са СГ да са правени в една от тези клиники ; да имат поне месец между едната и другата , и не повече от година

# 537
  • Мнения: 306
Здравейте! Какъв е приблизителния срок от момента на подаването на документи до възможността за стартиране на процедура? Играят ли роля някои фактори, или всичко се одобрява по реда на постъпване?

Подадохме документи на 21.07.202, заповедта пристигна около 25-ти август. Докторът каза, че може да стартираме още при следващ цикъл, но поради хистероскопия забавихме нещата.
Не знам какви фактори биха играли, всичко ни беше изготвено от клиниката и получихме на следващият ден входящ номер.

# 538
  • Мнения: 223
Всъщност и в други лечебни заведения може , това пише в закаченият пост

# 539
  • Мнения: 1 289
Lemon Blossom, благодаря! Не предполагах, че се случва толкова бързо. Имах предвид например дали факта, че имам вече едно дете, може да окаже влияние.

Общи условия

Активация на акаунт